Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytanie o głowę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo__karol
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

pytanie o głowę
Otóż mam trochę dziwny problem, po treningach czasem boli mnie głowa, nie wiem czy to normalne i chciałem się was zapytać czy też tak macie ? Nie wiem czy się martwić na zapas czy po prostu to zignorować, no ja wiem, że jak się mocno walnie głowa może boleć ale chyba aż tak mocno nie walę (ból raczej pojawia się po mocnych wstrząsach nie przy bezpośrenich uderzeniach w głowę) , inna sprawa, że dopiero się uczę upadać.
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o głowę
Tak czy inaczej warto skonsultować to z lekarzem - może być dość poważny problem z błędnikiem. Normalnie przy upadkach (o ile nie gruntujesz bezpośrednio głową ) czy wstrząsach nie powinna boleć.
  • 0

budo_balacha
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o głowę
ja rowniez mam problemy z bolem glowy ale one sa raczej spowodowane wzrostem cisnienia bo na treningu raczej daje z siebie wszystko . Jesli tobie stalo sie to podczas upadania i uderzyles glowa w mate i masz bole z zawrytami to zglos sie do lekarza
  • 0

budo__karol
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o głowę
Nie zawrotów nie miałem. Ale możliwe, że właśnie przez ciśnienie ten ból, dziś było bez mocnych upadków i wszystko jest ok. Nie jest to typowy ból głowy, nie jest też taki mocny. Myślę, że na razie sobie lekarza odpuszczę, popatrzę co się rozwinie.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o głowę
głowa może reagować bólem na wstrząsy i nieumiejętne jeszcze uderzenia plecami (kręgosłup!) o tatami przy mocnych upadkach.

poproś kogoś z twardym obuwiem o szpica w kość ogonową, to ból poczujesz w głowie :wink:
  • 0

budo_balacha
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o głowę
u mnie ten bol idzie od potylicy do czola i jest to kujacy bol ale mam go dopiero po treningu i mysle ze to wlasnie od cisnienia
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o głowę
Nie zartuj sobie ze zdrowiem. Do lekarza marsz. proby wysilkowe etc.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo__karol
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o głowę
przy najbliższej okazji popytam lekarza :P
  • 0

budo_baddog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o głowę
Spytaj Karol spytaj. Byc może masz nadciśnienie a wówczas od sprtów typu Judo powinieneś trzymać się z daleka. Bo jak ktoś Ci kiedys zrobi np hon kesa katame i mocno za łeb ściśnie to możesz jakiego wylweu dostać.

Z takimi rzeczami nie ma żartów.

Każdy przed rozpoczęciem treningów powinien sobie zrobić wymagane (przez mnisterstwo) badania. Problem w tym, że tych badań troche jest i koszt jest ok 300zł całości.

Powszechnie lekceważy się takie badania jak prześwietlenie kręgosłupa szyjnego czy EEG o EKG nie wspomnę. Dopuki nic się nie stanie :( bo potem trenerzy (jak się ktoś uprze to) mogą mieć kłopot.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o głowę
nooo... ja dziś koledze wywaliłem pół siekacza na judowaniu. wiedział, że ma nadkruszony, ale nie chciał nosić szczęki. no i on jest teraz chomik, a ja mam potężnego kaca moralnego. schadefreunde coś takiego się nazywa, nie życzę nikomu. parszywe uczucie
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o głowę
poważnie nie można absolutnie trenować judo przy nadciśnieniu? Zdaje sobie sprawe ze nadcis. to poważny problem, ale całkowita rezygnacja ze tego typu sportu...:(
  • 0

budo_baddog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o głowę
Jeśli masz problemy z nadciśnieniem powinieneś udać się na badania dopuszczające do uprawiania sportów. (Lekarz musi mieć specjalne uprawnienia do przeprwadzenia takich badań. Nie może to być piwerwszy lepszy.)

Z nadciśnieniem nie powinno się trenować takich sportów jak JUDO, ponieważ obciążenia treningowe są zbyt wysokie. Zabyt wysokie ciśnienie tętnicze przy dużych obciążeniach w tym przypadku może być groźne dla życia i zdrowia.

Najpierw trzeba iść do lekarza, który zbada czy dany organizm takie obciążenia mimo nadciśnienia wytrzyma bez szkody.

W innym razie odradzał bym trening.
  • 0

budo_arturbart
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o głowę
Człowiekowi odechciewa się wszystkiego kiedy okazuje się, że musi latać po lekarzach, stać w kolejkach a jeszcze później go oleją wypisując receptę na vit.C
  • 0

budo_samuray-x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o głowę
Jakie masz to ciśnienie?
Spoczynkowe wysiłkowe i tętno też spoczynkowe i wysiłkowe podaj.

Na takiej medycynie to każdy zawodnik powinien się znać ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024