Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maty typu Puzzle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_koniop
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Maty typu Puzzle
Witam,
Chcę zakupić w najbliższych tygodniach tatami do treningów Jujitsu. Czy spotkaliście się z matami typu Puzzle?? Jak jest z ich jakością i wykończeniem i jak się na nich ćwiczy?? Ja niestety nie mam możliwości sprawdzenia tego więc zdam się na waszą opinię.

Pozdrawiam
koniop
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Maty typu Puzzle
o ile mnie nic nie ominelo, to sa maty do stujki, standardowo wykorzystywane w np. TKD. cwiczyc kulanki sie na tym da (chociaz czy polozysz jedna czy dwie warstwy- nie czuc roznicy) jednak mysle ze kregoslup swoje dostanie w przypadku rzutow (a dostaje nawet na specjalnie zamortyzowanej podlodze + tatami)
  • 0

budo_rolka16
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Maty typu Puzzle
chyba masz racje. Ja również nie spotkałem sie z mata puzlowa nadającą sie do parteru czy rzutów. oprócz tego ze są twarde to posiadają teką dziwna warstwę antypoślizgową która ściera skore jak papier ścierny ,sam sie kiedyś przekonałem.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Maty typu Puzzle
z ta warstwa antyposlizgowa to roznie jest :wink:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maty typu Puzzle
Są również grubsze warianty do grapplingu, chociazby w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], stosowane z powodzeniem w klubach aikido, na instruktarzówkach bjj i tak dalej. Nie są szczególnie przyjemne do padania z wysoka, ale da się przeżyć, zwłaszcza, jeśli klub posiada również materace do ćwiczenia rzutów.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Maty typu Puzzle

o ile mnie nic nie ominelo, to sa maty do stujki, standardowo wykorzystywane w np. TKD. cwiczyc kulanki sie na tym da (chociaz czy polozysz jedna czy dwie warstwy- nie czuc roznicy) jednak mysle ze kregoslup swoje dostanie w przypadku rzutow (a dostaje nawet na specjalnie zamortyzowanej podlodze + tatami)

Puzzle, tak jak standardowe maty, różnią się grubością, gęstością, rodzajem materiału amortyzującego, pokryciem. To, jak dobrze nadają się do rzutów, zależy głównie od gęstości, grubości i tego czy są jedno czy wielowarstwowe.

Wiele zależy od podłogi. Ćwiczę ostatnio na dwóch salach. Jedna sala w piwnicy akademika, puzzle 5cm rozłożone na parkiecie, druga salka z podłogą przystosowaną do ćwiczenia baletu, a na tej podłodze rozłożone puzzle o grubości 4cm. W obu salach amortyzacja rzutów jest bardzo dobra, ale w tej z podłogą baletową rewelacyjna.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Maty typu Puzzle
siur ja nie mowie ze nie po prostu sie z takimi puzzlami specjalnie do kulanek jeszcze nie spotkalem a ze podloze do rzutow powinno byc specjalnie przygotowane- a nie, mata na parkiet- to chyba nie ulega watpliwosci, a ze jest jak jest to tez inna para kaloszy
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Maty typu Puzzle
ja się spotykałem, np na zawodach, gdzie czasami mata jest ułożona właśnie z puzzli. ale to musi być naprawdę solidny , gruby wyrób, a i to bardziej do parteru, niż do walki rzucanej.
jak ktoś pisał, wiele zależy od podłogi. tzw miękki parkiet, sportowy, daje niezłą amortyzację przy cieńszej macie. rzuty na grubą matę na wylewce to dramat dla kręgosłupa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024