Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrona bronią palną


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_eridin
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Obrona bronią palną
Witam,

Od półtora roku ćwiczę boks w calach samoobronnych. Niestety przedwczoraj napadło mnie z zaskoczenia dwóch napastników i obiło buzie. Nie znam ich, nic mi nie ukradli, prawdopodobnie zrobili to no nie wiem... dla zabawy?

Prawda jest taka, że można ćwiczyć 10 lat, ale jak napastników będzie 2-3 albo chociaż jeden z nożem to nasze szanse są nikłe. Dlatego myślę o zaopatrzeniu się w broń palną, ale zanim to zrobię, chciałbym usłyszeć co myślą o tym pomyśle inne osoby.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną
Jest to Twój pierwszy post także potraktuję Cię jak dziecko neostrady a nie jak trolla.. :-)

Użyj wyszukiwarki ;)
  • 0

budo_eridin
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną
Zanim napisałem temat oczywiście skorzystałem z wyszukiwarki. Wpisałem w niej "broń palna", ale nie znalazłem żadnych wyników, jeszcze poszukam, sory za problem.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną
bron palna w samoobronie to nie jest dobry wybor - lepiej kup sobie dobry gaz..
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną
albo mocniej,ciężej,częściej trenuj.
Broń palna w samoobronie to mit.
  • 0

budo_eridin
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną
Gaz to chyba jest dobry przy max 2 napastnikach i bez noża.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną
gaz to dobra rzecz - nawet na paru napastnikow.. do tego baton / szybkie nogi i powinno byc bez stresu
  • 0

budo_eridin
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną
Problem w tym, że miałem wypadek na motocyklu i od tamtej pory nie mogę biegać. Co najwyżej truchtem, więc ucieczka w moim przypadku nie wchodzi w grę.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną

Problem w tym, że miałem wypadek na motocyklu i od tamtej pory nie mogę biegać. Co najwyżej truchtem, więc ucieczka w moim przypadku nie wchodzi w grę.

Jesli nie mozesz biegac, to nie dziwne, ze bronic tez sie nie mogles. Boks nie dziala bez sprawnych nog (baton i w zasadzie wszystko inne rowniez).

Cale szczescie, ze nie miales rowniez broni palnej, bo w najlepszym przypadku mogliby ci ja ukrasc, a w najgorszym przypadku bys strzelil, i siedzac w areszcie mial prokuratora na karku.
  • 0

budo_eridin
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną
Ok to decyduje się na gaz, dzięki za porady.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną

Jesli nie mozesz biegac, to nie dziwne, ze bronic tez sie nie mogles. Boks nie dziala bez sprawnych nog (baton i w zasadzie wszystko inne rowniez).


Nóż działa ;)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną
ew jak chcesz miec jakas strzelajaca zabawke to mozesz pomyslec o taserze
ale to jest rozwiazanie wylacznie na jednego napastnika

ale ja osobiscie bym na twoim miejscu bral gaz - a przede wszystkim unikal bojek - szczegolnie ze masz powaznie nadwyrezone zdrowie..

Khunaq - a co do noza - chcesz zeby poszedl siedziec za morderstwo z uzyciem niebezpiecznego narzedzia..? poza tym w nozu tez jest potrzebna duza mobilnosc - a przy niesprawnych nogach to glupi pomysl ....
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną

Khunaq - a co do noza - chcesz zeby poszedl siedziec za morderstwo z uzyciem niebezpiecznego narzedzia..? poza tym w nozu tez jest potrzebna duza mobilnosc - a przy niesprawnych nogach to glupi pomysl ....


Ja nie polecam, tylko mówię, że działa :wink:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną
Chłopaki, jeżeli koleś ma problem z nogami to jednak klamka może byc najlepszym rozwiązaniem.
Ewentualny sąd raczej łaskawszym okiem spojrzy na "niepełnosprawnego" dla którego bron palna jest jedyna szansą na samoobronę. Musiałby tylko przekonać sąd, że z racji na niesprawne nogi nie jest w stanie urzadzic regularnego mordobicia i musi uzyć środków ostatecznych.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną
no prosze cie.. podczas napadu/proby pobicia przeciwnik jest paredziesiat centymetrow od ciebie - jak dobry musialbys byc zeby w ciagu sekundy wyciagnac bron z kabury, przeladowac, odbezpieczyc, wymierzyc i oddac skuteczny strzal? do tego mowimy o kilku celach naraz ktore cie otaczaja.. do tego gosc nie moze szybko sie poruszac wiec odepchniecia z jednoczesnym wycofaniem raczej nie wchodza w gre.. wiec obrona bronia palna to raczej bardzo slaby pomysl w takich sytuacjach.. gaz za to wyciagasz i pryskasz przed siebie - proste, szybkie, skuteczne.. do tego latwo rozpylic na kilku gosci naraz..
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną
i jeśli nie dasz rady szybko się oddalić, a nie dasz bo masz rozpieprzone nogi to sam jesteś w chmurze gazu :roll:

Masz rację, gaz jest poręczniejszy w użyciu na kilkadzisiąt cm, ale raczej nikt się nie przestarszy gośćia z gazem z odlegości kilku( nastu) metrów, a koleś z klamka raczej każdego zatrzyma.

W sytuacji gdy nogi ograniczaja twoja ruchliwoś jedyna szansą jest zlokalizowanie nie bezpieczeństwa i zatrzymanie go w odległości 10 metrów.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną
Poza oczywistościami wymienionymi przez Dzey-a dochodzi jeszcze aspekt legalnego uzyskania tej broni,kosztów oraz treningu tą bronia :-)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną
ale jesli ty wyciagniesz klame 10m od napastnikow to oni nie maja jeszcze szansy zaczac napasci wiec to ty jestes napastnikiem i to tobie groza wszelkie wynikajace z tego konsekwencje prawne.. poza tym zostaje wspolwymiernosc srodkow - czyli ty wyskoczyles z klamka na bogu ducha winnych przechodniow ktorzy nic ze soba nie mieli.. ktory sad cie za to uniewinni.......? :? a znowu jak juz dopusisz ich do siebie i zaczna napasc to jestes w sytuacji o ktorej pisalem - czyli kilkadziesiat centymetrow od ciebie..

co do gazu - mozesz zamiast chmury wziasc zel/piane - wtedy tobie nic sie nie stanie nawet jesli bedziesz blisko..
  • 0

budo_eridin
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną
Nie róbcie ze mnie kaleki :) za 4 miesiące wyciągną mi z nogi blaszki i podobno będę mógł z czasem normalnie biegać. Tak poza tym to jestem całkiem sprawny, chodzę na boks i już 3 lata na siłownię. Z jednym przeciwnikiem mogę dać sobie radę, wszystko zależy od jego siły i stopnia wyćwiczenia, ale z dwoma już nie mam szans. Myślałem o klamce bo wystarczy, że jednego obezwładnię i reszta powinna się przestraszyć. Mówię, że kto się zbliży pierwszy ten dostanie i wątpię, żeby ktoś chciał ryzykować. Z drugiej strony wolę, żeby mnie pobili i okradli niż mam kogoś okaleczyć/zabić i iść za to siedzieć.
  • 0

budo_darq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona bronią palną
Hm, a paralizator? Nie taser, ale taki zwyczajny?

Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024