Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shinkendo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_tobepro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Shinkendo
Witam,
przeglądałem forum, szukałem w google'ach, ale niewiele znalazłem na ten temat. Chciałbym się co nieco dowiedzieć na temat sztuki walki - shinkendo. Czy to trudna sztuka walki? Ile poziomów kyu? Jakie kolory pasów?
Pytam, bo w domu kultury, u mnie na osiedlu są organizowane zajęcie shinkendo i chciałbym zacząć uczęszczać.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo
Oj, coś słabo szykałeś :twisted:

Tu masz adresy polskich stron poświęconych tej tematyce ( pierwsze które wyskoczyły w googlu):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tobepro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo
Już odwiedzałem te strony i jeśli ty też na nie zajrzałeś to pewnie się zorientowałeś, że niewiele tam konkretów.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo
Jeżeli masz możliwość uczestnictwa w zajęciach, to po prostu idź zobacz wypytaj nistruktora o interesujące cię szczeguły. Nie wiem z czym masz problem. :?

W internecie znajdziesz informacje ogólne. Nie wiem poco ci więcej na początek.

Karzda sztuka walik jest może być tak samo trudna jaki i łatwa. Wszystko zależy od podejścia ćwiczącego i jego możliwości oraz od trenera.

Co do shinkendo, nic nowego, ot trochę kenjutsu trochę kendo, elementy battodo pzryprawione aikido. Chociaż ja jakoś nie trawię tego dania ani senseia Obaty.

Ps. Nad paskami i stopniami to się moą ludzie zastanawiać jak coś ćwizcą. Jak się nic nie ćwiczy to najpierw trzeba zacząć, a stopnie przyjdą same. :wink:
  • 0

budo_tobepro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo
Ohh, jaki ty jesteś mądry, wspaniały i doskonały! Może ktoś inny się wypowie...
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo
Ale po co coś więcej dodać- Shouryu wyczerpał temat....widać tak naprawdę Ci nie zależy skoro nawet nie chcesz się pofatygować na jeden trening...
  • 0

budo_tobepro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo
Trening mam dzisiaj i pójdę na niego na pewno, tylko ja zanim zacznę coś robić, to chcę pozbierać trochę informacji (myślałem, że od tego to forum jest), żeby wiedzieć czego się spodziewać.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo
Nie oczekuj, że ktoś udzieli ci więcej informacji niż sam możesz zdobyć u śródła.

Masz rację, forum jest po to by jego użytkownicy dzielili się wiedzą. A tobie chwali się, że zanim się za coś zabierzesz chcesz się o tym czegoś dowiedzieć.

Jednak zamiast skupić się na tym co na prawdę ważne wchodzicz w niepotrzebne szczegóły.

Ps. Czekamy na relację z treningu. :-)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo

Trening mam dzisiaj i pójdę na niego na pewno, tylko ja zanim zacznę coś robić, to chcę pozbierać trochę informacji (myślałem, że od tego to forum jest), żeby wiedzieć czego się spodziewać.

no i co byles ? Bo sroda wlasnie minela...
  • 0

budo_maciej dietl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo
sprobuj,moze odnajdziesz w shinkendo swoja droge zyciowa........
osobiscie uwazam ze uzycie w nazwie sztuki slowa "kendo" jest pewna manipulacja,jesli nie naduzyciem.ZNKR i IKF nie maja oczywiscie monopolu na to slowo ale Kendo ma ponad 100-letnia tradycje i jest dosc jednoznacznie kojarzone w srodowisku SW.
z pelnym szacunkiem dla Obata Sensei,z jego zyciorysu wynika ze wywodzi sie on z aikido,uprawial tez ko-ryu i dzialal w nauczaniu aktorow i kaskaderow - z kendo nie mial nic wspolnego/lub bardzo malo/.shinkendo - z dostepnych opisow - wyglada na eklektyczna sztuke,majaca w zalozeniu obejmowac pelny zakres przygotowania czlowieka miecza - kata,tameshigiri,formy dobywania i ciecia/batto/ etc.Kendo/tradycyjne/zrezygnowalo z tych elementow,zachowujac jedynie szczatkowe kata,poszlo za to w kierunku shinai/bogu i walk pelnokontaktowych.
mam nadzieje ze kazdy bedzie mogl znalezc forme sztuki miecza najbardziej mu odpowiadajaca i powtorze za znanym klasykiem - "niech rozkwita tysiac kwiatow!!"
pozdrawiam,maciek dietl
  • 0

budo_osukaru
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:OBERSCHLESIEN
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo
zawsze można tłumaczyć nie shin-kendo a shinken-do czyli droga ostrego miecza
  • 0

budo_maciej dietl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo
czesc oskar! z romaji,owszem mozna/i jeszcze na kilka innych sposobow/ ale z kanji wynika ze to jest "droga prawdziwego/czystego miecza" pozdro.maciek
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo

czesc oskar! z romaji,owszem mozna/i jeszcze na kilka innych sposobow/ ale z kanji wynika ze to jest "droga prawdziwego/czystego miecza" pozdro.maciek

Analizowanie tego slowa w sposób podany przez Oskara ma sens nawet po obejrzeniu kanji:
真剣 (shinken - ostry, prawdziwy miecz) 道 (dou - droga)
真 (shin - prawdziwa) 剣道 (kendou - droga miecza, kendo)

Ta analiza przestanie straci znaczenie, gdy uznamy, ze 真剣道 (Shinkendou) to po prostu nazwa sztuki walki odrębnej od kendo i potraktujemy ja jako nazwę własną.

PS. To samo rozumowanie można przeprowadzić dla tej samej nazwy pisanej starszymi kanji: 眞劍道. Wnioski są te same.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo
Prorock, a mógłbyś jeszcze coś przetłumaczyć? :D
Hmm ..?
  • 0

budo_tobepro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo
Witam,

sorki, że nie pisałem, ale ostatnio nie potrafię znaleźć czasu "dla komputera" ;) .
Byłem już na trzech treningach i coraz bardziej mi się to podoba, teraz mam dwa tygodnie przerwy, bo sensei ma jakieś pokazy w sekcji aikido i nie ma czasu na shinkendo.
Jako, że mój bokken wygląda dość "obskurnie" postanowiłem go lekko "tuningować":
-zeszlifować (szlif. oscylacyjną)
-pobejcować
-polakierować,
doradźcie czy to dobry pomysł...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo

Witam,

sorki, że nie pisałem, ale ostatnio nie potrafię znaleźć czasu "dla komputera" ;) .
Byłem już na trzech treningach i coraz bardziej mi się to podoba, teraz mam dwa tygodnie przerwy, bo sensei ma jakieś pokazy w sekcji aikido i nie ma czasu na shinkendo.
Jako, że mój bokken wygląda dość "obskurnie" postanowiłem go lekko "tuningować":
-zeszlifować (szlif. oscylacyjną)
-pobejcować
-polakierować,
doradźcie czy to dobry pomysł...


to sory to on trenuje shinkendo czy tylko zbiera skladki ? Bo mam wrazenie ze to drugie...

Kup drugi bokken, solidnyi trudny do rozwalenia. To chyba najlepsze rozwiazanie. A tego zostaw na ostrzejsze treningi. PO za tym jak jest prosty czyli nie wygiety na bok to w czym problem ?
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo
Co do bokkena. Byle trzymał prawidłowy kształt i był wygodny w użyciu, możesz robić co chcesz. Tylko z lakierowaniem nie przesadź, żeby nie był śliski.

A co do shinkendo. Opisz może na czym polegają wasze zajęcia. Jesteśmy ciekawi. :-)
  • 0

budo_tobepro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shinkendo
Trening wygląda następująco: rozgrzewka, pojedyncze cięcia, jakieś układy, schematy walki w parach i na koniec jakaś nudna gadka-szmatka senseia.
A z tym treningiem to jest tak, że zajęcia z aikido są bezpośrednio przed shinkendo, a w tym tygodniu przyjeżdża jakiś super-extra kaskaderski sensei z aikido i po prostu mają przed nim jakiś pokaz, który musi potrwać dłużej, niż normalny trening.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024