Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak czesto w tyg cwiczycie brzuch?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: jak czesto w tyg cwiczycie brzuch?
Przysiady robię prawie do samego dołu, ale faktycznie ciężar jest mały (w tej chwili w ostatniej serii 72 kg). Nie mam dostępu do stojaka, więc przed każdą serią muszę podnosić sztangę z ziemi i zakładać na barki. Dopiero niedawo odkryłem coś takiego jak podrzut :P i powoli zwiększam ten ciężar (mam plan dokładać co tydzień 2-3 kg).
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: jak czesto w tyg cwiczycie brzuch?
ry-you - na następny poziom przechodzisz jak dotychczasowy nie sprawia Ci już problemu. ABS II powinno się robić 3-4 x w tygodniu.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak czesto w tyg cwiczycie brzuch?

Przysiady robię prawie do samego dołu, ale faktycznie ciężar jest mały (w tej chwili w ostatniej serii 72 kg). Nie mam dostępu do stojaka, więc przed każdą serią muszę podnosić sztangę z ziemi i zakładać na barki. Dopiero niedawo odkryłem coś takiego jak podrzut :P i powoli zwiększam ten ciężar (mam plan dokładać co tydzień 2-3 kg).

tzn robisz ze sztanga z przodu? (nie widze jak mozna zalozyc na barki z tylu bez stojaka..?). ja na przednim przysiadzie moge zejsc nizej niz na tylnim, inaczej srodek ciezkosci rozlozony. i brzuch pracuje mocniej niz przy tylnim.
  • 0

budo_ptaszysko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak czesto w tyg cwiczycie brzuch?
Założyć na barki jeszcze jakoś można (chociaż będzie to ciężar nieproporcjonalny do tego co nogi są w stanie "unieść")

Gorzej byłoby ze zdjęciem sztangi :)
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: jak czesto w tyg cwiczycie brzuch?

nie widze jak mozna zalozyc na barki z tylu bez stojaka..?

Po prostu, podnosisz sztangę nad głowę i opuszczasz ją na barki. :P Przy większych ciężarach przydaje się podpatrzenie ciężarowców (wspomniany wcześniej podrzut ;) ).

chociaż będzie to ciężar nieproporcjonalny do tego co nogi są w stanie "unieść"

Prawda. :(

Gorzej byłoby ze zdjęciem sztangi :)

To też się da zrobić, chociaż jest trochę trudniej, bo ręce słabną przy trzymaniu sztangi. Jeśli dam radę, po prostu podnoszę sztangę do góry, opuszczam z przodu i odkładam na ziemię. Jeśli nie, pomagam sobie lekkim wybiciem z nóg.

Tydzień temu pierwszy raz wypróbowałem podrzut i muszę powiedzieć, że da radę podnieść znacznie większy ciężar niż te 72 kg, ale na razie nie chcę przesadzać.

W planach mam też przysiady z jakimś cięższym kolegą z sekcji na barkach, ale trochę by mi to rozbiło tygodniowy plan treningów. ;)
  • 0

budo_ptaszysko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak czesto w tyg cwiczycie brzuch?
rób siady przednie
lepsza propozycja skoro nie masz stojaków :D
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: jak czesto w tyg cwiczycie brzuch?
novocaine , czytałem ostatnio o tym i podobno własnie tak jak opisałem jest dobrze(choc opis przyznam kiepski) looknij na t nation "Abs in or out? or both" jakos tak:)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak czesto w tyg cwiczycie brzuch?

Po prostu, podnosisz sztangę nad głowę i opuszczasz ją na barki. :P Przy większych ciężarach przydaje się podpatrzenie ciężarowców (wspomniany wcześniej podrzut ;) ).

to 1) masz bardzo silne wyciskanie stojac 2) robisz bardzo lekki przysiad :P ja na przysiadzie tylnim mam 2x tyle co przy wyciskaniu stojac, a przysiad z przodu +20kg.

matkd:
hmm rzeczywiscie, gosc tam opisuje.
ja z kolei cytuje Kilgore'a i Rippetoe'a z "Starting Strength 2nd edition". z tego co widze zgadzaja sie, ze 1) nalezy wziasc gleboki wdech stojac 2) nie nalezy robic normalnego wydechu unoszac sie do gory; mozna powoli wypuszczac powietrze, ale w sposob ograniczony.
i nie potrafie do konca powiedziec, czy napinanie rowna sie temu "keep the navel drawn inward the entire time", bo niejako jak spinam mocno miesnie to pepek jest wciagniety. ciezko powiedziec.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: jak czesto w tyg cwiczycie brzuch?

rób siady przednie
lepsza propozycja skoro nie masz stojaków :D

Próbowałem. Ni ch... mi to nie wychodzi.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
W ten sposób bolą mnie nadgarstki i nie utrzymam ciężkiej sztangi dłużej niż 10 s.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A tu w ogóle nie mam pomysłu, jak chwycić tak sztangę nie podnosząc jej ze stojaka. :o

Ale zastanawiam się nad [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Tutaj stojak jest zbędny. :) Przydałoby się tylko jakieś podwyższenie na nogi, żeby zwiększyć zakres ruchu.

A w ogóle może by tak wydzielić temat o przysiadach, bo w tej chwili niewiele ma to wspólnego z brzuchem. ;)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: jak czesto w tyg cwiczycie brzuch?
robilem a6w do 26 dnia teraz przerzucilem sie na absII i zaczalem od 2 poziomu wydawal mi sie choc troche trudniejszy. Po tych cwiczeniach moje miesnie wogole nie sa zmeczone ani napompowane czy mam odrazu przechodzic do kolejnego poziomu? :roll:
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: jak czesto w tyg cwiczycie brzuch?
novocaine - poniekąd :P poprostu spróbuj to sie zrozumiemy ja w pon spróbuje tak jak Ty to opisujesz..bo mam diabelny problem z tym brzuchem=/ coraz lepiej wyglada i coraz bardziej wystaje
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024