Skocz do zawartości


Zdjęcie

udział poczatkujacych w stażach itp.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: udział poczatkujacych w stażach itp.
Wlaczając sie w tok tej mile merytorycznej dyskusji stwierdze tylko, za madrzejrzymi ode mnie, ze " Nauczyciel jest w stanie zaprowadzić tylko tak daleko ucznia jak sam doszedł."

Inaczej mamy znana zbyt czesto z polkich realiow sytuację, ze Uczył Marcin Marcina a sam głupi jak świnia jako było w porzekadle.

Choć patrzac na np. kwestie sportów i gier zaspołowych czesto wybitne wyniki w trenerce osiagają mierni byli zawodnicy (patrz Górski, bodaj Lozano czy Benhacker) zaś wybitni zawodnicy daja ciala np Boniek, van Basten etc

Jak widac nie ma prawd uniwersalnych we wszystkich sytaucjach
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: udział poczatkujacych w stażach itp.
Prosze wybaczyc, ale cwiczylem Ki-aikido u szefow tej organizacji i uwazam, ze ich nauczanie jest kompletna sciema, zaprzeczeniem idei budo. ponadto ich uczniowie prezentuja soba straszna mizerie techniczna (poziom 2-3 dana- kompletna tragedia). jakos dziwne dla nich bylo, ze od machniecia reka przed moim nosem (irimi nage :) :) ) nie zamierzam sie przewrocic. moglbym dlugo rozpisywac sie nad bezsensem tego stylu, ale bede milosierny.
na marginesie dodam, ze jako kompletny outsider czesto ukowalem miszczowi, bo jego wychowankowie jakos nie potrafili odbierac nieco bardziej dynamicznych technik. dziwne, co?
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: udział poczatkujacych w stażach itp.
Grzecznie i z duzym szacunkiem przypominam , ze temat nie ma nic wspolnego z oceną Ki-Aikido. Ci , którzy chcą o tym podyskutowac niech sobie założa watek albo napisza post w wątku wczesniejszym zwiazanym z Ki-Aikido. Nie widzicie, ze sami rozwalacie dyskusję, o czym potem piszecie pasjami w osobnych tematach, jakie to forum beznadziejne. Cicho siedziałem przez kilka lat, ale wybaczcie, jesli bedziecie zniechecać newbe, to wczesniej czy pózniej ten website sie stoczy na amen.

Howgh

P.S. Sorry Wodzu , ale nie mogłem sobie darować.
  • 0

budo_gaijin
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: udział poczatkujacych w stażach itp.

(...) Bardziej mi pasuje usystematyzowana nauka krok po kroku niz improwizacje przy poznawaniu podstaw.


Zgodzę się biorąc pod uwagę to, co ostatnio rzeźbił Mistrz Marian na stażu w Tucholi (takie przejście z sankyo do shiho nage z wirującym wokół głowy uke) :wink:
Faktycznie patrząc na to moimi oczami początkującego adepta aikido - istne czary z mleka :D
Oczywiście żartuję sobie - pojąłem przesłanie Senseia, że chodziło o ćwiczenie mocnej pozycji, tak żeby to centrum partnera krążyło wokół mojego a nie odwrotnie.

Pozdrawiam serdecznie,
Jakub.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: udział poczatkujacych w stażach itp.

Niektórym instruktorom w Polsce, na poziomie niższym niż 8 dan... NIE WOLNO ufać ślepo...

Coś mi umknęło i są w Polsce ósme i wyższe dany Aikido...? :roll: :D
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: udział poczatkujacych w stażach itp.
zapytam tylko nieśmiało.. po co zapraszać na staże osoby które pokazują coś co uważamy za źle wykonaną technikę... ??
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: udział poczatkujacych w stażach itp.
ponieważ jeżeli nie zaprosimy takiej osoby to nie mamy okazji dość do wniosku że technika pokazywana jest do du....y :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024