Wschod vs zachod
Napisano Ponad rok temu
Ale zgodzę się, że w walce na nieopancerzonego przeciwnika są dość dobre...
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Dziękuję za wsparcie duchowe i słowa otuchy.
Należy jeszcze dodać, że praktyka różnego rodzaju broniami tzn stalową ostrą, stalową tępą, drewnianą, bambusową czy gąbczastą powoduje wykształcenie się pewnych technik przypisanych tylko do danego rodzaju broni i nieprzekładalnych na inną broń. Np. aiki-ken szkoły Iwama oparty jest wyłącznie na praktyce grubym bokkenem. Skuteczność technik związana jest więc z konstrukcją broni. Podczas praktyki tanren uchi polegającej na waleniu bokkenem w motocyklową oponę nie chodzi wcale o technikę cięcia ale o siłę i stabilność bioder potrzebną do technik tai jutsu. W czasie takiej praktyki dłonie trzymają bokken zwarte , jedna przy drugiej i wtedy wykonywanie jakichś dźwigni rękojeścią w ogóle nie jest możliwe.
Napisano Ponad rok temu
Ja tylko powiem, że w walce zbrojnej takie ataki robienia z miejsca bez zamachu są bezużyteczne.
A ja chciałbym powiedzieć, że czasem krótkie statyczne ataki są znacznie skuteczniejsze od dłuchich zamaszystych, wykonywanych w ruchu.
W RR pchnięcia są zabronione, a to na ich przykładzie chyba najlepiej widać skuteczność takich minimalnych technik. Wystarczy minimalne przemieszczenie ( czasem wychylenie, bez kroków) i delikatna korekta ułożenia broni żeby przeciwnik sam nadział się na naszą broń.
Teoretyczny aspekt takich sytuacji mam z kenjutsu. A praktyczny z treningowej walki półtorakiem. Atakowałem chłopaka który miał ćwiczyć zejście. On się zagapił i nie wykonał zejścia, a że miał miecz odrobine dłuższy od mojego skończyło sie na tym że się nań nadziałem twarzą. 8O Naszczęście miecz był drewniany i płasko zakończony. Efekt był taki, że resztę dnia chodziłem ze spuchniętą wargą.
oczywiscie,to jest technika wykonywana katana,w walce pieszej,z przeciwnikiem nieokrytym zbroja...
W TSKSR uczymz się technik tak jak byśmy mieli walcyzć z przeciwnikiem w zbroji. I są w kata ataki na odsłonięte miejsca np. wewnętrzna strona kote. Część z tych ataków jest mniejwięcej takim strzałem z nadgarstka. Ale jakoś żaden przykład mi do głowy nie przychodzi...
...powoduje wykształcenie się pewnych technik przypisanych tylko do danego rodzaju broni i nieprzekładalnych na inną broń.
Racja, ale nie można zapomnieć o broni bazowej. Jeśli robimy coś shinajem lub bokkenem to pamientajmy że zastępują one prawdziwy miecz. Chociaż fakt że bokken jest sam w sobie zabujczą bronią. A shinajowi brakuje wygięcia.
Podobnie się rzecz ma z bronią europejską.
Napisano Ponad rok temu
bardzo dobre cwiczenie silowe dla mlodych ludzi - nieco techniki tez trzeba wlozyc.....
dzisiaj to inaczej troche wyglada niestety - adepci unikaja wysilku i monotonii/np.powtarzania tego samego cwiczenia przez caly trening/.sa zdolne jednostki ktore sie wybijaja ale przeciez nie na tym polega praca z grupa - nie poszedlbym na wojne z takim oddzialem........pozdro...maciek.
Napisano Ponad rok temu
Tharfin, jak odłoże troche grosza i zpiore paru chętnych to się może na SMDFie zobaczymy
Oby, oby :wink:
Pozdrawiam
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych
10 następnych tematów
-
Chcę zamówić ostrze i oprawę.
- Ponad rok temu
-
Nowa grupa iaijutsu w Warszawie
- Ponad rok temu
-
Uprawnienia instruktorskie - iaijutsu
- Ponad rok temu
-
Staż Iaido z Victor Cook sensei
- Ponad rok temu
-
II Mistrzostwa Polski Jodo Warszawa
- Ponad rok temu
-
Shinkendo
- Ponad rok temu
-
prośba o pomoc w identyfikacji
- Ponad rok temu
-
Kalendarz imprez iaido i jodo
- Ponad rok temu
-
Seminarium iai-do w Bytomiu 05-11 kwiecień
- Ponad rok temu
-
Miecz do fechtunki...
- Ponad rok temu