Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pozycja ptaka.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja ptaka.
jak to jest na "ptaka"??
znam na "wilka" .... znam na "pajaka" a tego nie....wrrrr
  • 0

budo_chirurg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja ptaka.
Nie myślę o tym.A poza tym nie mam fotki tego i niewiem jak wstawiać fotki jesteście niekulturalni a zamiast powiedzieć zwyczajne niewiem to mi tu gadacie o żyganiu.Jeszcze pogadajcie sobie o srace proszę bardzo.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja ptaka.
Nie prowokuj ich :P
Póki co nikt sie merytorycznie nie wypowiedział,wnioskuje z tego że ta pozycja to jakiś fake ;)
A moderator ofcours przyspał :P
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja ptaka.
nie, nie przyspał :)

a skoro jasno zostało powiedziane że "chirurg" nie ćwiczy kung-fu/wushu, a on(a) nadal próbuje swoje to się nie dziw że reakcje są takie a nie inne...

a co do pozycji "ptaka" - jakiego ? gatunków ptaków jest cała masa


"Ptaki (Aves) - gromada stałocieplnych kręgowców o skórze wytwarzającej pióra, przednich kończynach przekształconych w skrzydła i szczękach okrytych rogowym dziobem, u współczesnych przedstawicieli pozbawionym zębów. Ptaki są zazwyczaj zdolne do lotu, choć niektóre gatunki są wtórnie nielotne. Zależnie od przyjętego podziału systematycznego gromada obejmuje od 8800 do 10200 gatunków żyjących obecnie oraz 120-130 znanych gatunków wymarłych, co czyni ją najbardziej zróżnicowaną spośród gromad kręgowców lądowych."
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja ptaka.

a co do pozycji "ptaka" - jakiego ? gatunków ptaków jest cała masa


Najciekawsze jest to, że okazuje się, że paw ptakiem nie jest ;)

Nie myślę o tym.A poza tym nie mam fotki tego i niewiem jak wstawiać fotki jesteście niekulturalni a zamiast powiedzieć zwyczajne niewiem to mi tu gadacie o żyganiu.Jeszcze pogadajcie sobie o srace proszę bardzo.


Tak to już jest na budo. Jak raz przez Ciebie ludzie stracą trochę nerwów, to przestają Cię traktować poważnie. Już raz zostało Ci wyjaśnione, że to co ćwiczysz nie ma nic, lub prawie nic wspólnego z wushu, więc nie spodziewaj się, że znajdziesz tutaj odpowiedzi.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja ptaka.
a moze koleżanka pomyliła z żurawiem, nie znam się na kungfu, ale żuraw mi się obił o uszy...
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja ptaka.

a moze koleżanka pomyliła z żurawiem, nie znam się na kungfu, ale żuraw mi się obił o uszy...


Może pomyliła a może ktośjej głupot nagadał. Prawdopodobnie pozycja ptaka to coś a la pozycja żurawia. A wspomniana pozycja pawia to w błędnym tłumaczeniu "złoty kurczak stoi na jednej nodze" a błedne dlatego że chodzi o "złotego ptaka" a ptakiem tym jest "złoty bażant cesarski" no niby tez kurak ale całkiem co innego i całkiem ozdobny. :) W każdym razie uśmiałem się aż się prawie popłakałem. Droga Chirurgu, czy może zwrócisz uwagę że iluś tam ludzi całkiem poważnych w temacie wushu/kungfu delikatnie mówiąc zwraca Ci uwagę na błedy merytryczne? A teraz już nawet językowe (tłumaczenia)? Zapewne jesteś zdeterminowana aby ćwiczyć ale może warto byłoby poszukać sobie jakiejś grupy może nieco bardziej sensownej? Nawet po to żebyś sobie porównała inaczej po jakimś czasie stwierdzisz że zmarnowałaś dużo czasu na coś co nie jest warte ćwiczenia ani pieniędzy. Szczerze radziłbym Ci odwiedzić treningi innych sekcji w twojej okolicy - tak dla porównania. Albo jakieś pokazy np. z okazji chińskiego nowego roku (to w lutym) albo z okazji jakiś innych okazji. Popatrz, porównaj, pomyśl i wyciągnij wnioski samodzielnie. Twój wybór i Ty będziesz ponosić jego konsekwencje 8)

I przebóg, uważaj na ptaka w pozycji pawia :!: tak na wszelki wypadek :roll: :wink: , :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja ptaka.

a moze koleżanka pomyliła z żurawiem, nie znam się na kungfu, ale żuraw mi się obił o uszy...


Sally, w TKD przecież też jest żuraw (choć jakąś inną nazwę ma zapewne) :-)

Może pomyliła a może ktośjej głupot nagadał.


Głupot nie głupot - mogą sobie nazywać pozycje jak im się podoba w swoich dziwnych pszczyńsko-niemiecko-mongolskich stylach ;)
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja ptaka.
sory chlopaki jako chyba jedyny tu cwiczylem w latach mlodosci tzw Pszczyne to chyba cos wiecej moge na ten temat powiedziec.....

Ta pozycja moze sie tyczyc dwoch zagadnien.... Moze Chirurg rozwinie zgadanienie a wprowadze sie w trans (mam flaszke Fernetu) i postaram sie cos przypomniec i pomoc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024