Skocz do zawartości


Zdjęcie

L kartynina- wasze opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_zwieracz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
no pewnie ze sobie jaja robie..ale śćiebie sztyfniak!
  • 0

budo_ptaszysko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
Nie jestem do końca pewny... ale czy wszyscy pamiętają, że KAŻDY suplement bez poparcia w formie prawidłowej diety, ćwiczeń nic nie da? :wink: Mam wrażenie, że niektórzy upatrują w suplach zbawcy, który za nich odwali cała robotę. A to jedynie malutki wspomagacz- nic więcej

Pzdr
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie

ale nie potrafie sie zmusić do picia jej w duzych ilościach

Co rozumiesz przez duże ilości ? ;)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
5 kubeczków takiej herbatki dziennie ( ogolnie mowiac jeden przed kazdym posiłkiem)
:P
  • 0

budo_zwieracz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
przeciewz ziolana the jest w pizdeczke niedobra..nie wiem jak ty mogles sie tak katowac...5 razy dziennie; /
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
dla efektów :D , ale po jakims miesiacu mi zbrzydła całkowicie ,ale efekty były widoczne.
Niedługo znowu trzeba bedzie zaczac sie katować :)
  • 0

budo_ptaszysko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
Panowie zależy jaka herbata :D
Ja pije zieloną herbatę (nie gówna z torebek, tylko "prawdziwa" z herbaciarni - różnica diametralna) i mogę ją pić non stop. Fakt faktem- charakterystyczny smak i zapach ale nie przesadzajmy :wink:
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
piłęm różne czyste działąja na mnie najlepiej ale i smak jest wiadomo jaki a po kilku herbatach jednego dnia naprawde jest ciezko wypic kolejna.
A miksy nie działaja na mnie juz tak dobrze, teraz w miejscu gdzie pracuja maja sprowadzana z chin, ta ma nie zly smak ,i dziala jak powinna i czasami sobie walne dla przypomnienia :wink:
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
piłem różne czyste działąja na mnie najlepiej ale i smak jest wiadomo jaki a po kilku herbatach jednego dnia naprawde jest ciezko wypic kolejna.
A miksy nie działaja na mnie juz tak dobrze, teraz w miejscu gdzie pracuja maja sprowadzana z chin, ta ma nie zly smak ,i dziala jak powinna i czasami sobie walne dla przypomnienia :wink:
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
piłęm różne czyste działąja na mnie najlepiej ale i smak jest wiadomo jaki a po kilku herbatach jednego dnia naprawde jest ciezko wypic kolejna.
A miksy nie działaja na mnie juz tak dobrze, teraz w miejscu gdzie pracuja maja sprowadzana z chin, ta ma nie zly smak ,i dziala jak powinna i czasami sobie walne dla przypomnienia :wink:
  • 0

budo_timo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Podaję link do artykułu przeglądowego na temat karnityny, napisanego przez pracowników Katedry i Zakładu Biochemii, Akademii Medycznej w Warszawie.

Tutaj fragment:
"Teoretyczna wiedza na temat roli L-karnityny w przemianach kwasów tłuszczowych w komórkach organizmu uzasadnia wykorzystanie jej jako suplementu dla osób uprawiających różne dyscypliny sportowe i osób odchudzających się [20,57]. Jej udział w utlenianiu kwasów tłuszczowych i pozyskiwaniu energii dla mięśni szkieletowych i mięśnia sercowego wskazuje na jej działanie ergogeniczne. Niestety, mimo intensywnie prowadzonych badań doświadczalnych, nie ma przekonywających dowodów naukowych wskazujących, że L-karnityna zwiększa utlenianie kwasów tłuszczowych czy wspomaga utratę nadmiaru tkanki tłuszczowej. W większości przeprowadzonych badań z zastosowaniem L-karnityny jako suplementu, podawanego sportowcom doustnie w dawkach 2–6 g dziennie przez okres od 1 dnia do 6 miesięcy, wykazano na podstawie pomiarów parametrów biochemicznych i wysiłkowych brak istotnych efektów jej działania na funkcje mięśni [19,68,77]."
  • 0

budo_kia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
od jakiegoś czasu- ok 2 tygodni zażywam L-karnitynę (Trec . z chromem i wit.B6), trenuję 5dni w tygodniu po 1,5-2h. Problem w tym, że 3dni w tygodniu wracam ledwo do domu szybko zjadam obiad i po 2h czasem po godzinie rozpoczynam trening. Zalecane jest spożywanie tego specyfiku na czczo... ale jak to wykonać jak przecież muszę coś jeść:D ;-) Pytanie takie czy spożywanie karnityny godzinę po obfitym posiłku w niczym nie przeszkadza aby prawidłowo działała?;>
Drugie pytanie- Czy faktycznie stosować się do tego by w dni bez treningu (2dni z rzędu) jest sens brania jej? czy będzie działać? Czekam na opinie.
  • 0

budo_kia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie

piłem różne czyste działąja na mnie najlepiej ale i smak jest wiadomo jaki a po kilku herbatach jednego dnia naprawde jest ciezko wypic kolejna.
A miksy nie działaja na mnie juz tak dobrze, teraz w miejscu gdzie pracuja maja sprowadzana z chin, ta ma nie zly smak ,i dziala jak powinna i czasami sobie walne dla przypomnienia :wink:


tak sobie czytałam...a propo zielonej herbaty...pamietam jak rok/dwa lata temu piłam ją- także porządną nie jakiś syf...zdarzało sie, że wypijałam litr na raz...(możnasię do tego smaku przyzwyczaić choć na początku było ciężko...;-) )...ale hehe po niej miałam "dziwne efekty uboczne" czułam się jakbym jakieś "zielsko" wypaliła i była na haju... też miewacie takie efekty;> (powtarzam,że po litrze na raz) :D
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
godzine po obiedzie przed treningiem np mozesz wziąśc:) lub przed obiadem jak wracasz ze szkoly/pracy, co do zielonej herbaty , wypijalem i wiecej ;) i nie mialem skutków ubocznych procz biegania do łazienki (jako ze moczopędna jest). Odradzam picie zielonej w duzej ilosci na pusty zoładek..
p.s
ladny av
p.s2
trenujac tak czesto i tak dlugo..zastanawiam sie PO CO Ci l k ?
  • 0

budo_kia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
:-) jak to do czego l-karnityna;-) do tego do czego jest przeznaczona;-) a co z tymi dniami bez treningów?
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
bierz 2 h przed obiadem i rano (bo bodajze dwa razy dziennie sie wtedy bierze)..
heh znajac zycie nei jest Ci potrzebna:) :P ale kobiety to uparte stforzenia..
  • 0

budo_kia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
ale zaszkodzić nie zaszkodzi;-) no i coś musi spalać te słodycze które wcinam wliczająć w to miśki żelki-owocowe;-D a niby po chromie nie powinno sie miec ochoty na słodkie...czyz nie? thx za rade
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
nie mialem zadnej fazy po herbacie , nigdy :D pierwszys raz sie z czyms takim spotykam, a co do l-karnityny to bierz godzine przed ostatnim posilkiem przed treningiem i godzine przed sniadaniem jesli to mozliwe a jezeli nie to jak najwczesniej, najlepiej od razu po przebudzeniu. :) pozdrawiam
ile ważysz ;>??
  • 0

budo_kia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
wage mam prawidłową- przy 168 waze 63kg dużo ważą u mnie mięśnie ale nad dolną częścią brzucha muszę jeszcze popracować. Co do herbat- na poprawienie sylwetki bardziej polecam czerwoną pu erh- niż zieloną.
odsyłam do lektury o czerwonej herbacie;-) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: L kartynina- wasze opinie
a tu opis czerwonej i zielonej [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024