Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strzelanina - widzieliście to ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_pekin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?
cześć wszystkim jestem tutaj nowy ale czytam was od dawna i chciałbym dodać coś od siebie :) jeżeli wyjmiecie broń spod prawa to tylko wyjęci spod prawa będą ją mieć :wink: i jeszcze jedna mądrość ludowa bóg stworzył ludzi tak żeby wszyscy byli równi ale dopiero samuel colt dał im równe szanse przemyślcie to bo coś w tym jest :lol:
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?
"bóg stworzył ludzi tak żeby wszyscy byli równi ale dopiero samuel colt dał im równe szanse"

dobre :)
  • 0

budo_pablom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?
Z ty coletem to prawda. Ale prawdą jest też że najwięcej ludzi ginie (wykluczając wypadki na drogach) od zwykłego kuchennego noża. Więc może powiniśmy kupować chleb roiony????????
  • 0

budo_pekin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?
w wypadkach na drogach co roku ginie między 6000 a 6500 osób i nikt z szanownej policji nie mówi o ograniczeniu prawa do kupowania i uzywania samochodów a z legalnie posiadanej broni 1 do 2 osób rocznie (najczęściej zabójstwa w afekcie) lęki naszej policji przed uzbrojonym i silnym społeczeństwem sięgają jeszcze lat 40 (tuż po wojnie) kiedy każdy posterunek MO był "fortem na pograniczu" i obiektem częstych ataków "leśnych" band UPA i werwolfu niestety panowie z (już) POLICJI nie zauważyli że mamy 21 wiek (a wystarczyła porządna czystka u 1999 i utworzenie POLICJI z prawdziwego zdarzenia ) i nie było by niepoczebnych dyskusji czy baton to broń (bo nie jest) i obrona na ulicy przed pijanym i naćpanym bydłem nie była by dyskusyjna (porządna POLICJA jeszcze by im poprawiła gratulując obywwatelowi właściwej postawy) a tak mamy to co mamy byli ubecy szkolą młodych na swój obraz i podobieństwo. Są w europie takie kraje jak czechy około 250000 pozwoleń na broń (do obrony z prawem noszenia) norwegia 7000000 obywateli 3500000 sztuk broni palnel w prywatnych rękach (tak wiem była jedna masakra ) JEDNA!! i szwajcaria 0koło 3000000 sztuk w tym 250000 wojskowej broni maszynowej (i jakoś żyją jeszcze sie nie wystrzelali) słyszeliście u nich o jakiś gangach rozpiżdziajach na stadjonach i ulicach????? ja nie, a co do tych 6000-6500 poległych na naszych drogach w iraku zgineło około 1000 chłopa z tego na wojnie koło 100 reszta w zamachah i wypadkach a tam kurwa jest wojna i co wy na to? :cry:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?
DOKŁADNIE !!!!
  • 0

budo_remy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?
Już widzę co by się działo "u cioci na imieninach".
Nóż to narzędzie "brudnego" mordu.
Pistolet, rewolwer daje łatwość itp.

Masakry w szkołach niech mają miejsce w USA.



Uważam że po kilku strzelaninach z powrotem powrócono by do obecnego kanonu dostępu do broni.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?

caly post

jak tak czytam niektore posty tutaj to mi rece opadaja.. czy wy czytacie co sie tu pisze?
nikt nie pisze o dawaniu broni dzieciom.. nikt nie pisze o dostepie do broni na zasadach z USA (gdzie ja mozna kupic rano w supermarkecie przy okazji kupowania bulek na sniadanie).. nikt nie mowi o dawaniu broni kazdemu kto ja bedzie chcial.. mowimy tylko i wylacznie o stworzeniu jasnych przepisow ktore okreslaja kiedy i komu mozna wydac pozwolenie na bron i na jakich zasadach.. obecnie te przepisy sa niejasne, bo na samym koncu po spelnieniu wszystkich warunkow formalnych, kandydat moze uslyszec od komendanta policji, ze ten nie widzi uzasadnienia i panu X tej zgody na bron nie wyda.. chodzi wiec tylko i wylacznie o to zeby urzednik panstwowy nie dzialal na zasadzie "widzi-mi-sie", ale na zasadzie jasnych przepisow wykonawczych, ktore nie daja mu mozliwosci brania w lape, czy naginania przepisow.. a teraz wlasnie to prawo tak dziala (a wlasciwie nie dziala..)
  • 0

budo_pekin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?
Już widzę co by się działo "u cioci na imieninach".
Nóż to narzędzie "brudnego" mordu.
Pistolet, rewolwer daje łatwość itp.

Masakry w szkołach niech mają miejsce w USA.



Uważam że po kilku strzelaninach z powrotem powrócono by do obecnego kanonu dostępu do broni.
REMY DO KURWY NĘDZY NIE PISZ JUŻ NA TEN TEMAT BO BĘDZIE MASAKRA W POLSCE :evil: :evil: :evil:
  • 0

budo_pekin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?
Największą łatwość daje butelka gorzały a można ją kupić w KAŻDYM sklepie i jeszcze pusty nie skażony myśleniem głupi łeb :idea:
  • 0

budo_pablom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?
@DZEY zgadzam się ze wszystkim co napisałeś z wyjątkiem zakupu broni w USA. Tam to wszystko zależ od stanu, w którym chcesz nabyć broń. Na zaadach jakie opisałeś - tzn. razem z bułkami na śniadanie toi u ns możesz kupić, pod warunkiem że masz zezwolenie i.... sklep z bronią w pobliżu. W USA zdobycie zezwolenia nie jest wcale takie łatwe jak się powszechnie uważa, ale w większości stanów jest łatwiejsze niż w Polsce. Problem który trapi tamtejsze społeczeństwo to dostęp do bronii dzieci. W wielu domach jest broń, którą dzieci (i nie tylko) wykożystują do innych celów niż pierwotne założenia. Jest co prawda jeszcze brak odpowiedzialności rodziców, ale to już zupełnie inny temat.
U nas prawo jest stworzone w taki sposób, aby to urzędnik decydował czy coś się komuś należy, czy też nie. Każdy przepis można zinterpretować w niemal dowolny sposób (patrz prawo podatkowe). Ironią jest (o czym niejednokrotnie było na tym portalu) praca służb prewencyinych, a właściwie jej brak, a zwykły Kowalski jak zostanie napadnięty przez 3 bandziorów i się obroni, to dostanie wyrok w zawieszeniu (a nie daj Boże, jeszcze się okaże że ma jakieś tam dany w SW) to wyrok bez zawiasów murowany.
  • 0

budo_leonek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Święte Miasto
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?
Mały OT:

A tak a propo policji dzey jak tam sprawa twojego walecznego kolegi spod Cynamonu? Bo jakoś to przycichło jak sie tam sprawy mają??

szanowny obywatel ktory byl zbulwersowany akcja policji i ktory rozpetal ta cala akcje sadowo-prawna zapomnial przyjsc na rozprawe :lol:
wiec rozprawa zostala przelozona..



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?
gwoli scislosci to poki co sad uznal za zasadne skierowac sprawe do rozpatrzenia przez prokurature, a nie wydal zadnego wyroku przeciwko policjantom, bo nie o to chodzilo (sprawa byla czy jest zasadne zawiadomienie ze strony "pobitych", czy nie)

natomiast jak wczesniej - artykul jest w tonacji "zostali skazani przez sad" itd.. co oczywiscie jest bzdura, naciaganiem faktow i czysta manipulacja czytajacymi.. a ja jak juz pisalem - autor w/w artykulow mial juz kilka spraw w sadzie (ktore przegral) dotyczacych szkalowania policjantow takimi paszkwilami.. ale coz - kazdy musi znalezc swoja nisze, a on znalazl nisze w postaci pisania kontrowersyjnych, agresywnych artykulow o policji..
  • 0

budo_smyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?
Nie no, sorry, ale tego

Sąd po obejrzeniu zapisu wideo wyraźnie zaznaczył, że młodzi ludzie nie zachowywali się w taki sposób, żeby policjanci musieli posuwać się wobec nich do obezwładniania chwytami czy tym bardziej bicia pałką teleskopową.

nie da się zmyślić ani zmanipulować. Papały przegięły, jak nierzadko, komenda na Wilczej to zresztą niezła przekręciarnia :? , z autopsji to wiem...
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?
przekrecenie to mowa o procesie, skazaniu przez sad itd - bo jak narazie nic takiego nie mialo miejsca.. narazie uznano tylko za zasadne zazalenie tych "pobitych" co wiaze sie ze skierowaniem sprawy do prokuratury celem zapoznania i postawieniem ewentualnych zarzutow - wtedy bedzie dopiero proces przeciwko komus..

a co do tego czy powinni czy nie powinni zastosowac srodki przymusu bezposredniego - ja jakbym mial interwencje w srodku nocy gdzie wiem ze jade do 3ch pijanych bijacych sie gosci to pewnie tez bym sie nie patyczkowal..
  • 0

budo_smyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?
Eh, mówiłem o Wilczej bo ją kiedyś zwiedziłem - napadli mnie z kumplem i zgłosili, że to my ich... Nie patyczkował? Leży dwóch czy trzech nawalonych nastolatków na glebie, a Ty ich batonem? Wątpliwa słuszność interwencji, no ale władza ma swoje prawa, a obywatel swoje... :? Szkoda tylko, że za moje pieniądze ta władza pałuje małolatów...
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?

Leży dwóch czy trzech nawalonych nastolatków na glebie, a Ty ich batonem?

w tej interwencji nie chodzilo o malolatow, a 3 doroslych, pijanych, agresywnych Hiszpanow ktorzy wszczeli bojke w Cynamonie.. najpierw dosc brutalnie "podrywali" jakas Polke, a potem jeden z tych Hiszpanow wywalil z banki w nos Polakowi ktory stanal w jej obronie.. ochrona ich wywalila za drzwi, a poszkodowani Polacy wezwali Policje.. problem w tym ze zamiast siedziec spokojnie na tylkach rzucili sie na tych Hiszpanow w momencie kiedy zajmowal sie nimi juz patrol Policji - no i policjanci nie wiedzac co to za ludzie leca w ich strone polozyli wszystkich na ziemie.. i cala ta sprawa jest o to ze Polacy poczuli sie poszkodowani, bo wezwali Policje, a ona ich "pobila".. tylko zapominaja ze sami rzucili sie na nich, a policjant nie wrozka, o 3 w nocy podczas interwencji jak widzi biegnacych na niego 2ch kolejnych gosci, to zatrzyma wszystkich, a nie bedzie sie domyslal ze "o - to chyba jacys dzielni obywatele chca w srodku nocy pomoc Policji w zatrzymaniu przestepcow"..

poza tym zapomina sie rowniez o tym, ze ci policjanci odwalaja codziennie brudna robote, zeby nam zylo sie bezpieczniej.. jeden z tych dwoch policjantow tez byl w gazetach pare miesiecy wczesniej, bo uratowal tonaca kobiete z Wisly.. ale o tym sie juz zapomina i wiesza na nich psy, mimo ze 99,9% osob ktore sie wypowiadaja na forach itd nie zna sprawy i sugeruje sie tylko krzywdzacymi artykulami jakiegos pismaka, ktory wzial sobie za cel tych dwoch policjantow i wyprodukowal juz bodajze 4rty artykul na ich temat, kazdy oczywiscie o skrajnie negatywnych wydzwieku, nie unikajac przy tym manipulacji faktami..
  • 0

budo_smyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?
Dzey, jeśli tak było, jak mówisz, to zwracam honor i przepraszam, że wciągam Cię w tę dyskusję... Swoją drogą, z Twoich postów przeczuwam, że masz do policji stosunek emocjonalnie pozytywny, mając tam przyjaciół; rozumiem więc Twoje podejście. Jak jednak skomentujesz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] I inny, ogólnie znany fakt, że niedofinansowani funkcjonariusze dorabiają wbrew prawu na bramkach dyskotek?
Z innej beczki - to, że mają ciężką pracę ich nie usprawiedliwia, nikt ich w "firmie" na siłę nie trzyma... Lekarze też mają ciężką pracę, a za błędy lekarskie się po nich jeździ, jak po burych sukach; nauczyciele też lekko nie mają, jak tylko któryś nie wytrzyma i strzeli wrednego gnoja w pysk, to od razu przestępca, itp. Osobiście jednak ZAWSZE będę stał, w razie wątpliwości, po stronie obywatela, a nie władzy, bo władza jest DLA OBYWATELA a nie odwrotnie. Szkoda, że czasem o tym zapomina.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?

Swoją drogą, z Twoich postów przeczuwam, że masz do policji stosunek emocjonalnie pozytywny, mając tam przyjaciół; rozumiem więc Twoje podejście.

jeden z tych dwoch policjantow z artykulu powyzej jest moim bardzo dobrym kolega od wielu lat.. wiec sprawe znam ciut lepiej niz reszta ;)

Jak jednak skomentujesz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

prawda zawsze lezy po srodku - w Lemonie bywalem dosc czesto (czasami prawie codziennie z racji bliskosci od poprzedniej pracy) wiec wiem ze jak jestes normalnym gosciem to nic ci sie tam nie stanie, bo to lokal na poziomie, do ktorego przychodza glownie dobrze sytuowani 30paro latkowie.. wiec opowiadanie bajek jak to maturzysci zostali pobici bez powodu przez 5-6 ochroniarzy jest jakims bzdetem (poza tym - ktory lokal ma na stanie 5-6 ochroniarzy? nawet okoliczne kluby maja ich mniej - a to przeciez pub, a nie klub).. dodatkowo mam kumpla na bramce w klubie obok i opowiada ze takich pijanych malolatow co to kreca zadyme to ma po paru co weekend - czesc (jak ci tutaj) proboja robic dym, dostaja becki, wiec wzywaja policje, zeby sie odegrac.. to nic nowego - wiec ci policjanci ktorzy tam podjechali pewnie juz dziesiatki razy tam bywali.. co do tego ze na bramce stali policjanci - to nie lata '90te kiedy tak rzeczywiscie bylo - teraz mozesz za latwo stracic przez to posadke w policji, a w dobie massmediow, komorek, aparatow itd latwo jest udowodnic ze ktos tam naprawde stoi lub nie..

Osobiście jednak ZAWSZE będę stał, w razie wątpliwości, po stronie obywatela, a nie władzy, bo władza jest DLA OBYWATELA a nie odwrotnie. Szkoda, że czasem o tym zapomina.

tu sie zgadzamy w pelni - ja tez jestem za tym ze oni sa dla obywateli, a nie na odwrot.. natomiast czasami cywilom ciezko jest zrozumiec specyfike ich pracy, bo nauczyciel uzera sie z uczniami, ale nie musi latac nocami po pustostanach z klamka w reku ryzykujac zyciem, babrac sie z trupami, czy zgarniac zarzyganych meneli itd.. i o ile ja jestem w stanie sobie wyobrazic jak to jest stac przed upierdliwa klasa gowniarzy, o tyle wiekszosc osob nie jest w stanie sobie wyobrazic zatrzymania nacpanego karka albo grupy pseudo-kibicow.. i jak potem widza urywek ich pracy w mediach z agresywnym, stronniczym komentarzem to maja do tego negatywny stosunek - ale jak inaczej walczyc z przestepczoscia? metodami policji angielskiej ktora proboje powstrzymac zarzynajacych sie czarnuchow slowami..? :?
  • 0

budo_smyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strzelanina - widzieliście to ?
Śmy się zatem dogadali i zrozumieli ;)
Pozdrawiam i miłego długiego życzę ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024