Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rola sageo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rola sageo
Ooo! To albo ja mam miarke jakąś felerną albo jak na niecały 1,8 metra, jestem "sztraszny kolos"! :)
Zmierzyłem jeszcze raz i jak nic 2,6m. Widać chińczyk się postarał raz, nawet za bardzo.

A może porozmawiamy o ito.

Mistyk, a to twoje pytanie to nie podpucha jakaś? :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rola sageo
Moje ma chyba 2,2 metra, to przy shinkenie jest nieco krotsze.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rola sageo
Jak się teraz tak nad tym zastanawiam, to nie mogę sobie wyobraziś jak bym zrobił ozdobny węzę na say'i gdybym miał krótrze sageo inż mam.
I to jest sageo przy shinkenie, nie przy jakimś aluiaito. 8)

Kolejne pytanie: z kąd wsiąć nowe sageo?

Ps. Marcinie masz może jakieś zdięcia z wiązaniami o jakich pisałeś. To dla roninów bardzo mnie interesuje. :-)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rola sageo
Jak mnie sie pytasz to mnie teraz zaskoczyles, bo mialem jakies tego typu zdiecia, jak sam wiazalem itp. Ale mam nowy komp, a wszystkie fotki na starym twardzielu do ktorego nie mam niestety kieszeni. Kupie kieszen, co w Uk nie jest takie latwe (nie pytaj czemuy) to sie zgr wszystko co trzeba to cos zapodam.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rola sageo
Marcin954, kurczaczek, wybacz bo ja chciałem Macieja zapytać.. no ten tego. :oops:
Ale każda pomoc mile widziana. :)

Przepraszam chłopaki że mi się imiona pomyliły :oops:

Ze swojej strony dodam, że od wiązania ozdobnego węzła na sageo i plątania ito to mam przyjaciółkę ( a co , pochwale się). Trenujemy razem. :) I mimo, że sama nie posiada miecza, to jest tak miła że jak ją prosze to mi zaplata ( po rawdzei to przezemnie się tego musiała nauczyć :twisted: ). Cóż wychodzi mój wrodzony brak zdolności manualnych. I jak widać dziewczęta są niezastąpione, nawet jak się jest "samurajem" :)

Ja co najwyżej taki "zaplot" robie w którum sageo siedzi w uszku kurigata, przechodzi wzdłóż say'i, pod koniec obwiązuje je wokół niej. O t atkie sobie wiązanie. :-)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rola sageo
no to po srpawie zobacze co mam jak sie danych dorwe. masz tego po za tym pelno w necie...

i nie mam wzoru roninskiego wiazania....
  • 0

budo_lars
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rola sageo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Mają bardzo fajne, szczególnie te jedwabne, ale one niestety kosztują, a kosztują -.- Ja osobiście zadowoliłem się czarnym bawełnianym sageo o długości 2,10 m. z nuta ekstrawagancji w postaci białych kropek :D
  • 0

budo_maciej dietl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rola sageo
shouryu - nie mam pod reka sposobow wiazania ozdobnego,widzialem to gdzies w ksiazkach,sam tak nigdy nie wiazalem/raczej uzywam mieczy ,niz je przechowuje.../
w moim iaito,po treningu,wiaze w prosty sposob dookola konca saya.
bedac w japonii,obserwowalem pilnie filmy z epoki ale filmowcom japonskim chyba nie mozna wierzyc,podobnie jak innym - wszyscy filmowi samurajowie mieli katane przytroczona do obi a wakizashi z zawiazanym wezlem ozdobnym - tylko zatknieta za obi.
a moze naprawde tak noszono?nie dowiedzialem sie...
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rola sageo

Mistyk, a to twoje pytanie to nie podpucha jakaś? :)


Żadna podpucha przewrażliwiony jesteś :wink: , chciałem wiedzieć jaka jest długość
sageo, gdyż jeżeli jedną z funkcji ma być wiązanie ludzi to 1,80-2,20 to nie jest
imponujący wynik, choć nigdy nikogo sageo nie wiązałem. Zadam więc inne pytanie,
ile powinien mieć "sznur", do wiązania ludzi :?:
  • 0

budo_maciej dietl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rola sageo
sznur do wiazania ludzi/sztuka ho-jutsu/ma ok.10 metrow.
historycznie - sprawa niezmiernie skomplikowana - wiazanie,rodzaje i kolory sznurow,przepisy i podstawy prawne wiazania.
obecnie japonscy policjanci nadal moga uzywac sznura do wiazania,pod warunkiem posiadania stopnia w ho-jutsu/mozna nim np.unieruchomic kilka osob,wczesniej skutych tradycyjnie/.sznur konopny,indygo,zakonczony tepym hakiem.
sageo oczywiscie moglo byc rowniez uzywane do wiazania ludzi
  • 0

budo_maciej dietl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rola sageo
P.S.rowniez zwane "hojojutsu".historycznie ok.150/!!/szkol,mnostwo rozmaitych linek - hon-nawa,kagi-nawa,tori-nawa,rozmaite sposoby wiazania w "baleron" ale tak,aby nie spowodowac uszczerbku na ciele,psychice i honorze,10-sekundowe wiazanie silnych,uzbrojonych,gwaltownikow i szalencow,rozne techniki i kolory linek w zaleznosci od winy,pozycji spolecznej i pory roku/!!!/.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rola sageo
Tak sobie fajnie rozmawialiśmy o sageo. Potem o wiązaniu nim ludzi. Aż wpadła mi do głowy taka myśl. Po pierwsze, przecierz nie tylko japończycy wiązali ludzi. A skoro nie tylko oni wiązali to może są i inne rzeczy które nie tylko japończycy robili. :wink:

Co myślicie o temacie porównawczym? Ot choćby, jak wiązali japończ, a jak niejapończycy. Z racji tego że jest to dział mieczowy to może się jacyś rycerze odezwą. A ostatnio chyba nie mieli zajęcia.

Można bysię paru ciekawycz rzeczy dowiedzieć. :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024