Skocz do zawartości


Zdjęcie

Doradzcie mi ;]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]

Bo jednak troche masy by mi sie przydalo , jestem kompletnie suchy ;]


więc 1. dietka , 2. siłka ( jadąc planem na masę ).

PS. sam tak śmigam
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]
z silka sie jeszcze wstrzymam bo nadal jedni mowia ze silka hamuje wzrost a inni zas twierdza ze nie wplywa wogole. A dietka? Czyli schabowy na obiad, w szkole 2 buly z twarogiem i szynka, codziennie 300g twarogu? Dujzo mleka? Co jeszcze? Bo ja w tym temacie jestem kompletnie zielony;/
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]
na sniadanie jedz weglowodany znaczy sie płateczki z mlekiem, ryż, itd ogolnie cukier
,obiad to pół na pół cukier i mieso czyli pożadny schabowy z ziemnakami wystarczy lub jakies miecho z ryżem , i na kolacje bialko, tu polecam jakas odzywke białkową najlepiej jakas sprawdzona, obecnie nie orientuje sie na rynku wiec nie doradze.
I dużo snu.
Pozdrawiam
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]
ok dzieki wielki za rady ;], sniadanie jedynie musze poprawic... na kolacje nie bede brac odzywek bo nie mam na to sianka ;/ ale zobaczymy... na razie musi mi wystarczyc twarog ;]
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]
spoko jak nie masz siana to rozejzyj sie w sklepie za różnymi produktami które w składzie maja duzo białak, ja stosuje inna metode na obiad mieso i na kolacje mieso i nie mam problemu :)
I nie zapomnij żeby jesc owoce i warzywa bo witaminki pomagaja :)
Pozdro
(btw czuje sie jak na jakims czacie xD )
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]
eh.. mam tyle lat co ty Grand12, czytałem dużo na temat wpływu siłki na zahamowanie wzrostu. Sam ćwiczę na niej już ok. roku. Z tym zahamowaniem wzrostu, chodzi o to aby racjonalnie dobierać ciężary ( szczególnie na takie ćwiczenia jak martwy ciąg, słyszałem też że za duże ciężary w ćwiczeniach na barki mogą zahamować wzrost ).
Dieta ? hm.. nie umiem jakoś to najlepiej uogólnić, ponieważ każdą dietę powinno się układać indywidualnie do potrzeb i tak jakby "możliwości" każdego człowieka. Trzeba się też interesować tematem odżywiana, czytać, czytać, czytać. Najważniejsze jest raczej aby bilans kaloryczny był dodatni. Po prostu staraj sie jeść dużo :wink: . Oprócz tego proponuję rozwiązanie Białko : 2g / na kg masy ciała. Węglowodany ( zdania są różne ) 5g / na kg masy ciała. Tłuszcze ( opinie różne ) 2 g / na kg masy ciała.

edit : a i jeszcze jedno, najważniejszy posiłek to ten potreningowy ( ok. 15-20 min po treningu musisz wciąć węglowodany, następnie ok. 1h po treningu węgle + białko ) eh, można by pisać i pisać... :wink:
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]
hm oki dzieki ;] natomiast wyznaczylem sobie pewien cel (bez silki wytrzymam tak do wakacji, znaczy bede cwiczyc ale bez ciezarow i zoabczymy jakie beda efekty ;p), pewnie sie zastanwiacie dlaczego tak bardzo przejmuje sie tym wzrostem ;] bo cholera jasna jak sie walczy z gosciami co maja 190cm ;] to maja duza przewage nawet gdy sa slabi technicznie ;p, dlatego liczyc bedzie sie dla mnie kazdy cm
pozdrawiam i jeszcze raz dzieki ;]
(niech to bedzie taki nasz mini chacik xD)
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]

bo cholera jasna jak sie walczy z gosciami co maja 190cm ;] to maja duza przewage nawet gdy sa slabi technicznie ;p


Ja na poważnie zacząłem doceniać rolę masy w walce, po sparringach z gościami o 20-30 kg cięższymi ode mnie :o . Niby zależy też jakie SW.
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]
tez walcze z takimi bykami bo niestety u nas nie ma kategorii wagowe znaczy kazdy walczy z kazdym ;], najczesciej te osoby jeszcze sa wyzsze wiec jest totalnie p********e, jedynym moim plusem jak na razie jest szybkosc ;] choc ona nie zawsze zdaje egzamin ;/
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]
jeszcze jedno tak apropo

Słyszałem ze ćwiczenia ogólnorozwojowe wyzwalają hormon wzrostu (mogłem cos przekręcić)

Ja czytałem, że ćwiczenia z dużymi obciążeniem zwiększają produkcję hormonu wzrostu w organizmie.

edit: ( Jeszcze o budowaniu masy, podstawa to minimum 8 godzin snu )
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]
Mrozio na temat tego wzrostu to nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi.. jedni mowia tak drudzy jeszcze inaczej, niestety ale nie iwme kogo sluchac ;/. A ty ile mierzysz? ;]
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]
ostatnio jak sie mierzyłem to miałem bodajże 173 cm, coś takiego. Mam niskich rodziców więc cudów związanych z moim wzrostem sie nie spodziewam :wink: . Sądze że jakieś 178 by mnie satysfakcjonowało :P .
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]
kurde mas taki sam wzrost jak ja ;], jakbym mial te 180 cm to bylbym zajebiscie szczesliwym czlowiekiem ;], przyznasz ze ciezko sie walczy z wysokimi nie? ;]
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]
tak - gdy stoją
nie - gdy leżą :twisted:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]
Najbardziej rozbawily mnie rady zywieniowe (duzo mleka, najlepiej tego z 6 miesieczna data waznosci:). Panowie skorzystajcie z jakiekolwiek wyszukiwarki.
Czas dojrzewania to wlasnie swietny czas na trening silowy (wiele cwiczen nie tylko silowych, zle wykonanych moze byc groznych dla zdrowia). W eseju, ktory kiedys zamiescil tutaj Rybak (o judo, tlumczenie rybaka z niemieckiego) - wyjasnione jest co i dlaczego. Tylko znowu nie robcie mixa - sztuki walki plus kulturystyka.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]
Ja tu tylko staram sie pomagać :wink:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Doradzcie mi ;]
Wiem. Wszyscy sie uczymy. Cale zycie.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024