Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sens podziału na kategorie względem pasów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
282 odpowiedzi w tym temacie

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Ale czy wy nie mozecie zrozumiec ze taki zawodnik jako bialy startuje w bialych, wygrawa, walczy na poziomie niebieskiego i w zwiazku z tym przy najblizszej okazji (wizycie brazola) dostaje niebieski pas i na nastepnych zawodach startuje w niebieskich. Pewnie odrazu nie wygra, ale jak w kilku kolejnych zawodach bedzie mu dobrze szlo, potrzenuje i postartuje ze dwa lata to dostanie purpure, itd. Tak wyglada rozwoj w bjj, trenujesz, zwiekszasz umiejetnosci, walczysz z ludzmi na swoim poziomie (kolor paska), jak juz jestes od nich lepszy dostajesz kolejny pas i znowu trenujesz i startujesz, z czasem zaczynasz wygrywac i zaslugujesz na kolejny pas...


no porsze Charly..... po raz pierwszy od dłuzszego czasu ktos broni "sensu podziału na pasy" pisząc sensownie i na temat.
Tyle ze z tego co piszesz wynika ze w bjj zawody są organizowane nie zeby wyłonic najlepszego zawodnika, który startuje aby np. udowodnic sobie i innym ze nie ma lepszego, ale dlatego zeby pokazac ze jest gotów zdawac na stopien wyrzej - co troche (oczywiscie w mojej opini) :D kłóci sie z zasadami i sensem organizowania zawodów, bo równie dobrze moze to zrobic u siebie w dojo.

a co do tego gdzie trenuje - trenowałem i dalej okazyjnie trenuje w klubie "Budowlani" Sosnowiec
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Pokazał bym Ci Judoków którzy w Parterze potrafią walczyć przez 1,5godziny bez przerwy i to ze zmianami partnera na świeżego

ok, kamera w ruch, nagraj,wrzuć na jakiś serwer darmowy i pokaż.


to akurat nie jest nic nowego w judo cwiczenie nazywa sie o ile dobrze pamietam kachinuke shiai i jest kultywowane w judockich dojach od czasów kiedy Helio Gracie "był jeszcze u taty" :wink:
  • 0

budo_jap
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
Bogumile, jeżeli nie odpowiada ci obecna sytuacja, to zorganizuj zawody BJJ bez podziału na kategorie pod względem pasów i będzie cudownie.
  • 0

budo_jap
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
To by tłumaczyło awersje do bjj i ściskania się z facetami w parterze...
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Tyle ze z tego co piszesz wynika ze w bjj zawody są organizowane nie zeby wyłonic najlepszego zawodnika, który startuje aby np. udowodnic sobie i innym ze nie ma lepszego, ale dlatego zeby pokazac ze jest gotów zdawac na stopien wyrzej - co troche (oczywiscie w mojej opini) :D kłóci sie z zasadami i sensem organizowania zawodów, bo równie dobrze moze to zrobic u siebie w dojo.

Nie zawody sa organizowane zeby kazdy mial okazje sobie powalczyc a nie tylko garstka najlepszych w kraju. Oczywiscie ze zawody wylaniaja dalej najlepszego, jest to kategoria czarnych pasow (w polsce kategoria elita - purpura, braz, czarny). Ale chcemy zeby kazdy trenujacy, niezaleznie od stazu mogl wystartowac, a nie czekal az bedzie wymiatal. Gdyby nie podzial to jaki sens bylby dla bialych czy niebieskich startowac? Dzieki takiemu podzialowi, raz ze pasy odpowiadaja umiejetnosciom, a dwa zawodnik zdobywa doswiadczenie zawodnicze juz od poczatku swojej przygody z bjj. Kategorie nie sa rownie traktowane, wygranie w wyzszych pasach ma wiekszy prestiz, wyzsze sa nagrody, biale pasy nie licza sie do klasyfikacji druzynowej, nie jest tak ze zwyciezca bialych pasow traktowany jest na rowni ze zwyciezca elity.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Pokazał bym Ci Judoków którzy w Parterze potrafią walczyć przez 1,5godziny bez przerwy i to ze zmianami partnera na świeżego

ok, kamera w ruch, nagraj,wrzuć na jakiś serwer darmowy i pokaż.


to akurat nie jest nic nowego w judo cwiczenie nazywa sie o ile dobrze pamietam kachinuke shiai i jest kultywowane w judockich dojach od czasów kiedy Helio Gracie "był jeszcze u taty" :wink:

no ale co to ma do rzeczy?
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
a no to ze po co od razu nagrywac i wrzucac na serwer skoro to nie jest jakies tajemne cwiczenie i wiekszosc trenujących je zna... a to ze robi je przez 1,5 h swiadczy tylko o tym ze ma dobrą wytrzymałosc i technike skoro utrzymał sie tak długo. Nie jest to niczym nadludzkim, swiadczy to tylko o dobrym wytrenowaniu.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
No ale skoro napisał "Pokazałbym" to nie widzę problemu w pokazaniu.
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

Nie zawody sa organizowane zeby kazdy mial okazje sobie powalczyc a nie tylko garstka najlepszych w kraju. Oczywiscie ze zawody wylaniaja dalej najlepszego, jest to kategoria czarnych pasow (w polsce kategoria elita - purpura, braz, czarny). Ale chcemy zeby kazdy trenujacy, niezaleznie od stazu mogl wystartowac, a nie czekal az bedzie wymiatal. Gdyby nie podzial to jaki sens bylby dla bialych czy niebieskich startowac? Dzieki takiemu podzialowi, raz ze pasy odpowiadaja umiejetnosciom, a dwa zawodnik zdobywa doswiadczenie zawodnicze juz od poczatku swojej przygody z bjj. Kategorie nie sa rownie traktowane, wygranie w wyzszych pasach ma wiekszy prestiz, wyzsze sa nagrody, biale pasy nie licza sie do klasyfikacji druzynowej, nie jest tak ze zwyciezca bialych pasow traktowany jest na rowni ze zwyciezca elity.


ok, ok rozumiem twoje podjescie do tematu i zanim napisze dalej ,mam pytanie.
To w koncu jaki jest podział w Polsce na kat. a jaki na swiecie?
  • 0

budo_bosy0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

ok, ok rozumiem twoje podjescie do tematu i zanim napisze dalej ,mam pytanie.
To w koncu jaki jest podział w Polsce na kat. a jaki na swiecie?


w Polsce:

Białe
Niebieskie
Elita (Purpurowe, Brązowe, Czarne)

na Świecie (ME, MŚ)

Białe
Niebieskie
Purpurowe
Brązowe
Czarne
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

No ale skoro napisał "Pokazałbym" to nie widzę problemu w pokazaniu.


a tam komu by sie chciało golądac 1,5 h walki w parterze gdzie goscie sie ruszają jak muchy w smole? To moze ja od razu wrzuce 2h walki idola bjj - owców Ricksona, ale po co skoro pewnie juz wszyscy to widzieli...
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
startowałes kiedyś w zawodach jakichs czy tylko tak mielesz ozorem??
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
dobra ja lece, rozwiniemy temat pózniej...... a i przypominam dzisiaj walka Fedor vs Tim :)

Feedor, Feedor, Feedor.....

pozdro
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

No ale skoro napisał "Pokazałbym" to nie widzę problemu w pokazaniu.


a tam komu by sie chciało golądac 1,5 h walki w parterze gdzie goscie sie ruszają jak muchy w smole? To moze ja od razu wrzuce 2h walki idola bjj - owców Ricksona, ale po co skoro pewnie juz wszyscy to widzieli...

dobra mi styka, widze, że i tak jak grochem o ścianę
  • 0

budo_daryo king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.

dobra mi styka, widze, że i tak jak grochem o ścianę


a wystarczyło napisac ze Ty bys bardzo chetnie zobaczył 1,5h walki w parterze i to by załatwiło sprawe.....

startowałes kiedyś w zawodach jakichs czy tylko tak mielesz ozorem??


...a jak napisze ze byłem w kadrze judo i ju jitsu to czy takcy jak Ty przestaną pisac głupie teksty typu "mielesz ozorem, gdzie cwiczysz, jakim masz stopien, gdzie cwiczysz, z kim cwiczysz" tak jakby to miało najmniejszy znaczenie w tej dyskusji, a na słowa krytyki odpowiadają "przyjedz do mojego dojo to zobaczysz" - gdybym miał tak jezdzic na kazde takie zaproszenie to nie miał bym czasu na normalny trening i inne przyjemnosci typu kobiety (na co Maciex81 pewnie nie ma).
Forum istniej aby prowadzic rozmowy na konkretne tematy i rozwijac swoja teoretyczna wiedze w jakims kierunku. Gdyby kazdy swoje stwierdzenie popierał tekstem "przyjedz to zobaczysz" to forumowicze spotykaliby sie na macie, a to forum poza działem "staże, kluby i filmiki z technikami" straciłoby sens bytu. Dla wszystkich takich osobników mam tu test.....[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Wracając do pytania.. nie niestartowałem w zawodach bjj dlatego tak mnie to ciekawi i próbuje znalezc odpowiedz na pare pytan aby - w przeciwienstwie do innych -
poszerzac swoją wiedze teoretyczną.

Wracając do tematu..

Nie zawody sa organizowane zeby kazdy mial okazje sobie powalczyc a nie tylko garstka najlepszych w kraju. Oczywiscie ze zawody wylaniaja dalej najlepszego, jest to kategoria czarnych pasow (w polsce kategoria elita - purpura, braz, czarny). Ale chcemy zeby kazdy trenujacy, niezaleznie od stazu mogl wystartowac, a nie czekal az bedzie wymiatal. Gdyby nie podzial to jaki sens bylby dla bialych czy niebieskich startowac? Dzieki takiemu podzialowi, raz ze pasy odpowiadaja umiejetnosciom, a dwa zawodnik zdobywa doswiadczenie zawodnicze juz od poczatku swojej przygody z bjj. Kategorie nie sa rownie traktowane, wygranie w wyzszych pasach ma wiekszy prestiz, wyzsze sa nagrody, biale pasy nie licza sie do klasyfikacji druzynowej, nie jest tak ze zwyciezca bialych pasow traktowany jest na rowni ze zwyciezca elity.


Rozumiem ze zawodnicy chca nabierac doswiadczenia w walce dlatego jezdza po jakichs tam "pucharach prezydenta Pizdzaiłkowic Dolnych" :wink:
wtedy podział na pasy jest tu bez znaczenia (chociaz swoją drogą zdobywane doswiadczenie po przez walke z lepszymi jest chyba bardziej wartosciowe, bo startowac w zawodach zeby sobie powalczyc jak równy z równym?...). Jezdzimy na zawody bo w naszym klubie nie ma tak dobrych zawodników jak gdzie indziej, bo chcemy sie skonfrontowac z innymi klubami w których poziom i sposób walki rózni sie od naszego. A jak to sie ma do Mistrzostw Polski czy Europy...wydaje mi sie ze wiekszosc jedzie tam, aby zdobywac medale robic kwalifikacje do warzniejszych imprez a nie "poturlac sie". A co do tematu róznicy klas miedzy pasami to nie raz widziałem na zawodach jak goscie z niebieskimi pasami lali tych w czarnych ale to było "zwykłe jj" gdzie podziału na pasy nie ma. Moze faktycznie w bjj róznica miedzy pasami jest ogromna jak to juz pisali koledzy wczesniej...

Charly jak odpowiesz na to pytanie w sposób zadawalający to dla mnie temat sie zakonczy .......hehe :D :wink:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
daryo king bez wycieczek osobistych proszę.
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
zmartwie Cie mam... gdybym wiedział czy startowałes na zawodach czy nie to by był jakis punkt zaczepienia dla dyskusji. tak to w sumie nie wiem z kim mam do czynienia. boidae juz napisał- zawody w twoim rozumieniu maja inny cel niż cel jaki maja zawody w bjj. a co do tego ze jestes za kiepski na biale pasy.... startowałes w pasach jakichkolwiek BJJ?? duzo opowiadasz co widziałes co zrobiłes ale jak na razie jest to w zaden sposób niewerfikowalne. dla mnie w takim razie nie istnieje. pozdro.

p.s. do czesci twojej wypowiedzi to się nawet nie znize
  • 0

budo_maciex81
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sens podziału na kategorie względem pasów.
no i chodziło mi o to czy startowałes w zawodach innych niz BJJ bo że w bjj to wiem ze nie...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024