Skocz do zawartości


Zdjęcie

BlackHawk/MOD NIGHTWING - trzy wersje , którą wybrac ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_cistercium
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

BlackHawk/MOD NIGHTWING - trzy wersje , którą wybrac ?
Tym razem bedzie Prosba ... kierowana do znawców tematu :
M.O.D./Blackhawk produkuje trzy wersje noza projektu Elischewitz'a :
Nightwing 85-3
Nightwing 85-4
Nightwing 85-5
/ ta jest najbardziej klasyczna /
Jest jeszcze Nightedge jako wersja ekonomiczna ze stali 1085C high-carbon tool steel
!! Jesli wiecie cos o przeznaczeniu tych dwoch pierwszych modeli /i zadaniach w jakich sie sprawdzaja / na podstawie np innych nozy tak zaprojektowanych /
no to prosilbym o WIEDZE w tym zakresie
No i jaki cel maja te dwa otwory w klindze u nasady ??
Zdjecia modeli znajduja sie na stronie Blackhawk / oto link :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Cistercium
  • 0

budo_cistercium
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BlackHawk/MOD NIGHTWING - trzy wersje , którą wybrac ?
Moja prosba nadal aktualna !! , jak ktos moze cos napisac ,to bylbym wdzieczny.

Cistercium
  • 0

budo_cistercium
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BlackHawk/MOD NIGHTWING - trzy wersje , którą wybrac ?
Znalazlem wyjasnienia dla czesci moich pytan tutaj : / filmik promo Blackhawk/

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Link zamieszczam , bo moze ktos inny tez jest zainteresowany tym projektem.
Bede wdzieczny !!! za wszelkie sugestie .

Cistercium
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: BlackHawk/MOD NIGHTWING - trzy wersje , którą wybrac ?
odnośnie twoich pytań:
raczej tutaj niewiele sie dowiesz,
jakby ktoś z użytkowników niniejszego forum miał ten model, albo chociażby się nim wcześniej pobawił, to juz dawno by się wypowiedział i nie musiałbyś pisać trzech postów jeden nad drugim.
ewentualnie jak jesteś spikający to możesz spróbować na bladeforums.com...


BTW:
nie umniejszając niezłej, jak mniemam, jakości ich noży:
M.O.D. [czy za obecnego, czy za poprzedniego właściciela tej marki] zawsze rozbrajał mnie marketingowym shitem, jaki usiłował wciskać swoim klientom

super-mega-taktyczne noże, zaprojektowane we współpracy z instruktorami specjednostek US Army, sygnowane ich nazwiskami, te hasła na pudełkach, jak chociażby "total absence of fear" :lol:
i w końcu sama nazwa, o boszszsz... :lol:
  • 0

budo_mathu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BlackHawk/MOD NIGHTWING - trzy wersje , którą wybrac ?
Kolega najprawdopodobniej szykuje sobie reklamę pod kolejny produkt który wystawi na Allegro, a nie zadaje pytanie.
  • 0

budo_cistercium
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BlackHawk/MOD NIGHTWING - trzy wersje , którą wybrac ?
No coz . Dziekuje za odpowiedzi . To prawda ze MOD przereklamowuje swe produkty i tu Schtruntz ma pelna racje .
Ja jednak zaimuje sie "projektem noza " wiec za kazde info w jezyku polskim dziekuje . Ciekawia mnie wszelkie opinie , sugestie i nawiazania do poprzednich innych projektow , czasem nawet takich zapomnianych .

Z zalem stwierdzam ze moje posty sa niewlasciwie odbierane , Drogi mathu nie handluje i nie zamierzam , poza tym moje "intencje" zawarte sa w moim nicku wiec nie wprowadaj spolecznosci w bląd .
To tyle . jesli kogos temat ciekawi _ niech pisze tu lub na adres mail

Prosba do moderatora strony :
Jesli nie pojawi sie jakis konkretny wpis dot. tematu . to prosze o zamkniecie go , bo robi sie "pyskowka" zamiast wymiany wiedzy .

  • 0

budo_ed
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BlackHawk/MOD NIGHTWING - trzy wersje , którą wybrac ?
Nie udzielę odpowiedzi co do tego konkretnego modelu – niestety widziałem go tylko na zdjęciach.
Ale używałem kilku podobnych.
Co do MOD-ów. Osobiście używam (od jakichś 3 lat) MOD-a CQD Mark I i jestem z niego zadowolony. Stal 154CM dobrze trzyma ostrze, „wygodny” w użyciu a ostrze ratownicze pocieło w pasy starą, sztywną wykładzinę jak kartkę papieru.
Ale wróćmy do Nightwing-a.
Sądząc po kształcie głowni jest to typ noża określany mianem taktyczny (nie mylić z tactical folders) czyli tak naprawdę nóż ogólnego zastosowania. Głownia typu spear point z (niestety) częściowo ząbkowanym ostrzem. Piszę niestety bo nie jestem zwolennikiem ostrza typu combo. Do tego w przypadku Nightwing-a to ząbkowanie jest jak na mój gust zbyt krótkie. Dobrym rozwiązaniem są ostrza na grzbiecie klingi (sharpened spine i serrated spine) – tym bardziej jest dla mnie nieuzasadnione częściowe ząbkowanie ostrza właściwego. Dość wąska głownia i lekko zakrzywiona rękojeść sugeruje, że mamy raczej do czynienia z nożem przeznaczonym do walki (co widać na filmiku – choć są też elementy związane z survival-em). Sama głownia wykonana jest ze stali CPMS30V – ponoć najlepszej stali nierdzewnej na świecie – co sugeruje, że dobrze będzie trzymała ostrze i jest prawie całkowicie nierdzewna.
Duże znaczenie ma też fakt, że posiada materiałową pochwę przystosowaną do mocowania na kaburach udowych.
Moim zdaniem jest to udana konstrukcja a w porównaniu z innymi nożami z ostrzem stałym MOD-a najlepsza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024