Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W dniach 22-28 czerwca 2008 roku w Zgorzelcu odbędą się po raz pierwszy w Polsce mistrzostwa Europy w boksie tajskim wraz z Europejskim Festiwalem "muay thai przeciw narkotykom.

Do tej pory w Polsce mieliśmy wiele turniejów, mistrzostw i pucharów Polski, gal z walkami zawodowymi, lecz dopiero teraz organizowany jest turniej rangi europejskiej. Imprezie nadaje wyjątkowy charakter Europejski Festiwal "muay thai przeciw narkotykom" oraz obchody "Dni Zgorzelca", które przyciągają ogromną ilość oglądających.

Sporą atrakcją ma być walka Pawła Słowińskiego w obronie tytułu zawodowego mistrza świata WMC na zakończenie mistrzostw - 28 czerwca. Będzie to pierwsza walka Pawła w jego ojczystym kraju. Na razie nie wiadomo jednak, kto stanie z nim w ringu. Pretendentów jest dwóch. W najbliższym czasie federacja WMC podejmie decyzję czy będzie to Niemiec czy Szwajcar.

Honorowy patronat nad imprezą objął między innymi Mirosław Drzewiecki - Minister Sportu i Turystyki, dr Sakchye Tapsuwan - prezydent Światowej Federacji MuayThai, Rafał Gronicz - Burmistrz Miasta Zgorzelec, Jego Ekscelencja Thakur Phanit - Ambasador Królestwa Tajlandii.

Oficjalna strona mistrzostw Europy muay thai: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Klip promujący imprezę można obejrzeć na tej stronie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec
Rozumiem że walka Pawła Słowińskiego odbędzie się podczas finałów.

Czy na finały będzie wstęp płatny, czy cała impreza jest darmowa?

Z reklamy na stronie wynika że tylko wstęp na eliminacje jest darmowy ale nie ma informacji jakie ewentualne koszty za wstęp na finały.
  • 0

budo_mściwoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słoneczna Kalishfornia

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec
Powinien być darmowy bo jednym z warunków odstąpienia od organizowania tej imprezy w Kaliszu był zakaz pobierania opłaty za wstęp jaki PZMT narzuciło Kaliskiemu Stowarzyszeniu MT.
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec

Dołączona grafika

POZIOM "1":
Sektor A = 30zł
Sektor B = 40zł
Sektor C = 30zł
Sektor D = 30zł
Sektor E = 40zł
Sektor F = 30zł
Balkon A = 20zł
Balkon B = 20zł

POZIOM "0":
Sektor I = 80zł
Sektor II = zaproszenia
Sektor III = 80zł
Sektor IV = 50zł
Sektor V = 50zł
Sektor VI = 50zł
Sektor VII = 50zł
Sektor "Miejsca VIP" = 100zł
Sektor "Stoliki VIP" = 1800zł

Mściwoju, określiłbym to mianem 'polityki sportowej' :wink: .
  • 0

budo_jedker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec/Bolesławiec/Żagań

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec
Wszystkie etapy eliminacji(tj. do piatku) wstęp jest free. Finały jak widać. BTW Będzie przyjemność zobaczytć sięz kimś z Budowiczów?? :) Z chłopakami z klubu latamy w obsłudze imprezy 8)
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec
Ja mam się zająć transmisja z ostatniego dnia imprezy (może dwóch) ;) .
  • 0

budo_jedker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec/Bolesławiec/Żagań

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec
Aśka Jędrzejczyk, Sebo Bartkowiak i jeden Junior przechodzą dalej, jeden z naszych seniorów odpadł( po walce z francuzem ). Bilans dzisiejszych 4 walk.

PS. Mnino, czyli do soboty :)
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec

Ja mam się zająć transmisja z ostatniego dnia imprezy (może dwóch) ;) .


Transmisja "na zywo"?
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec
Moim zdaniem PRZESADA !!!
Ceny jak za zawodową galę !!!
Ponadto nikt nigdzie nie pobiera opłat za wstęp na amatorskie mistrzostwa !!!

Stuknijcie się w łeb !!!
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec

Moim zdaniem PRZESADA !!!
Ceny jak za zawodową galę !!!
Ponadto nikt nigdzie nie pobiera opłat za wstęp na amatorskie mistrzostwa !!!

Stuknijcie się w łeb !!!

Ja uwazam inaczej, finaly takich walk beda duzo lepsze niz nie jedna gala zawodowa, wiec to nie jest przesada(do tego jest to prestiz i mam nadzieje ze bilety przeloza sie na nagrody :wink: ). Natomiast przyznam racje ze przydalo by sie dorzucic z 1 -2 walki zawodowe do tego za ta cene. Tak czy inaczej placi sie za pojedynek o MŚ i to z zawodnikiem K-1 i najlepszych zawodnikow wiec warto.
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec

Ja mam się zająć transmisja z ostatniego dnia imprezy (może dwóch) ;) .


Transmisja "na zywo"?


tak.
  • 0

budo_jedker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec/Bolesławiec/Żagań

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec
Chcę tylko nadmienić(po raz drugi), że płatne są jedynie finały w sobotę. Do piątku włacznie walki ogląda sie za darmo 8) . Mnino, a dla jakiej stacji?
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec
To ma być transmisja dla ringpro.pl. Wcześniej robiliśmy transmisję z turnieju w Niepołomicach i gali we Wrocławiu.
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec
Za nami pierwsze walki mistrzostw Europy w tajskim boksie. Swoje walki wygrali Sebastian Bartkowiak, Joanna Jędrzejczyk i Rafał Tomasik.

Zanim jednak doszło walk odbyło się uroczyste otwarcie mistrzostw. Zawodników i kibiców przez ceremonię przeprowadzili Daniel Groszewski i Andrzej Kapusta. Była uroczysta prezentacja drużyn, hymny i pokazy. Zgorzelczaniem mieli okazję zobaczyć muayboran, czyli starożytne muaythai w wykonaniu mistrzów Polskie w tej, już teraz pokazowej dyscyplinie, Kubę i Oskara. Była też scenka promująca „Festiwal muaythai przeciw narkotykom”.

Potem doszło do samych walk. A na to z niepokojem czekała zgorzelecka publiczność. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz, który chwilę później pobawił się w konferansjera. Po uroczystym zaprzysiężeniu sędziów zapowiedział pierwszą walkę. Okazało się to szczęśliwe dla Rafała Tomasika, który w wadze junior do 63,5 kg. Pokonał Hiszpana Manueala Fernandeza Blanco. W tej samej wadze, ale w kategorii seniorów przegrał niestety Jarosław Dobosz. Polak w pierwszej rundzie miał szansę na znokautowanie Francuza Sofiane Derdegę, ale jej nie wykorzystał. Ostatecznie przegrał na punkty.

Później na ringu pojawiło się dwoje zawodników, którzy są naszymi faworytami. Joanna Jędrzejczyk z grupy Libido Forte Team wręcz zmiotła z ringu Słowaczkę Janę Macekovą i wygrał przez techniczny nokaut. Trochę więcej problemów miał ulubieniec miejscowych Sebastian Bartkowiak, który skarżył się na nowy sprzęt. – Ochraniacze, w których walczymy strasznie wbijają się w ciało i uniemożliwiają ruchy. Musimy coś z tym zrobić, bo po prostu ręce opadają. Gdybyśmy walczyli bez pancerzy to na pewno znokautowałbym Niemca Dirka Brosowskiego, a tak musiałem się z nim męczyć cztery rundy – wyjaśniał Bartkowiak. – Bardzo byłem zdenerwowany na ten sprzęt, ale myślę, że swoją postawą i umiejętnościami Sebastian moralnie zniszczył przeciwnika. Fizycznie to ten sam się wykończył – próbował obrócić wszystko w żart Petro Angeluk, trener Bartkowiaka. Zadowoleni byli też kibice. – Na środę, czyli kolejną walkę Sebastiana przyjdziemy z trąbkami – zapowiadali.

Na razie zgorzelczanie uczą się nowej dyscypliny sportu. Nie krzyczą jeszcze charakterystycznie „oj”, bo nie wiedzą do końca jak to robić. – Do sobotnich walk finałowych wszystkich tego nauczymy – zapowiada Rafał Szlachta, prezes Polskiego Zrzeszenia Muaythai.

Planowane jest przeprowadzenie transmisji na żywo w internecie z sobotnich finałów, podczas których walczył będzie również Paweł Słowiński w obronie tytułu zawodowego mistrza świata muay tai federacji WMC. Szczegóły na oficjalnej stronie ME muaythai: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Daniel E. Groszewski, dyrektor biura prasowego mistrzostw

Dołączona grafika
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec
Lista zawodników:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] | [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(łącznie w ME startuje 260 zawodników)

Kolejność walk:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] | [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wyniki wszystkich dotychczasowych walk (24.06.2008):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] | [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Porażki Polaków

Drugi dzień walk eliminacyjnych nie był szczęśliwy dla ekipy biało-czerwonych. Swoje walki przegrała większość zawodników. Na ringu mistrzostw Europy polegli Marek Matuła, Remigiusz Fabich, Michał Czubak i Leonard Pociask. Wygrał jedynie Marcin Tomczyk.

Były śpiewy, trąbki i okrzyki „Polska biało-czerwoni”. Niestety to było za mało na świetnie dysponowanych przeciwników. Na trybunach hali przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu było kolorowo i wesoło. Publiczność uczestniczyła w magicznym wydarzeniu, które bez wątpienia zapamięta na długo. – To niesamowite. Na dwóch ringach trwaja walki, a jeszcze z boku sali rozgrzewają się kolejni zawodnicy. Czasami nie wiem na co patrzeć – mówi pani Ewa, która na halę zajrzała z ciekawości. – Zobaczyłam tylu różnych ludzi na ulicach Zgorzelca, że postanowiłam sprawdzić co się tutaj dzieje. Było warto i na pewno będę zaglądała do końca imprezy. Oczywiście będą też w sobotę, żeby zobaczyć tego słynnego Pawła Słowińskiego. Podobno jest świetny – mówi z uśmiechem.

Zwycięzca dzisiejszej walki Marcin Tomczyk zmierzy się jutro z Damirem Fatkhutdinovem z Kazachstanu. W tym samym czasie na drugim ringu jego podopieczna Paulina Sołtys będzie mogła liczyć tylko na siebie. – Szkoda, że te walki się nakładają i nie będzie przy mnie trenera. Trudno, będą musiała poradzić sobie bez niego – wyjaśnia.

Dołączona grafika
Marcin Tomczyk (Polska) vs. Griu Vadim (Rumunia). Marcin jako jedyny Polak wygrał walkę w drugim dniu mistrzostw (foto: Miłosz Kucy)

W środę rozegrane zostaną 53 walki. W 10 z nich wystąpią Polacy. Jeden z ciekawszym pojedynków będziemy mieli już w pierwszej walce o godz. 13. Daniel Sołtysiak zmierzy się w nim z Białorusinem Yauhenem Anhalewiczem. – Muszę zrewanożwać się za mistrzostwa świata w Bangkoku, gdzie przegrałem z nim w półfinale. Teraz wygram – zapowiada wojownik ze Słupska.

Mistrzostwa będą trwały do soboty. Zakończą się uroczystą galą (początek o godz. 17), w której zostaną rozegrane walki w najciekawszych kategoriach. Na deser w ringu stanie Paweł Słowiński, który będzie bronił tytułu mistrza świata federacji WMC. Jego rywalem będzie Czech Antonin Dusek.

Bilety na galę w sprzedaży będą od środy. Za najtańsze miejsce na trybunach trzeba zapłacić 20 zł. Najdroższe bilety, przy ringu, kosztują 100 zł. W sprzedaży są też pamiątkowe koszulki z Mistrzostw Europy w MuayThai i sprzęt sportowy do tajskiego boksu. Impreza odbywa się w hali przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu.

Walki Polaków w środę (25.06.2008):
Daniel Sołtysiak – Yauhen Anhalewicz (Białoruś)
Justyna Korczyńska – Natalia Biriuk (Ukrainia)
Tomasz Pawełek – Medet Rakhimov (Kazachstan)
Paulina Sołtys – Sari Elif (Turcja)
Bartosz Botwina – Iwan Pauliuchuk (Białoruś)
Jakub Jarosz – Manuel Daqi (Hiszpania)
Roman Cupryś – Denis Petrov (Łotwa)
Wojciech Krawiec – Adam Jozsa (Węgry)
Ksenia Łyczko – Anna Willbereg (Finlandia)
Marcin Tomczyk – Damir Fatkhutdinov (Kazachstan)
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec
Spora i stale aktualizowana galeria zdjęć dostępna jest na stronie dziennika Zgorzelec.info:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec
W rogu jest jak w ringu

O swoich przeżyciach na trwających właśnie mistrzostwach Europy w tajskim boksie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] opowiada gwiazda MMA - Jan Błachowicz.

Daniel E. Groszewski: Jak podobają ci się mistrzostwa?
Jan Błachowicz: - To już trzeci dzień. Byłem na wielu dużych imprezach i stwierdzam, że jest naprawdę fajnie. Sporo dobrych walk, choć niestety Polacy nieco zawodzą. Przeszkadzają też upały. Gdyby było chłodniej walczyłoby się lepiej. Ale warunki są takie same dla wszystkich.

Daniel E. Groszewski: Która walka była najlepsza?
Jan Błachowicz: Do tej pory bardzo podobała mi się walka Daniela najbardziej podobała mi się walka Daniela Sołtysiaka z Yauhenem Anhalewiczem z Białorusi. To był rewanż za walkę na mistrzostwach świata z Bangkoku. Daniel walczył świetnie, ale sędziowie wskazali na Białorusina. Szkoda. Myślę, że powinien złożyć odwołanie. Podobały mi się też walki moich kolegów Marka Matuły i Leonarda Pociaska. Chociaż obaj przegrali to pokazali, że nie brakuje im ducha do walki.

Daniel E. Groszewski: W tych walkach stałeś w narożniku kolegów. Jak z takiej perspektywy wygląda walka?
Jan Błachowicz: Przeżywam co najmniej tak, jakbym sam był w ringu. I tak samo byłem zmęczony.

Daniel E. Groszewski: Kto jest dla Ciebie faworytem?
Jan Błachowicz: W mojej kategorii, 91 kg mistrzem będzie obecny mistrz świata z Białorusi. Poza tym liczę Polaków Joasię Jędrzejczyk, Marcina Tomczyka i reprezentanta gospodarzy Sebastiana Bartkowiaka. No i oczywiście wygra Paweł Słowiński.

Daniel E. Groszewski: A Ciebie kiedy zobaczymy w ringu?
Jan Błachowicz: - 13 września wystąpię na gali KSW w Dąbrowie Górniczej.

btw. walkę Pawła Słowińskiego i finały ME muay thai będzie można oglądać w tą sobotę na żywo na stronie telewizji RingPro - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Szczegółowe informacje na temat trwających mistrzostw Europy można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]).
  • 0

budo_tit_num
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec
Słyszałem plotki, że w jutrzejszym dniu wstęp będzie płatny, ponieważ nie sa to już eliminacje ale ćwierćfinały. Czy to prawda? :roll:
  • 0

budo_jedker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec/Bolesławiec/Żagań

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Europy Muay Thai - 22-28 czerwca 2008 Zgorzelec
Nie ufaj plotkom, to ściema. Jutro dalej są eliminacje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024