Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wschod vs zachod


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_jaqb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Wschod vs zachod
Ja tylko powiem, że w walce zbrojnej takie ataki robienia z miejsca bez zamachu są bezużyteczne. tak samo jak slichten w niemieckiej szkole. Armowcy już to sprawdzili i takie pacnięcie na matach do cięcia nie robi wrażenia... A gdzie jeszcze przeszywka i blacha??
Ale zgodzę się, że w walce na nieopancerzonego przeciwnika są dość dobre... :)
  • 0

budo_maciej dietl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wschod vs zachod
oczywiscie,to jest technika wykonywana katana,w walce pieszej,z przeciwnikiem nieokrytym zbroja...
  • 0

budo_jaqb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Wschod vs zachod
No właśnie...Ja wole walkę zbrojną. Takie zboczenie :wink:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wschod vs zachod
Macieju,
Dziękuję za wsparcie duchowe i słowa otuchy. :D :D :D :D :D :D
Należy jeszcze dodać, że praktyka różnego rodzaju broniami tzn stalową ostrą, stalową tępą, drewnianą, bambusową czy gąbczastą powoduje wykształcenie się pewnych technik przypisanych tylko do danego rodzaju broni i nieprzekładalnych na inną broń. Np. aiki-ken szkoły Iwama oparty jest wyłącznie na praktyce grubym bokkenem. Skuteczność technik związana jest więc z konstrukcją broni. Podczas praktyki tanren uchi polegającej na waleniu bokkenem w motocyklową oponę nie chodzi wcale o technikę cięcia ale o siłę i stabilność bioder potrzebną do technik tai jutsu. W czasie takiej praktyki dłonie trzymają bokken zwarte , jedna przy drugiej i wtedy wykonywanie jakichś dźwigni rękojeścią w ogóle nie jest możliwe.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wschod vs zachod

Ja tylko powiem, że w walce zbrojnej takie ataki robienia z miejsca bez zamachu są bezużyteczne.


A ja chciałbym powiedzieć, że czasem krótkie statyczne ataki są znacznie skuteczniejsze od dłuchich zamaszystych, wykonywanych w ruchu.

W RR pchnięcia są zabronione, a to na ich przykładzie chyba najlepiej widać skuteczność takich minimalnych technik. Wystarczy minimalne przemieszczenie ( czasem wychylenie, bez kroków) i delikatna korekta ułożenia broni żeby przeciwnik sam nadział się na naszą broń.

Teoretyczny aspekt takich sytuacji mam z kenjutsu. A praktyczny z treningowej walki półtorakiem. Atakowałem chłopaka który miał ćwiczyć zejście. On się zagapił i nie wykonał zejścia, a że miał miecz odrobine dłuższy od mojego skończyło sie na tym że się nań nadziałem twarzą. 8O Naszczęście miecz był drewniany i płasko zakończony. Efekt był taki, że resztę dnia chodziłem ze spuchniętą wargą. :oops:

oczywiscie,to jest technika wykonywana katana,w walce pieszej,z przeciwnikiem nieokrytym zbroja...


W TSKSR uczymz się technik tak jak byśmy mieli walcyzć z przeciwnikiem w zbroji. I są w kata ataki na odsłonięte miejsca np. wewnętrzna strona kote. Część z tych ataków jest mniejwięcej takim strzałem z nadgarstka. Ale jakoś żaden przykład mi do głowy nie przychodzi... :oops:


...powoduje wykształcenie się pewnych technik przypisanych tylko do danego rodzaju broni i nieprzekładalnych na inną broń.


Racja, ale nie można zapomnieć o broni bazowej. Jeśli robimy coś shinajem lub bokkenem to pamientajmy że zastępują one prawdziwy miecz. Chociaż fakt że bokken jest sam w sobie zabujczą bronią. A shinajowi brakuje wygięcia.
Podobnie się rzecz ma z bronią europejską.
  • 0

budo_maciej dietl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wschod vs zachod
akahige - wiem cos o tym,nawalilem sie w opone za mlodu.ciezkim suburito,takim wioselkiem. w tempie haya-suburi.sensei stal obok i popedzal - przerywal cwiczenie dopiero wtedy,kiedy uczniowi bielaly wargi/najpierw czerwienieja.../.
bardzo dobre cwiczenie silowe dla mlodych ludzi - nieco techniki tez trzeba wlozyc.....
dzisiaj to inaczej troche wyglada niestety - adepci unikaja wysilku i monotonii/np.powtarzania tego samego cwiczenia przez caly trening/.sa zdolne jednostki ktore sie wybijaja ale przeciez nie na tym polega praca z grupa - nie poszedlbym na wojne z takim oddzialem........pozdro...maciek.
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wschod vs zachod

Tharfin, jak odłoże troche grosza i zpiore paru chętnych to się może na SMDFie zobaczymy


Oby, oby :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wschod vs zachod
Jakieś nowe wiesci odnośnie SMDFu?
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Wschod vs zachod
Jeszcze nie :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024