Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrona przed nożem - Kravka - shocked


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem - Kravka - shocked
Jak agresor sie nie zna na sztukach walki to taka metoda poskutkuje.
Jesli to menel to prawie kazda metoda poskutkuje. To zdjecie dla osob ktore sie juz pewnie zjaraly ze tak mozna zalatwic menela i przy tym zaszpanowac lasce.

Ja tez trenowalem kravke u jednego goscia (ze 2 do 3 miesiecy) co cwiczyl kickbox i u niego tez zdarzaly sie kiepskie techniki.
Po prostu trenerzy wychodza z zalozenia (Ci glowni), ze nie ma kadry i daja stopnie instruktorskie osobom, u ktorzch systemem bazowym jest wlasnie kickbox, Teakwondo, boks a uzupelniaja to tylko pewnymi technikami, wiedza. I zaleznie od trenera u ktorego sie uczymy, taka wiedze on nam przekazuje.

100% kravaciarzy pewnie wielu nie ma, ale ja sie nie znam. W kazdym razie nas uczyl pewien gosc na KM obrotow... Juz mu nie pokazywalem jak kopnac kogos kto robi obrot zeby sie zlozyc jak scyzoryk... Nie wiem dlaczego jest taka polityka. Moze stad, ze tym dyrektorom chodzi o to, by bylo jak najwiecej trenerow z ich pionu, federacji itp, bo moze oni maja jakies pieniadze od swych podwladnych... a moze zyski od sprzedanych koszulek, nie wiem. W kazdym razie widac, ze przymykaja oczy na tego typu wybryki w zamian za powiekszajace sie grono trenujacych.

PS Kriss moglbym prosic na priv z jakiej federacji, organizacji sa? Jak to ta z Lublina to chyba wiem. Tam Martyna Wojciechowska chyba trenowala, tak?
Pozdro
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem - Kravka - shocked
kolejna fota też jest niezła, zaczynam myśleć że to nie przypadek ...

Dołączona grafika

zasada nr 2: utrzymuj napastników w jednej linii, łatwiej wtedy kontrolować sytuację
Nie mam takiego stażu i dorobku, ale z tym też się nie zgadzam. Bo są podstawy!


Albo faktycznie kravka zmienia kierunek (po równi w dól ad standardów), albo to jednak redaktor złożył "najfajniejsze" zdjęcia do druku.

ps. dlatego odszedlem z kravki w wawie. Techniki były coraz bardziej skomplikowane i coraz "ciekawsze". Po 4 - 5 różnych obron przed jednym atakiem. Plus modyfikacje.

Jak agresor sie nie zna na sztukach walki to taka metoda poskutkuje.
Jesli to menel to prawie kazda metoda poskutkuje. To zdjecie dla osob ktore sie juz pewnie zjaraly ze tak mozna zalatwic menela i przy tym zaszpanowac lasce.


ale i tak to jest "zbrodnia" , bo tu jest pewien rygoryzm w zasadach. Nie wolno ich obchodzić w ten sposób. Ktoś o małym doświadczeniu wejdzie w techniki z hollywood i straci zdrowie albo gorzej.

Nóż jest zbyt operatywny i niebezpieczny by można bylo tak ćwiczyć. Ćwiczę sparingi nożowe z utytułowanymi bokserami i innymi wyjadaczami. Są dużo lepsi motorycznie, dużo szybsi - ale to jednak za mało, wcale mnie nie wygrywają. (dopiero jak złapią ideę noża, to wtedy tak)

Na tym temacie po prostu trzeba się znać. Boks, zapasy, judo na bardzo wysokim nawet poziomie jednak nie wystarczą. Będąc dobrym bokserem wcale nie zawsze wystarczy wziąć nóż do ręki i sobie poradzić. Nóż ma swoją technikę!!! Albo się ją zna albo nie.
  • 0

budo_sea
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Batory .... chorzów

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem - Kravka - shocked
Troszeczkę nie rozumiem czepiania sie tego zdjęcia.
Ok rozumiem gdyby to było zdjęcie instruktażowe, mające na celu pokazać jakąś technikę, albo co robić i jak robić czy coś - toby wołało o pomstę do nieba.
Ale jeżeli jest to zdjęcie w gazecie, sesja zdjęciowa robiona pod gazetę. To coby to nie było spor/sztuka/system zawsze zdjęcie będzie efektowne nie efektywne. Podglądajcie sobie choćby plakaty różnych sekcji prawie zawsze jest tam wyskok czy wysokie kopnięcie.
A że grysie w oczy no cóż...
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem - Kravka - shocked
Ja przepraszam, ale czy Ci dwaj napastnicy mają kosy a ten pojedynczy bohater nie? I powiedzcie, że kolejne zdjęcie jest takie, że ten samotnik spierdala, prawda? Tak jest?
:)
Czy też Panowie uczą obezwładniania dwóch uzbrojonych gości gołymi rekami?

W jednej linii się ustawia to fakt, ale jednego za drugim równolegle a nie prostopadle jak na tym zdjęciu... 8O

Znamy się z różnymi Panami od KM. Kiedyś znane (bardzo znane) osoby w światku KM, próbowały na mnie wykonać obronę 360 stopni (tak to się chyba nazywa) gdy miałem atrapę w ręku. Było potem lekkie zdziwienie :lol:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem - Kravka - shocked

Ja przepraszam, ale czy Ci dwaj napastnicy mają kosy a ten pojedynczy bohater nie? I powiedzcie, że kolejne zdjęcie jest takie, że ten samotnik spierdala, prawda? Tak jest?


Eeee... Ty nie widziałeś zdjęcia ze strony wcześniej? To jest dalszy ciąg przecież ;)
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem - Kravka - shocked

Troszeczkę nie rozumiem czepiania sie tego zdjęcia.
Ok rozumiem gdyby to było zdjęcie instruktażowe, mające na celu pokazać jakąś technikę, albo co robić i jak robić czy coś - toby wołało o pomstę do nieba.
Ale jeżeli jest to zdjęcie w gazecie, sesja zdjęciowa robiona pod gazetę. To coby to nie było spor/sztuka/system zawsze zdjęcie będzie efektowne nie efektywne. Podglądajcie sobie choćby plakaty różnych sekcji prawie zawsze jest tam wyskok czy wysokie kopnięcie.
A że grysie w oczy no cóż...


właśnie o to chodzi że to są zjęcia instruktażowe, ilustrujące zasady obrony przed więcej niż jednym napastnikiem. A to ostatnie ustawienie, jest po prostu niedopuszczalne!

Może ja sie faktycznie czepiam. Po prostu poraziło mnie zestawienie skutecznej kravki z takimi zdjęciami. Kravka słynie ze skuteczności i ... po prostu nie rozumiem. Albo jak Kubuś Puchatek mówi że idzie w kierunku zlożoności , komerchy, albo coś innego. Czekam na naukę kopnięć z obrotu i wyskoku w skutecznej i prostej kravce :D


Ja przepraszam, ale czy Ci dwaj napastnicy mają kosy a ten pojedynczy bohater nie? I powiedzcie, że kolejne zdjęcie jest takie, że ten samotnik spierdala, prawda? Tak jest?
:)
Czy też Panowie uczą obezwładniania dwóch uzbrojonych gości gołymi rekami?

W jednej linii się ustawia to fakt, ale jednego za drugim równolegle a nie prostopadle jak na tym zdjęciu... 8O


Atakujący mają: nóż i saperkę, bohater wygrywa (stoi pośrodku!) wcale nie spierdala, no i to ustawienie.

Nie czepiam się osób, czytałem o ich dorobku. Czepiam się prezentowanych zasad.
  • 0

budo_sea
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Batory .... chorzów

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem - Kravka - shocked

właśnie o to chodzi że to są zjęcia instruktażowe, ilustrujące zasady obrony przed więcej niż jednym napastnikiem. A to ostatnie ustawienie, jest po prostu niedopuszczalne!


No to jeżeli to jest instruktażówka, no nic tylko chylić czoła przed specjalistami ....
kriss - zwracam honor :wink:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona przed nożem - Kravka - shocked
Mnie to wyglada tak jakby - np. na plakacie bjj - pokazywali kopniecie z wyskoku, bo przeciez fajnie wyglada i ludzi mozna zachecic do orzyjscia. Rozsmieszylo mnie to kravkowe. Marketing nie zna granic.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024