Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o noże Eickhorn-Solingen.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_gjd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanie o noże Eickhorn-Solingen.
Witam.

Zastanawiam się nad kupnem noża Eickhorn-Solingen, mam na oku dwa modele:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Napiszcie prosze czy to jest coś warte.
Chciałbym, aby był uniwersalny, żebym się nie musiał obawiać że się po krótkim czasie użytkowania stępi, czy pognie czy wyszczerbi itp.
Ma być do cięcia , rąbania, ciosania itp :/

ACK mi się bardziej podoba i wydaje wytrzymalszy, ale nie jestem pewien czy mi sie dobrze wydaję.

Posiadam Eickhorn-Solingen Pocket Rescue Tool V i jestem z niego zadowolony, dlatego rozważam kupno noża tej marki.

Oczywiście inne propozycje bardzo mile widziane.

Chciałem gb7 ale "troszke" więcej kosztuje więc jego kupię za pare miesięcy.

Dzięki , pozdrawiam
-gjd-
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o noże Eickhorn-Solingen.

Chciałbym, aby był uniwersalny, żebym się nie musiał obawiać że się po krótkim czasie użytkowania stępi, czy pognie czy wyszczerbi itp.
Ma być do cięcia , rąbania, ciosania itp :/

nigdy nie widziałem z bliska noży tego producenta, nie wiem jak u nich z jakością, ale sobie myślę, że taki tactical-dziwoląg z pierwszego linka nawiązujący do "noży przetrwania" hamerykańskich pilotów śmigłowców :) to chyba na codzień raczej mało uniwersalny będzie:
niski szlif w cięciu i ciosaniu nie pomoże,
rąbanie 13 centymetrowym ostrzem też wygodne nie będzie
wyrośnięty górny jelec może przeszkadzać w każdej innej czynności, niż dziabnięcie bliźniego

widzę, że z 440A to tłuką, więc długiego trzymania ostrości nie oczekuj
poza tym obfite ząbkowanie obu stron głowni wytrzymałości jej nie doda
  • 0

budo_gjd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o noże Eickhorn-Solingen.
Wiem, wiem.

Też mi się zdaje, że ten pierwszy to dziwoląg, za dużo wszystkiego na za małym kawałku.

A co sądzisz o tym drugim, piszą tam że go bundeswehra używa, więc wydało mi się że jest dobry w miarę. Cena około 600 pln chyba.

Aha, i czy 440A jest bardzo do d**y?
  • 0

budo_gjd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o noże Eickhorn-Solingen.
Ciąg Dalszy:

Na innej stronie piszą o ACK:

"Blade Material: High Carbon Steel"

co to znaczy?czy to jest tak ogólnie napisane na odp*****l się? czy jest coś takiego jak HCS? :/
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o noże Eickhorn-Solingen.
Jeśli chodzi o 440A, to ujdzie w tłoku, ale osobiście za minimum uznałbym 440C. Co do samych noży, to żeby były one ze złota i żeby używała ich armia imperatora z "Gwiezdnych Wojen" nie kupiłbym żadnego z nich. Obydwa noże mają bowiem znikome walory użytkowe, zaś ich "zaletą" jest militarno-"surwiwalowy" wygląd.
Za niewielkie pieniądze możesz kupić sobie nóż z ostrzem stałym, który będzie znacznie bardziej praktyczny, nawet za stali 154CM. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Jak się postarasz i poszukasz, to cena będzie znacznie mniejsza niż w sklepie z linka.
Jeśli chcesz coś trochę podobnego do tych ze zdjęcia, to lewituj w stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Jego użyteczność jest bowiem nieporównywalnie większa.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o noże Eickhorn-Solingen.

A co sądzisz o tym drugim, piszą tam że go bundeswehra używa, więc wydało mi się że jest dobry w miarę. Cena około 600 pln chyba.

600 zyla za coś takiego (w dodatku z niewiadomo jakich materiałów) to IMHO, delikatnie mówiąc, przesada

na dobrą sprawę nie wiem co warte te koziki z linka, ale za te pieniądze można mieć już nóż renomowanego producenta z topowych materiałów, lub customa od polskiego knifemakera

poza tym:
na forach nożowych próżno szukać amatorów tych noży, więc coś musi być na rzeczy...

Aha,
armia być może go używa, ale jak wiadomo we wojsku na wyposażeniu jest nie to co jest najlepsze, ale to co dostarczył producent, który uprzednio wygrał przetarg... :)

Na innej stronie piszą o ACK:

"Blade Material: High Carbon Steel"

co to znaczy?czy to jest tak ogólnie napisane na odp*****l się?

to mniej więcej tyle znaczy

tak się najczęściej (acz nie wiem, czy też w tym przypadku) pisze o popularnej nierdzewce, faktycznie miekkiej jak plastelina, wyprodukowanej przez naszych przyjaciół z dalekiego wschodu,
z tym, że tak naprawdę powinni pisać Low Carbon Steel , albo Niewiadomo Ile Carbon Steel :)
  • 0

budo_gjd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o noże Eickhorn-Solingen.
Dzięki wielkie za opinie.
Teraz napewno żadnego z nich nie kupię.

Postanowiłem kupić GB7 Chrisa Reevea, ale jak juz napisałem, dopiero za pare miesięcy.

Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam
  • 0

budo_aequanimitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o noże Eickhorn-Solingen.
Zależy mi na obiektywnych opiniach o Gerber Applegate Combat Folder. Moim (skromnym :-) zdaniem jest przereklamowany. Nie ma prawie żadnej wartości użytkowej (np. w porównaniu z F1). Nadaje się do samoobrony, no ale przecież trzeba go wcześniej otworzyć. To minimum dwie sekundy. Już wiele razy lepszy jest profesjonalny necknife np. G1 czy jakiś "nieszyjny" ;-) Cold Steel. Niejasna jest też funkcja serrated. Przetniecie tym najwyżej pasy bezpieczeństwa, bo nie linę, ale nim to zrobicie, minie kilka sekund. Więc po co ząbkowanie? Doskonałe wyważenie. Formalne piękno. Doskonała blokada. I coś teatralnego w wyglądzie. Co sądzicie? Takie naiwne pytanie... Nie sprawdzałem, czy ktoś o tym Gerberze pisał na forum.
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o noże Eickhorn-Solingen.
e,
tak tu jest ze jak chcesz o czyms se pogadac to se zaloz nowy temat
bo twoja ma z tematem tyle wspolnego ze to noz i to noz ;)
  • 0

budo_aequanimitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o noże Eickhorn-Solingen.
Przepraszam...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024