Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy instruktażowe.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_fanatical
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Filmy instruktażowe.
Witam wszystkich. Mam pytanie - Czy opłaca sie kupować filmy instruktażowe na DVD ? Nie mam możliwości zapisania sie do żadnego klubu i ciekawi mnie czy naucze sie czegos z filmu ?
  • 0

budo_ernst
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.
Nie nauczysz sie z filmu
  • 0

budo_mściwoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słoneczna Kalishfornia

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.
Niestety. Filmy są świetnym uzupełnieniem do treningów, ale ćwicząc samemu bez instruktora nabierzesz złych nawyków.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.
Czasem takie filmy zawierają dobry, przemyślany komentarz. Pokazują na co zwracać uwagę. Wydaje mi się, że są dobrym uzupełnieniem do teorii, która często kuleje ze względu na liczebność grup ćwiczeniowych (trener poświęca mniej czasu). Praktyka to już czysta praca treningowa - tego nie zastąpi żaden film lub wizualizacje.
Pozdrawiam
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.
A ja slyszalem ze w Polsce sa "trenerzy MT" ktorzy sami uczyli sie z plyt instruktarzowych :)

Porazka...
  • 0

budo_fanatical
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.
Mam zamiar ogladac film i ćwiczyć w piwnicy z workiem, ewentualnie z kolegą. Mam do dyspozycji kamerę - będę nagrywał, starał się wychwicic błędy i je wyeliminowac. Interesuje mnie MT i krav maga. Problemem jest, ze nie wiem jak wyglada taki trening(oczywiscie zaczyna sie od rozgrzewki ale co dalej?czy jest jakis schemat) Wielkie dzieki wszystkim za odpowiedzi.
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.
Jest wiele rodzajów treningów: na siłę, szybkość, czysto techniczny. Całe cykle np. przed zawodami. Zależy co ci potrzebne, mniemam, że ciebie będzie interesować jak na kompletnie początkującego tylko technika.
W takim razie może robić np. takie coś:
- rozgrzewka 15-20 min
- rozciąganie 10-15 min
- walka z cieniem np. 3 rundy po 2 min, 1 min przerwy
- praca z partnerem tzw. tarcze ( ćwiczenie techniki ), też zależnie jakie techniki ćwiczycie i ile np. 5 rund po 3-4 min.
- worek, gruszka - ćwiczysz daną kombinacje lub ciosy, też 3-5 rund po 2 min, 1 min przerwy
- potem skakanka ( dobra na prace nóg i koordynację ) 3 rundy po 2 min,
- na koniec jakieś brzuszki, może pompki
- rozluźnienie rąk, nóg
i KONIEC

To tak na szybko wymyśliłem, ważne by trening trwał jednak te min 1,5 h, samemu ciężko jest ćwiczyć technikę ,więc dobrze żebyś zmobilizował kolegę, sam worek i walka z cieniem nie dadzą takiego efektu jak praca z partnerem.
Jako początkujący mogłbyś dorzucić sobie jakieś ćwiczenia na pracę nóg - poszukaj w szkoleniówkach bokserskich, a w rozgrzewce fajnie gdyby się znalazły ćwiczenia związane z ogólną koordynacją ruchową.
  • 0

budo_ernst
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.
To jest trening dla profesjonalisty tarcza 5rund po 3-4minuty to tylko tak lużno wyglada na kartce a na prawde to bardzo cieżki terning,no i trzeba umiec robic tarcze a jak dwóch gosci co nie ma pojecia zacznie to robic to masakra.Nawet zeby walczyc z cieniem trzeba wiedziec jak...podbnie jak sie rozgrzac zeby potem nie zrobic sobie krzywdy...
JESLI CHCESZ MIEC CHOC MGLISTE POJĘCIE O TYM CO BEDZIESZ ROBIŁ MUSISZ ZNALEŚĆ SOBIE JAKAŚ GRUPE I "TRENERA"-CZŁOWIEKA KTÓRY POWIE CI O I JAK.NIE MA INNEGO SPOSOBU
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.
Bachen - jestes zajebisty, jak nie wiesz o czym piszesz to nie pisz nic!
Po pierwsze rozciaganie robi sie na koniec treningu. Po rozciaganiu nie powinno sie juz ani biegac ani robic silowych cwiczen.
Po drugie trenig bokserski a trening MT to 2 swiaty! Jest inna garda, inna praca nog, inne wyprowadzanie ciosow!
Tak jak sam napisales wymysliles to na szybko a treningu sie nie "wymysla"!!!
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.
FANATICAL- znajdz sobie trenera ale takiego prawdziwego, ktory ma doswiadczenie w sporcie ktory chcesz uprawiac. Uwazaj na pseudo-trenerow bo takich jest wielu !!! Powodzenia !!!
  • 0

budo_fanatical
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.

tarcza 5rund po 3-4minuty to tylko tak lużno wyglada na kartce a na prawde to bardzo cieżki terning,no i trzeba umiec robic tarcze a jak dwóch gosci co nie ma pojecia zacznie to robic to masakra.Nawet zeby walczyc z cieniem trzeba wiedziec jak...podbnie jak sie rozgrzac zeby potem nie zrobic sobie krzywdy...


Jesli chodzi o kondycje to z tym nie powinno być problemu - 12 lat trenuje piłkę ręczną :) Jak "robic tarcze" - mam nadzieje ze to pokaze mi film. Jak walczyc z cieniem nie wiem moze ktos podpowie...moj kuzyn trenował MT zadko sie z nim widuje ale mozna bedzie sie skonsultowac. Rozgrzewac się umiem z tym nie bedzie problemu.
  • 0

budo_ernst
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.
Piłka reczna to inny wysiłek,inny rodzaj pracy-gwarantuje ze na dobrej tarczy nie wytrzymałbys 3 minut czyli jednej rundy,nawet jak trenowałes piłke reczna 12 lat!
Sami sie tego robić nie nauczycie,naprawde jest niewiele osób w Polsce które potrafia to robić i maja pojecie-reszcie sie tylko wydaje.Jeśli oczekujesz tu od kogoś ze powie cie ze na podstawie filmów i kamery wideo bedziesz dobrze trenował to powie ci tak tylko głupiec.Musisz miec trenera bo inaczej wylejesz pot w 90procentah na marne...
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.

Bachen - jestes zajebisty, jak nie wiesz o czym piszesz to nie pisz nic!
Po pierwsze rozciaganie robi sie na koniec treningu. Po rozciaganiu nie powinno sie juz ani biegac ani robic silowych cwiczen.
Po drugie trenig bokserski a trening MT to 2 swiaty! Jest inna garda, inna praca nog, inne wyprowadzanie ciosow!
Tak jak sam napisales wymysliles to na szybko a treningu sie nie "wymysla"!!!


a możesz wskazać i dokładnie wyjaśnić wszystkie różnice pomiędzy boksem ,a mt?
  • 0

budo_fanatical
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.
Mimo wszystko chcę sprobować. Moze mi ktoś powiedziec od czego zacząć zakładając ze jestem sam + worek + miejsce do ćwiczenia i troche czasu ?
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.

Bachen - jestes zajebisty, jak nie wiesz o czym piszesz to nie pisz nic!
Po pierwsze rozciaganie robi sie na koniec treningu. Po rozciaganiu nie powinno sie juz ani biegac ani robic silowych cwiczen.
Po drugie trenig bokserski a trening MT to 2 swiaty! Jest inna garda, inna praca nog, inne wyprowadzanie ciosow!
Tak jak sam napisales wymysliles to na szybko a treningu sie nie "wymysla"!!!


Dopiero dzisiaj zajrzałem tutaj i taki rodzynek.
Masato jebnij się w łeb z dwa razy może ci pomoże.
Rozciąganie na koniec treningu? Chyba kur... mylisz rozluźnienie z rozciąganiem, jak niby chcesz kopać nogami bez rozciągnięcia nóg? To fajnie masz na sekcji jeśli tak robicie.
Do tego co ty mi pierdolisz o innym wyprowadzaniu ciosów? Są podstawowe zasady techniki na której bazują za równo boks jak i kick czy tajski - czasami inaczej to wygląda ze względy na formułę, ale nie gadaj bzdur ,że inaczej wyprowadza się cios bo to wszystko to samo.
Aha, treningu się nie wymyśla? Rozumiem, że trzeba być senseiem z 15 danem to może ci się sam przyśni?
Do tego nie podałem złego treningu, tylko zwykły standardowy jak dla początkujących. Więc nie rozumiem twojego wybuchu.
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.
Dopiero dzisiaj zajrzałem tutaj i taki rodzynek.
Masato jebnij się w łeb z dwa razy może ci pomoże.
Rozciąganie na koniec treningu? Chyba kur... mylisz rozluźnienie z rozciąganiem, jak niby chcesz kopać nogami bez rozciągnięcia nóg? To fajnie masz na sekcji jeśli tak robicie.
Do tego co ty mi pierdolisz o innym wyprowadzaniu ciosów? Są podstawowe zasady techniki na której bazują za równo boks jak i kick czy tajski - czasami inaczej to wygląda ze względy na formułę, ale nie gadaj bzdur ,że inaczej wyprowadza się cios bo to wszystko to samo.
Aha, treningu się nie wymyśla? Rozumiem, że trzeba być senseiem z 15 danem to może ci się sam przyśni?
Do tego nie podałem złego treningu, tylko zwykły standardowy jak dla początkujących. Więc nie rozumiem twojego wybuchu.[/quote]

Bochen to nie wybuch ale przeczytaj jeszcze raz sam siebie.
Sam napisales ze wymysliles to na szybko. Poza tym: wyprowadzanie ciosow ok ale garda jest inna , postawa na nogach ( w boksie stoisz lekko bokiem, kolana skierowane w tym samym kierunku a w MT przodem, kazde kolano skierowane do zewnatrz. Ciekaw jestem jak bys zablokowal low-kicka stojac kolanem do wewnatrz jak w boksie...?)
Co do kopniec to mylisz rozgrzewke z rozciaganiem...Oczywiscie po rozgrzewce robisz lekkie rozciaganie ale po treningu robisz dluzsze i dokladniejsze rozciaganie ktore wlasnie sluzy do tego aby byc bardziej rozciagnietym. Gdybys mial jakies pojecie na ten temat to bys wiedzial ze po rozciaganiu nie robi sie juz zadnych cwiczen silowych ani dynamicznych ( czyli ciosow ) inaczej rozciaganie jest do dupy.
A poza tym jestes wulgarny...Wyluzuj chlopie, trening rowniez uczy pokory. Chyba ze trening jest do dupy. Jezeli chcesz sie wyladowac, powinienes startowac w zawodach!
Aha, trenerow ktorzy nie maja pojecia o prowadzeniu zajec i "wymyslaja" treningi jest wielu
wiec nic mnie juz nie dziwi.
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.
Słuchaj, startowałem nie raz na zawodach, trenuje nie od wczoraj. Rozciąganie na koniec treningu można oczywiście robić jak ktoś ma aspiracje być nie wiadomo jak rozciągnięty, ale rozciąganie nóg po rozgrzewce to priorytet inaczej nabawiłbyś się kontuzji przy wyprowadzaniu kopnięć przy innych ćwiczeniach - no chyba, że już nie masz ścięgien. Masato skoro tak się znasz na treningach to powiedz co w moim jak tak złego? Bo na razie
jedyne co wymieniłeś to to, że rozciąganie na koniec. Dodam do tego, że to ma być trening dla kompletnego lamusa, a nie sekcji zawodniczej, więc jestem zdania, że takim czymś krzywdy by sobie nie zrobił.

Do tego będę wulgarny bo mnie prowokujesz swoja ironią, niby co to miało znaczyć "zajebisty jesteś" "jak sie nie znasz to nic pisz nic"?? Kto tu się nie zna??

Ps. kiedy ja trenowałem boks to uczyli mnie pozycji frontalnej, to zależy od sekcji. Do tego to z jakiej pozycji walczysz najwięcej jest związane z danym zawodnikiem - ja na kicku normalnie walczę z frontalnej, bo taka mi została i sobie radzę. Na MT też możesz walczyć z bocznej - lowkicki z prawej może ci będzie trudniej blokować, ale za to fronty czy wjazd kolanem już dużo łatwiej - coś za coś. To indywidualna kwestia na czym się kto skupia.
Ps2. niech założyciel tematu powie czy chce trenować czysty boks czy coś z nogami, bo jeżeli boks to faktycznie można sobie odpuścić rozciąganie podczas rozgrzewki i i tak nóg się w ogólne nie podnosi do góry.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.
Panowie,to jak to jest z tymi "różnicami"pomiędzy boksem,kb,a mt?!Zauważyłem,że na szkoleniówkach różnie się demonstruje postawę(sami tajowie różnie pokazują).Pozycja jest i frontalna i lekko skręcona,a przednia stopa jest przeważnie ustawiona na wprost,ale bywa,że i lekko do środka,a podczas walk wysoko notowani zawodnicy k-1 ustawiają stopę przednią często lekko do środka i bardzo dobrze blokują prawe lowkicki
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy instruktażowe.
Bo to wszystko zależy od zawodnika i jego stylu walki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024