Skocz do zawartości


Zdjęcie

niegojąca się rana na nodze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

niegojąca się rana na nodze
Witam,

Mam od długiego czasu taka dziwną rankę na nodze....Coś a`la wielki czarny prysz. Co jakiś czas mi wysycha, czasem drapie, a jak to zdrapię to lekko leci krew...
Byłem u dermatolog z inną taką plamką, ale nie wypuklą i nie ma strupka, to powiedziała mi że jest to poprostu przebarwienie skóry...Mam dwie takie zwykłe plamki w różnych częściach ciała, ale mam dwie również takie wypukłe...Jedną na nodze, która od czasu do czasu zdrapuje....goi się by znowu spowrotem w nieskończoność być strupkiem :?
Druga taką wypukłą plamkę, mam na pośladku....tylko tego nie drapię, bo nie chcę ryzykować....Wiem, że może to być rakotwórcze, a mam ją od dobrych paru lat.
Mam sporo pieprzyków, nie wiem czy to ma jakiś związek z tymi zmianami skórnymi?
Z góry dzięki za fachowe odpowiedzi.


pozdro
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
Fachowa odpowiedź: zasuwaj do dermatologa. Tylko on udzieli ci prawdziwie fachowej odpowiedzi.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
Znaczy się, że znamiona/znaczki rodzinne(jakkolwiek inaczej to sie nazywa) zdrapujesz?
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
koleżanka miała kiedyś z czymś takim do czynienia.okazało się, że jest to kurzajka i musieli jej to wyciąć.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
Panowie proszę,

Na temat albo wcale.
  • 0

budo_maria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
Hej Feniks,
Nie lekceważ takich ranek i idź do dobrego lekarza. Może być nawet dobry internista, byle się zajął a nie spuścił Cię na drzewo.
Są takie plastry "aquacel" z dodatkiem srebra które przyspieszają gojenie trudnych ran ( 1 szt. 5 x 5 cm kosztuje 10-12 zł). Można je przykleić na ranę nawet na ok tydzień.
Ale najpierw lepiej sprawdzić co to właściwie jest.
Pozdro
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
No wkońcu odpowiedzi na poziomie :wink:
To nie są znamiona i pieprzyki, tylko jakieśtakie dziwne zmiany skórne....ni to ranki, ni to wypukłe czarne krosty...
Nie mogę iść do lekarza, bo tu ceny kosmiczne,a pracuję do późna, więc do marca muszę coś innego wykombinować w aptece na te dziwne zmiany...
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
A do lekarza państwowego nie łaska? Twoja rana, twoja noga, ale uważam, że trzeba to pokazać lekarzowi jak najszybciej. Żebyś się nie przejechał na tym czekaniu do marca.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
Widzisz sęk w tym, że niby tutaj państwowy jest bezpłatny, a tak naprawdę w rzeczywistości wychodzi na to, że wcale w "uni" nie jesteśmy i za każda wizytę bulić trzeba, a zus za głupie leczenie zębów za granicą nie zwraca firmie kosztów. Także gdzie tu sprawiedliwość i słynne Wiśniowskie przesłanie "keine grencen" (czy jakoś tak).
Fakt zdrowie jest tylko jedno, ale praca też i późne wracanie do hotelu, które powoduje cienkie szanse na jakiegoś "darmowego" internistę.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
Hi Feniks,
Ilekroć czytam podobne prośby o 'fachowe' odpowiedzi na tematy zdrowotne na Budo włosy mi się jeżą na głowie. Człowieku, zamiast tyle się rozpisywać i tłumaczyć jaki to jesteś zajęty i pokrzywdzony z powodu konieczności zapłacenia za wizytę lekarską, dymaj do specjalisty jak najprędzej. Nie mam pojęcia, jak można być tak… nierozsądnym delikatnie mówiąc. Słyszałeś o takim czymś np. jak czerniak? Nie? To zdrapuj sobie dalej to coś, co Ci wyrasta od kilku lat, a być może będziesz musiał (czego Ci oczywiście nie życzę) zmienić niedługo rower na coś innego w swoim podpisie :?
  • 0

budo_montesi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
Nie chce cie straszyć ale takie cos może być bardzo niebezpieczne ,zasuwaj z tym do lekarza- tylko dobrego.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
Ok zasuwam, jak znajdę normalnego lekarza to napiszę co powiedział odnośnie tego "czegoś".
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
No niestety normalnych lekarzy w okolicy nie ma, ale jeśli znacie jakiego naprawdę dobrego z Dolnego Śląska to byłbym wdzięczny za namiary.


pozdro
  • 0

budo_timo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
Leć jak najszybciej do poradni chirurgii onkologicznej, Wrocław plac Hirszfelda, bez skierowania Cię przyjmą. Pewnie nic groźnego ale lepiej w takich przypadkach na zimne dmuchać. Wytną to i zbadają czy to nie zmiana "rakowa". Profilaktycznie lepiej takie znamiona usuwać, nawet jak nie krwawią, to już z lekarzem porozmawiasz na ten temat :-) .
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
Słyszałem, że pieprzyki też są rakotwórcze...Ja mam ich całkiem sporo, na twarzy również i nie wiem czy w trakcie treningu sw nie ma ryzyka, że ktoś mnie zadrapie...Ale usuwać to też głupi pomysł, bo przecież przyzwyczaiłem się do nich.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
Pieprzyki same w sobie to nic. Niebezpieczne są te, które są wypukłe.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze

Pieprzyki same w sobie to nic. Niebezpieczne są te, które są wypukłe.

mialem takiw dwa na plecach, wyciete.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
Ja się poprawię: niebezpieczne mogą być te wypukłe. Ja mam jeden na klacie. Póki co jest w porządku, ale dwa razy do roku robię sobie przegląd u dermatologa ze szczególnym jego uwzględnieniem. Prędzej czy później zapewne trzeba go będzie wyciąć.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze

Ja się poprawię: niebezpieczne mogą być te wypukłe.

tak, dokladnie to samo powiedziala moja lekarka sugerujac wyciecie, bo one byly tak mocno wystajace (4-5mm?) i zerwane mogly okazac sie niebezpieczne. wiadomo, po wycieciu probki wyslane do sprawdzenia i nic nie wrocilo. tez jestem popieprzony :wink:
  • 0

budo_aov
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: niegojąca się rana na nodze
Miałem coś takiego na nodze (chyba). Takie jajowate znamię, jak zdrapałem to trochę krwi i strup przez nawet miesiąc.... jak zostawiłem to się "łuszczyło" (wierzch wysychał i taka skórka wyschnięta była).Potem jakoś zapomniałem i teraz mi tylko lekkie przebarwienie zostało (takie różowo-fioletowe). Przede wszystkim nie drap tego, a i wizyta u lekarza nie zaszkodzi :) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024