Skocz do zawartości


Zdjęcie

Treningi indywidualne - gdzie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Treningi indywidualne - gdzie?
Witam!
Mam taki mały problem - mam kolegę który ma dość dużą nadwagę. Lekarz zalecił mu uprawianie sportu ale nie da rady go ani wyciągnąć żeby pobiegać, ani na basen, ani na rower no po prostu nic. Zaproponowałem mu trening sztuk walki - wydaje mi sie że ten pomysł bardzo mu sie spodobał tyle że odpadają wszelkie duże sekcje gdzie indywidualne podejscie do kazdego ogranicza sie do niewielkich zmian w treningach. Myśle że i on zle by sie czuł w takich warunkach. Chciałbym znalezc dla niego sekcje z treningami w małych grupach gdzie trener mógłby zupełnie inaczej do niego podejść, proponować inne ćwiczenia itp. Sam trenowałem indywidualnie w jednej z sekcji Taekwondo ale to raczej nie dla niego a innych sekcji w Warszawie gdzie odbywają się (stosunkowo nie za drogie) treningi w małych grupach niestety nie znam. Na pierwszy trening dla rozeznania przeszedłbym sie ja sam albo z nim - wtedy przy okazji byłoby mu razniej. Myśle że zacząłby trenować jeszcze w wakacje albo po zakończeniu ich jeśli klub nie prowadzi w tym czasie zajęć.

Prosze o wszelkie informacje na temat klubów z treningami w małych grupach/indywidualnymi na terenie Warszawy.

Z góry dziękuje i pozdrawiam,
Szymon
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi indywidualne - gdzie?
A nie może z Tobą trenowac ? W klubie gdzie Ty i po prostu Ty mu pomożesz ;)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi indywidualne - gdzie?
Kiepski pomysł. Wtedy szymon sam się niczego nie nauczy, od tego jest trener, klubowi koledzy mogą od czasu do czasu pomagać, ale nie ciągle niańczyć. Może kolega powinien zacząć od zrzucenia nadwagi i poprawienia kondycji - przez basen lub bieganie. Następnie zapisać się na jakieś SW. Tak to jeszcze gotów pójdzie, wypluje płóca na pierwszym treningu i stwierdzi, że to nie dla niego.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi indywidualne - gdzie?
Zapasy to jest cos dla niego. Korzysci dla obu stron, jeden bedzie mial ciezszego przeciwnika do rzucania, a drugi tak bardzo nie bedzie sie musial ruszac a sily bedzie musial uzywac i w koncu jakos zrzuci te kilogramy. Dodatkowo trening zapasniczy jest polaczony z treningiem silowowym, fakt moze nie jest to idealne do zrzucania kilogramow ale patrzac na mojego kolege to mu pomoglo.
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi indywidualne - gdzie?
kolega ma w porywach do 120kg przy 180paru cm także ciężko mi oszacować jak duża to nadwaga (nie jest to masa mięśniowa ;) ) i ile ma do zrzucania ale niestety nie da rady go wyciągnąć na biegi, rower czy basen bo.. sie wstydzi. Myśle że gdyby zapisał sie na trening w małej grupie to trener wziąłby pod uwage jego problem i nie doprowadził do tego żeby "wypluł płuca" a raczej starał sie stosować odpowiednie cwiczenia - chyba min do tego są zajęcia indywidualne czy w małych grupach. Wtedy inni mogą robić co innego a on może głównie trenować ogólnorozwojowo pod okiem trenera i jednoczesnie powoli uczyć sie danej sztuki walki (oczywiście w mniejszym tempie niż inni) - Przynajmniej ja sobie tak to wyobrażam. Dlatego chciałbym znalezc dla niego własnie taką sekcje gdzie byłoby to możliwe.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi indywidualne - gdzie?
Ale nie wiem czy wiesz jeden trening BJJ np. indywidualny w zależności od pasa kosztuje od 50 do 100 zł. Poza tym pogadaj z nim, że nie ma się czego wstydzić po tygodniu bedzie juz lepiej. No i odczywiście dieta bo nic nie wspomniales o tym. Podstawa reszta pójdzie dużo łątwiej ;)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi indywidualne - gdzie?
Odezwij się do Krystiana Przybysza - forumowego Krissa moda działu walki nozem.
Ma doswiadczenie w pracy wlasnie z takimi osobami.

Kontakt: PW

badz

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi indywidualne - gdzie?

Ale nie wiem czy wiesz jeden trening BJJ np. indywidualny w zależności od pasa kosztuje od 50 do 100 zł. Poza tym pogadaj z nim, że nie ma się czego wstydzić po tygodniu bedzie juz lepiej. No i odczywiście dieta bo nic nie wspomniales o tym. Podstawa reszta pójdzie dużo łątwiej ;)


Dlatego bardziej jestem ku treningom w małych grupach 3-5 osobowych. Kiedyś chodziłem na takie treningi Taekwondo za 200zł miesięcznie (po 2 treningi tygodniowo). Myślałem własnie żeby znalezc mu coś takiego tyle że z mniej "akrobatyczną" sztuką walki np boks, coś chwytanego, karate czy coś w tym guście.

dzięki za namiary Warhead :-)
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi indywidualne - gdzie?
zobacz to:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdro
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi indywidualne - gdzie?

zobacz to:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdro


o dokładnie o coś takiego mi chodziło :) Niby cena wysoka bo treningi dla 1-2 osób ale dowiem sie co i jak, może zorganizuje sie jakąś grupe 3-4 osób i już by było taniej. Dzięki za namiar.

Jeśli ktoś jeszcze ma namiary na jakiś klub to każde info mile widziane.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi indywidualne - gdzie?
Powodzonka i daj znać jak wygląda wszystko jak na cos się zdecydujecie ;)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi indywidualne - gdzie?

Lekarz zalecił mu uprawianie sportu ale nie da rady go ani wyciągnąć żeby pobiegać, ani na basen, ani na rower no po prostu nic.

Ciężko widzę indywidualne treningi. Także się może po jednym zniechęcić. Do tego trzeba jeszcze płacić.
Bieganie jest dobrym rozwiązaniem, nic nie kosztuje (poza parą butów), ale cóż - lekarza nie słucha :(
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi indywidualne - gdzie?
Niech mniej żre... zapoda sobie efedre to i nie bedzie czuł głodu i wiecej bedzie mial wiecej energii do treningow (tak, znam szkodliwosc srodka i to lepiej niz wiekszosc ludzi tutaj bo sporo go uzywałem w celach 'rekreacyjnych' ;) ) ale tak czy siak taka nadwaga jest duzo bardziej szkodliwa.

Jesli sie wstydzi to niech biega sam, w nocy, albo poznym wieczorem... lepiej nawet bez Ciebie bo bedzie łapał kompleksy i tracił motywacje widząc ze ktos jest duzo lepszy niz on... zadnych czasow, ustalonych odleglosci do przebiegniecia... niech tyle robi ile moze, a SW np. po roku
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi indywidualne - gdzie?
niech nie biega. Moim zdaniem przy jego wadze jest to raczej troche nie bezpieczne sa to jednak duze obciazenia na kolana. Moj brat jest dosc otyly i np lekarz powiedzial ze biegi dlugodystansowe to raczej nie dla niego.
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi indywidualne - gdzie?

niech nie biega. Moim zdaniem przy jego wadze jest to raczej troche nie bezpieczne sa to jednak duze obciazenia na kolana. Moj brat jest dosc otyly i np lekarz powiedzial ze biegi dlugodystansowe to raczej nie dla niego.

a kto mowi o długodystansowych, jak w zyciu nic nie cwiczył i ma słabosc do golonki to stawiam na 5-6 minut na początek ;)
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi indywidualne - gdzie?
Na razie odezwałem sie w sprawie indywidualnych treningów u trenera uczącego Krav magi i Ju-jitsu. Zobacze co z tego będzie. Mimo wszystko cena dosc wysoka bo do 100zł za trening (rozkłada sie na 2-4 osóB) ale okaże sie czy mu sie spodoba.

Ja już nie mam do niego cierpliwości bo niby "chce ale mu nie wychodzi". Chociaż odkąd go ostrzej motywuje to jest troche lepiej :D
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi indywidualne - gdzie?
a moze sprobuj zrobic tak ze cwiczysz sobie z nim w domu jakies brzuszki albo cos w tym stylu skakanka niech na pcozatku troche zrzuci robi sie coraz cieplej pewnie ma mniejszy apetyt napewno dosc szybko schudnie pare kilo. A potem zajmujscie sie sw. Powiedz mu ze do treningow trzeba sie przygotowac. Moze masz worek treningowy i razem mogli byscie sobie cwiczy?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024