Skocz do zawartości


Zdjęcie

chińskie nazwy broni;]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_dilworth
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

chińskie nazwy broni;]
Witam wszystkich! ćwiczę już jakiś czas (niecałe 3 lata) kung fu;) mam już kilka osiągnięć i chce więcej;) ostatnio będąc na zawodach zaobserwowałem wiele ciekawych form z równie ciekawymi broniami;) i mam pewien problem, bo np.: taka konkurencja "gunshu" obejmuje tylko formę sportową z bronią zwaną potocznie 'kijem',a konkurencja o wdzięcznej nazwie "Broń różna" obejmuje tych broni nieco więcej.Tu pojawia sie mój problem,bo filmiki z tutorialami do wspomnianego wcześniej gunshu można znaleźć bardzo łatwo wpisując w emulu poprostyu "gunshu", ale gdy chciałbym znaleźć forme np z chorągwią(flaga) nie mogę wpisać porostu "bron rożna" lub "other weapon" itd ;] tak, wiec jeżeli ktoś zna nazwy form z
-chorągwią(flaga?)
-łańcuchem
-dwoma mieczami,z zagiętymi końcami;)
-wszelkie inne

niech podzieli się tą wiedzą ;) będę bardzo wdzięczny(oczywiście chodzi o nazwy chińskie;])
PS: wybaczcie ze tak namieszałem, ale chciałem w miarę wprowadzić w problem
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]
- Jeśli chodzi o nazwy form z bronią to u nas występują następujące

- Forma z mieczem - obejmująca wykonanie technik z mieczem
- Forma z szablą - wykonuje się ją z szablą
- Forma z kijem - do jej wykonania używa się kija.

pozdr KO
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]
u Was sie nie cwiczy formy z [/quote]dwoma mieczami,z zagiętymi końcam[quote]??? zwanej forma z dwoma mieczami z zagietymi koncami?
  • 0

budo_dilworth
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]
Nie o to mi chodziło xD Fajnie forma z kijem w ktorej sie uzywa kija... a jak sie nazywa taka forma po chinsku? Na przyklad:
Forma z włócznią? To ze jest z włocznią wiadomo, ale to ze bardziej fachowo nazywa sie:
"Qiang Shu" to chyba nie wszyscy wiedzia;)
Tak wiec mamy forme z chorągwią, ja szukam wlasnie takiej "fachowej" nazwy dla takiej formy
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]
Dilworth - a gdzie ćwiczysz?

zapytaj się instruktora, jak naucza jakiejś formy to na pewno zna jej nazwę








P.S. a wesołe towarzystwo proszę o pomoc w wyczyszczeniu mojego laptopa z kawy :wink:
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]

Dilworth - a gdzie ćwiczysz?

zapytaj się instruktora, jak naucza jakiejś formy to na pewno zna jej nazwę


karcher:)))))))))))))))





P.S. a wesołe towarzystwo proszę o pomoc w wyczyszczeniu mojego laptopa z kawy :wink:


  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]
Pytanie czy napewno mowa o kung-fu ;)
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]
Pewno Wu Shu.Formy z bronia
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]
Red Tiger? :)
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]
Uwaga Tygrys!!!
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]
No dobra...

jaja jajami.
Ale te formy czasami jakieś nazwy mają. Np. Długą formę w Taiji nazywa się w niektórych materiałacg długą pięścią Taiji. Ponieważ ruch w niej ma płynąć jak wielka rzeka. Być może specyfika języka chińskiego, jego kontekstowość, wymuszała nadawanie dodatkowych nazw mających jakieś znaczenie. tylko chyba odpuściliśmy sobie ich stosowanie. Czy są potrzebne czy nie ? To rzecz pod dyskusje.

Może teraz tą wiedzę przekazuje się w inny sposób. Ja osobiście niewiele znam takich nazw. Ćwiczę też inny styl i tam nazwy form występują. Ale pamiętam je raczej po polsku...

mała forma, duża forma (nie ma nic wspólnego z ilością pozycji), calowego jin i inne są mi podawane chyba raczej. Czy są potrzebne do czegoś więcej jak tylko identyfikacja?

To taki już trochę wakacyjny temat.
  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]

No dobra...
Interesujjesz sie lucznictwem?
jaja jajami.
Ale te formy czasami jakieś nazwy mają. Np. Długą formę w Taiji nazywa się w niektórych materiałacg długą pięścią Taiji. Ponieważ ruch w niej ma płynąć jak wielka rzeka. Być może specyfika języka chińskiego, jego kontekstowość, wymuszała nadawanie dodatkowych nazw mających jakieś znaczenie. tylko chyba odpuściliśmy sobie ich stosowanie. Czy są potrzebne czy nie ? To rzecz pod dyskusje.

Może teraz tą wiedzę przekazuje się w inny sposób. Ja osobiście niewiele znam takich nazw. Ćwiczę też inny styl i tam nazwy form występują. Ale pamiętam je raczej po polsku...

mała forma, duża forma (nie ma nic wspólnego z ilością pozycji), calowego jin i inne są mi podawane chyba raczej. Czy są potrzebne do czegoś więcej jak tylko identyfikacja?

To taki już trochę wakacyjny temat.


  • 0

budo_bulion77
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z osiedla

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]
Oldman interesujesz sie lucznictwem?
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]
Tak... trochę. Nie strzelam dużo. Szczególnie ostatnio - Warszawa nie jest przyjaznym miejscem do strzelania z łuku. Więc moje zainteresowanie jest chyba już tylko teoretyczne.

Jaki to ma związek z tematem??
  • 0

budo_dilworth
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]
czwicze w rzeszowie;) nasz instruktor zna dosc sporo nazw(w ogole ma spora wiedza, jak to instruktor;]) i jak mam jakies pytania to w zasadzie jest w stanie odpowiedziec, ale na pytanie o formy z konkretna bronia nie znal odpowiedzi, wiec pomyslalem ze zapytam na forum;] nakreslajac problem o wiele prosciej szukam jakiegos tutoriala do formy z flaga, u nas w szkole jej nie ucza, ale mnie ona interesuje wiec potrzebuje poznac ta nazwe.Na codzien tez uzywam tylko polskich nazw;)
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]
jesli chodzi o "nazwy" to polecam kopalnie nazw ksiazke Jana S..... tam kazdy znajdzie jakas fajna nazwe dla siebie..... ;)
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]

Na codzien tez uzywam tylko polskich nazw;)



Ale szkoda że polskich liter już nie

A nie możesz zrobić formy z kijem tylko sobie przypiąć do tego kawałek szmaty? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić bojowego aspektu użycia flagi. Ale mogę nie wiedzieć wszystkiego. Jak coś znajdziesz daj znać. NAleży rozwijać własną wyobraźnie.

A książka Jana S. jeśli chodzi o nazwy to faktycznie jest ich pełna i kompetentna.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]

A nie możesz zrobić formy z kijem tylko sobie przypiąć do tego kawałek szmaty? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić bojowego aspektu użycia flagi. Ale mogę nie wiedzieć wszystkiego. Jak coś znajdziesz daj znać. NAleży rozwijać własną wyobraźnie.

A książka Jana S. jeśli chodzi o nazwy to faktycznie jest ich pełna i kompetentna.


cudze chwalicie swojego nie znacie :wink:
niejaki Dariusz Lermer i jego książka "Kung fu droga mistrzów" - w końcu już klasyka gatunku :)
jest rozdział o fladze, zdjęcia też som :)
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: chińskie nazwy broni;]
Jakoś mnie do tej książki nigdy nie ciągneło... ale lukne lukne... przez analogie w Taiji są przecież formy z kulą (współczesne twory) zastosowania bojowego to nie ma ale niektóre są sensowne. Więc może i forma z flagą.

Żwirku może zacytujesz ze dwa zdania co by to machanie szmatą na kiju miała na celu. Mam nadzieje że więcej niż tylko ganianie gołębi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024