Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strona instruktora BAS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
jako człowiek totalnie neutralny tej całej wymianie uprzejmości powiem tak:
w akademiku poznałem człowieka ( mój sąsiad - co tu kryć razem "studiowaliśmy"
jak żon nie było)..który troszkę trenował w Ząbkowicach u pana Bielana, poznał "Żmiję"
i mówił o nich tak: "fanatycy", "wariaci", "totalnie oddani treningowi"..

to sa oczywiście pozytywne sprawy.. Każdy idnstruktor powinien cały czas weryfikować swoja wiedzę nie tylko poprzez szkolenia i seminaria, ale przede wszystkim jesli jest w wieku hmhm "nie za starym" to sparrować .. urządzać sobie małe konsultacje na macie, w klatce z innymi instruktorami w celu weryfikacji tej czy innej techniki..
ci panowie jak najbardziej to czynią, ale...

ale otoczka militaryzmu i niektóre metody są po prostu barbarzyńskie i niecywilizowane, a jak wiemy żyjemy w XXI wieku...zreszta wieloletni prezes Zwiażku TKD kiedyś powiedział o Bryllu i jego uczniach, że "związek wiele im zawdziecza ale ich metody sa zbyt brutalne.." (nie chce przekrecic nazwiska prezesa Loziński??!)

odświeżam ten temat teraz bo w odróżnieniu od co niektórych krytykantów dokładnie przejrzałem stronkę pana Bielana.. oczywiście niektóre teksty są bardzo przesadzone, ale przypominam teksty z gazet nie są autorstwa Bielana a dziennikarza, który często sam podkręca to co pisze... pamiętajmy o tym...
oczywiście pan Bielan powinien to zweryfikować na swojej stronie, zwłaszcza ten tekst ze wzmianką o treningu siły włosów, po co zwierzu ma się irytować :wink:
zresztą nalepiej obrazujący tego człowieka tekst to wywiad z nim...
tylko czytając go podejdźmy do niego bez uprzedzenia...
pozdrawiam ( iżeby nie było nie jestem combatowcem, bynajmniej)
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Wodniku! Zwierzu trochę w życiu widział i wku...a go gdy różni cwaniaczkowie lub osobnicy nie mający za dobrze pod kopułą próbują robić ludziom wodę z mózgów aby zbijać na tym kasę.Oczywiście rozumiem ,że czasy są takie jakie są w tym kraju i każdy orze jak może i wciska naiwnym takie czy inne bzdety(łącznie z treningiem siły włosów na głowie tudzież w innych miejscach :lol: ) aby się wypromować i trochę zabłysnąć na rynku.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
spokojnie zwierzu....
w tym aspekcie sie zgadzam, jak najbardziej-
mówimy o krytyce hmhm "strony marketingowej"...
ale nie popieram krytyki umiejętności tego człowieka...
chyba że ktoś z nim trenował - to ma takie prawo....
nawet gdyby teraz zjawił się jakiś młody , dwudziestoletni zawodnik
tego czy owego stylu-systemu i by wklepał Bielanowi to
niczego w tej materii nie dowodzi - cały czas mam na myśli
umiejętości...
może ta otoczka wynika z faktu, że wszyscy ci panowie : "Żmija", dr Bryll i pan Bielan sa już hmhm "wiekowi" i za duzo już jako "zawodnicy" nie osiagną.. została funkcja "trenera" czy "instruktora" jesli nie ma się za dużych wyników sportowych to warto pójść w systemy stricte militarne - bo tam takowych się nie robi...
  • 0

budo_spo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
to moze podsumujmy: gosc jest jaki jest i jego umiejetnosci nie mozna latwo zweryfikowac za to strone z pewnoscia ma badziewna?
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS

to moze podsumujmy: gosc jest jaki jest i jego umiejetnosci nie mozna latwo zweryfikowac za to strone z pewnoscia ma badziewna?


to chyba najlepsze podsumowanie nic dodac nic ujac. bravo
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS

to moze podsumujmy: gosc jest jaki jest i jego umiejetnosci nie mozna latwo zweryfikowac za to strone z pewnoscia ma badziewna?


to chyba najlepsze podsumowanie nic dodac nic ujac. bravo


strona nie jest cłkiem badziewna.. może poprostu zabrakło kilku sprostowań...
niektóre przemyslenia, np. dotyczące szkolenia z zakresu walki wręcz dla służb mundurowych są ciekawe... ale te "utwardzanie siebie" i swoich mozliwości, nie wprost
ale własnie poprzez militaryzację swojego wizerunku jest złe...
pozdrawiam ALL
  • 0

budo_varner
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Jeśli chodzi o umiejteności walki wrecz to nie wiem nie wypowiadam sie bo nigdy nie widziałem w akcji zadnego przedstawiciela BAS-3. Jednak wiele z tych zdjec sugeruje ze bohater strony ma spore doswiadczenie militarne. Pytanie tylko na ile sa to same zdjecia a na ile prawda. Bo to ze ktos dobrze walczy to jedno a to ze zna sie na broni i miltarce to drugie. Duzo tu zdjec z bronia, niekotre takie w stylu "leon zawodowiec". Jednak zrobic sobie zdjecie z pistoletem z grozna mina to jedno, a uzywac tej broni w prawdziwych warunkach bojowych np. afganistan czy irak to drugie.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
hmhmhm toś Stary powiedział..afganistan?? irak?? pistolety??
coś nie bardzo Ci te klimaty wyszły...na wojnie nie walczy sila fizyczna,
nawet ta bardzo tajemna i mordercza... liczy sie nowoczesny sprzet, elektronika i wspoldzialanie w zespole...
  • 0

budo_janek kowalski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Pozwolą Państwo, że przytoczę własną analizę strony internetowej Pana Jarosława Bielana ps. "Czarny".

W zakładce "doświadczenie" autor prezentuje skan z wielu dokumentów poświadczających udział w Mistrzostwach Polski i Świata (chyba bez sukcesów), podziękowania za wolontariat, zaświadczenia o niekaralności, przydatności do pracy w ochronie itp. Brakuje mi tutaj jeszcze świadectwa chrztu i zaświadczenia o dopuszczeniu do bierzmowania.

W zakładce "napisali o Czarnym" mamy przed oczami fragmenty artykułów wyciętych z takich znanych czasopism jak: "Wiadomości powiatowe", "Tygodnik regionalny" itp. Jest też kilka innych arykułów z gazet o nieco szerszym zakresie, ale raczej na temat Pana Bryla i systemu BAS-3, gdzie Pan Bielan jest raczej na bardzo dalekim tle lub go nie ma w ogóle.

Ulubiona zakładka "galerie" jest bogata w wiele zdjęć ukazujących naszego na wpół roznegliżowanego bohatera prezentującego różnego rodzaju uzbrojenie. Ja wiem, że każdy prawdziwy facet to gadżeciasz i chyba każdy z nas lubi sobie trzaskać takie foty, ale każdy duży chłopiec trzyma i przegląda swoją kolekcję w domowym zaciszu lub pokazuje ją tylko wybranym znajomym, aby nie wystawiać się niepotrzebnie na śmieszność.

Dochodzimy w końcu do pierwszej zakładki zatytułowanej "życiorys" opisującej wszystko, a właściwie nic. Czytamy: "Przeszedł specjalistyczne szkolenie wojskowe w 56 Kompani Specjalnej w Szczecinie, w zakresie ogniowym i saperskim". Myślę sobie, prawdziwy komandos, a po chwili (w "doświadczenie") wyczytuję, że szkolenie miało miejsce "w dniach 7-9 stycznia 1993". Czar prysł. Jest jeszcze szereg innych ciekawych aspektów i inicjatyw, w których Pan Bielan brał udział, ale to wszystko takie ogolnikowe, tak jak zresztą ostatnie zdanie: "Nadzwyczajne doświadczenia w ochronie osobistej osób dorosłych i dzieci".

Praktycznie rzecz biorąc, z moje punktu widzenia bohater tego tematu nie ma prawie żadnych kwalifikacji, kursów i szkoleń uznawanych w profesjonalnej security. Chyba jedyne co można uznać za konkret to III dan w Kalaki (nota bene zdobyty w rok po uzyskaniu I - 02.1999 i 02.2000).

Nie znam Pana Bielana, nie wiem co potrafi, może faktycznie jeździ po kraju i naucza profesjonalistów fajnych rzeczy. Może naprawdę wymiata, ale na swojej webside robi z siebie pajaca.
  • 0

budo_varner
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
"mhmhm toś Stary powiedział..afganistan?? irak?? pistolety??
coś nie bardzo Ci te klimaty wyszły...na wojnie nie walczy sila fizyczna,
nawet ta bardzo tajemna i mordercza... liczy sie nowoczesny sprzet, elektronika i wspoldzialanie w zespole..."

Chodzi mi o uogólnienie ze robic sobie zjdecia z karabianmi i pistoletem kazdy moze. Pytanie tylko na ile ktoś ich używał w rzeczywistości np. w takich warunkach bojowych jak irak czy afgnistan. Oczywscie ze liczy sie sprzet i eletornika itp. liczy sie wszystko, ale nie wiem co chcesz przez swoje wypowiedzi dac do zrozumienia. Chodziło mi o to czy bohater strony kiedykolwiek w rzeczywistości używał broni palnej w sytuacjach realnego zagorzenia. Zdjęcia i artykuły dosc jano daja do zrozumienia ze Pan Bielan jest hm komandosem i ma doświadczenia. Pytanie tylko na ile on te doświadczenia ma a na ile chce uchodzić za komandosa. przeczytaj uważnie na drugi raz wypowiedz zanim wyjedziesz z komentarzem średnio na temat.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
verner:
używaj opcji "cytuj" - będzie czytelniej
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS

Pozwolą Państwo, że przytoczę własną analizę strony internetowej Pana Jarosława Bielana ps. "Czarny".
.................. jedyne co można uznać za konkret to III dan w Kalaki (nota bene zdobyty w rok po uzyskaniu I - 02.1999 i 02.2000).

Niezła analiza
:D ciekawe, że napisana 30 czerwca.
Więc patrzę sobie 30 czerwca na stronę pana Bielana a tam:
IV dan w Kalaki.
Gość jest fenomenalny :)
  • 0

budo_samuray-x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Kilku moich znajomych (z dużym doświadczeniem w SW) miało styczności z ekipą Brylla i byli pod dużym i bardzo pozytywnym wrażeniem umiejętności jego ekipy.

Tak więc proponowałbym nie lekceważyć i wyśmiewać tego pana ...
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
A kto tu go lekcewazy, poczytaj temat od poczatku to ogarniesz w czym rzecz.

Inna kwestia, ze BAS to mityczny system, nie nauczany powszechnie i przez to trudno cos o nim powiedziec. Ale jezeli wywodzi sie z Kalaki i bylo-niebylo kombatowego taekwondo a do tego Combat56 w jakis sposob czerpie z tego systemu to nie jest to taka super extra rewelacja jaka ja tu niektorzy przedstawiaja.

A Bryllowi i posrednio Czarnemu mozna zarzucic "zdrade" swoich idealow. Skoro BAS to system tak brutalny, z enie dla cywili to po cholere zyja teraz z robienia imprez integracyjnych dla bananow?? No i ten porywajacy wystep czarnego w reality show Bar :D
  • 0

budo_sibilian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS

A kto tu go lekcewazy, poczytaj temat od poczatku to ogarniesz w czym rzecz.

Inna kwestia, ze BAS to mityczny system, nie nauczany powszechnie i przez to trudno cos o nim powiedziec. Ale jezeli wywodzi sie z Kalaki i bylo-niebylo kombatowego taekwondo a do tego Combat56 w jakis sposob czerpie z tego systemu to nie jest to taka super extra rewelacja jaka ja tu niektorzy przedstawiaja.

A Bryllowi i posrednio Czarnemu mozna zarzucic "zdrade" swoich idealow. Skoro BAS to system tak brutalny, z enie dla cywili to po cholere zyja teraz z robienia imprez integracyjnych dla bananow?? No i ten porywajacy wystep czarnego w reality show Bar
:D


1. System BAS nie wywodzi się z Kalaki. To Andrzej Bryl zafascynowany filipińskimi sztukami walki wprowadził do nich elementy BAS i tak powstał twór o nazwie Combat Kalaki, który notabene z BAS-em nie ma już nic wspólnego.

2. Jarosław Bielan zdobył 4 dan w Combat Kalaki dawno temu i mało brakowało, a przypłacił by życiem ten stopień, ale przecież są tu tacy specjaliści, którzy uważają, że 4 dan został tylko dopisany na potrzeby marketingowe, jak kto lubi...

3. Co do zdrady ideałów Bryla, to widzę, że większość jest tu niedoinformowana. Czarny nigdy nie szkolił żadnych menagerskich placków za kasę, a co sądzi o telewizyjnych showmanach pokazał właśnie w programie BAR - i chwała mu za to.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Albo nie wiesz co piszesz albo piszesz glupoty. Sam piszesz, ze BAS nie ma juz teraz nic wspolnego z BAS. Wiec kiedys mialo.

A skad masz ta tajemna wiedze?? Skad wiesz co obejmuje BAS a co nie? Bryl tworca Combat Kalaki - to o tyle dziwne, ze nawet on o tym nic nie mowi. Nie zamieszcza tego w swim zyciorysie... Poza tym jak napisal na konkurencyjnym forum, ktos kto podobno pare latek CK cwiczy - Combat Kalaki składa się z aikido, aikijitsu, teakwondo, jujitsu, Doce Pares, kick boxingu i wielu innych technik. Pachnie sciema, ze AB jest tworca CK:) :) :)

A kto nadal Czarnemu IV dan i co to za dramatyczne okolicznosci? Widziales czy slyszales o tym>>?

Taaaak... wszyscy, ktorzy ogladali Bar i pamietaja - wiedza, ze bawil sie w przeszkolenie uczestnikow dokladnie tak jak szkoli sie bananow - niech uwazaja, ze dostaja wycisk, ale sa twardzi i dali rade - i nie wciskaj kitu, ze on takowych nie uczy bo nawet na stronce Bryla jest zdjecie Czernago na imprezie z bananami.

Nie pisz wcale jak masz wrzucac opowiesci z drzewa sandalowego. Posty mozesz nabijac w innym dziale.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS

Nie pisz wcale jak masz wrzucac opowiesci z drzewa sandalowego.



Hje hje, a to dobre, opowieści z drzewa sandałowgo -tego jeszcze nie słyszałem :)
po zatym nie da się ukryć że to są opowieści z drzewa sandałowego hje, hje
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Dealer twój każdy post to jakaś pomyłka.

Albo nie wiesz co piszesz albo piszesz glupoty. Sam piszesz, ze BAS nie ma juz teraz nic wspolnego z BAS. Wiec kiedys mialo.

A to że twórcą Combat Kalaki jest Bryl to sprawa jasna dla każdego kto interesuje się SW dłużej niż 2 miesiące.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Dealer a ty przypadkiem nie jesteś z IKMA od mistrza-ekspertta Sawickiego?
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Strona instruktora BAS
Jestem ciekaw jak ktos chce weryfikowac umiejetnosci dotyczace walki na smierc i zycie 8O . Dodatkowo - pan Bielan jak rozumiem na śmierć i życie walczył. Zastanawiam sie ile razy przegrał :) . Mówiąc szczerze, jeżeli wygrał walkę na śmierć i życie, to ja temu panu proponuje szafot.

2. Jarosław Bielan zdobył 4 dan w Combat Kalaki dawno temu i mało brakowało, a przypłacił by życiem ten stopień, ale przecież są tu tacy specjaliści, którzy uważają, że 4 dan został tylko dopisany na potrzeby marketingowe, jak kto lubi...

o kurwa, nie wyrabiam. nie kwestionuje umiejetnosci tego czlowieka, ale jego imaż ala Steven Segal jest po prostu boski :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024