Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podstawowe info na necie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Podstawowe info na necie
Hejo, poćwiczyłbym sobie jakieś podstawy walki nożem/pałką i może posparował z kimś na atrapy, ale nie mam żadnego "żywego" źródła wiedzy w okolicy.

Ma ktoś może linki do jakichś podstawowych tutoriali itp.?

z góry dzięki
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Podstawowe info na necie
ale widzisz - co szkola to innych rzeczy ucza - i kazdy ci powie ze tylko jego metody sa najlepsze i najskuteczniejsze :lol:
jak probowalem zapytac pana z FMA czemu po przechwycie dloni z bronia sciaga ja sobie na brzuch zeby przeciagnac w koncu na druga strone to mnie zapytal ile zabilem osob zeby negowac jego wiedze.. no wiec sam rozumiesz :lol:

proponuje znalezc kogos w okolicy kto ma podobne zainteresowania (btw - jakiej okolicy bo nie piszesz..?), wziasc atrapy z gabki i poprobowac cos robic.. zobaczyc co komu pasuje, co dziala, a co nie..
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Podstawowe info na necie

ale widzisz - co szkola to innych rzeczy ucza - i kazdy ci powie ze tylko jego metody sa najlepsze i najskuteczniejsze


Dlatego zdaje się na wasz "common sense" :wink:

Żadne magiczne FMA mnie nie interesują, bo chodzi mi o najprostsze podstawy, które mógłbym załapać z samych filmików, czy ilustracji.

proponuje znalezc kogos w okolicy kto ma podobne zainteresowania (btw - jakiej okolicy bo nie piszesz..?), wziasc atrapy z gabki i poprobowac cos robic.. zobaczyc co komu pasuje, co dziala, a co nie..


Właśnie tak zamierzam zrobić, nie chcę tylko od początku robić jakichś ewidentnych błędów i nabierać złych nawyków. Po co mam sam wynajdywać lewy prosty? ;)

A moja okolica to Tamworth pod Birmingham.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Podstawowe info na necie
no to w UK bedziesz mial problem bo tu krzywo patrza na bron i w ogole na walke
jak chcialem sam poskladac taka ekipe w londku to sie nie znalazl nikt chetny - a jesli juz to opowiadali mi takie rzeczy ze ze smiechu myslalem ze sie posikam ("ja moge popatrzec z boku ale nie bede z wami trenowal - bo ja jestem wojownikiem ninjitsu i moje techniki sa tak brutalne ze moglbym was zabic albo przynajmniej ciezko okaleczyc")
wiec koniec koncow ide sobie na to cale MMA zeby sie poruszac..

natomiast FMA nie nalezy tez traktowac ze to dno - bo to fajna rzecz - ale trener musi tez byc konkretny a nie zamkniety we wlasnym swiecie pt. "moje FMA jest najlepsze" (vide turboprinessin ktora sie tu udzielala pare miesiecy temu i opowiadala jak to jest w stanie zlamac komus reke pollitrowa, pusta plastikowa butelka).. wiec przejdz sie do paru sekcji i zobacz co tam maja fajnego - moze ci sie spodoba?

co do podstaw - kombinacje rzeczy z FMA, boksu, szermierki, szermierki sredniowiecznej.. popatrz tez na filmiki na youtube z grup FMA - popatrz co wyglada wg ciebie na fajne, a co jest totalna bzdura.. ja czasami ogladam 20min filmik z ktorego wybieram 2-3 techniki ktore mi pasuja i je robie - reszte odrzucam bo to marketingowy przekaz albo niedostosowany do mnie.. czemu? bo ja np jestem duzy i przez to nie bede tak szybki jak mniejszy i lzejszy koles - ale mam dlugie rece wiec moge latwiej zrobic inne rzeczy niz mniejsi zawodnicy.. wiec techniki musisz szukac pod siebie - pod swoje umiejetnosc, motoryke, cechy wrodzone itd :)
  • 0

budo_xciurekx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podstawowe info na necie
co do grupy to ja się pisze tak jak juz gadalismy tyle ze ja totalnie nic nie umiem:)
a do nktórego mma chodzisz? jak tam poziom i cenna? pozdro
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Podstawowe info na necie
to wiem - natomiast mialem 8 chetnych osob i w koncu jak trzeba bylo sie pojawic fizycznie na miejscu a nie tylko gadac przez mejle to sie nikt nie pojawil..
i tak samo inna grupa do ktorej chcialem dolaczyc (MMA, bez broni) - bylo na necie zapisanych ze 30 osob - a na spotkanie przyszlo 3, na nastepne 1, a potem rozwiazali grupe.. wiec w UK naprawde z tym jest lipa straszna

co do mnie - myslalem o London shootfighters w zachodnim londynie - mam blisko z domu, a poziom podobno niezly.. no i wlasna klatke maja :D
ale jeszcze tam nei bylem bo zlamalem palca (stopa) wiec musze zaczekac zanim sie zrosnie..
  • 0

budo_xciurekx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podstawowe info na necie
a masz moze jakiegoś linka na tych od shootfighters?? jak to wygląda finansowo?? ja do tej pory chodziłem na hackney i poziom jak na wprowadzenie całkiem całkiem choć nie będę ukrywał ze wolał bym obrazu wpaść do głębokiej wody
najprawdopodobniej w przyszły wtorek będę w lonynku wiec daj znać jakie dni ci pasują i jak godzinowo dla Ciebie najwygodniej...
pozdro
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Podstawowe info na necie

no to w UK bedziesz mial problem bo tu krzywo patrza na bron i w ogole na walke


Tego mi nie musisz mówić, już parę lat u tych brytoli siedzę ;)

jak chcialem sam poskladac taka ekipe w londku to sie nie znalazl nikt chetny - a jesli juz to opowiadali mi takie rzeczy ze ze smiechu myslalem ze sie posikam ("ja moge popatrzec z boku ale nie bede z wami trenowal - bo ja jestem wojownikiem ninjitsu i moje techniki sa tak brutalne ze moglbym was zabic albo przynajmniej ciezko okaleczyc")
wiec koniec koncow ide sobie na to cale MMA zeby sie poruszac..


Hehhehehe :lol:

Wiem jak jest, znaleźć jakiś tradycyjny system, gdzie jednocześnie się porządnie sparruje i ćwiczy kontaktowo to ciężka sprawa - u mnie już chyba prawie wszystkie kluby wszystkiego zwiedziłem... na dodatek 2 treningi w tyg. to dla nich dużo. A MMA u mnie nie ma, a pochodziłbym dla samych sparringów.

natomiast FMA nie nalezy tez traktowac ze to dno - bo to fajna rzecz - ale trener musi tez byc konkretny a nie zamkniety we wlasnym swiecie pt. "moje FMA jest najlepsze" (vide turboprinessin ktora sie tu udzielala pare miesiecy temu i opowiadala jak to jest w stanie zlamac komus reke pollitrowa, pusta plastikowa butelka).. wiec przejdz sie do paru sekcji i zobacz co tam maja fajnego - moze ci sie spodoba?


Chyba mnie źle zrozumiałeś - ja nie napieprzam na żadne SW (co najwyżej na marne kluby). Chodzi o to, że u mnie FMA nie ma i nie mam możliwości tego ćwiczyć. Na takiej samej zasadzie jakbym nie mógł ćwiczyć swojego systemu (takie dość wszechstronne kung fu), a chciał poznać jakieś podstawy walki wręcz na szybko, to zainteresowałbym się kilkoma prostymi technikami bokserskimi i na tym skupił.

co do podstaw - kombinacje rzeczy z FMA, boksu, szermierki, szermierki sredniowiecznej.. popatrz tez na filmiki na youtube z grup FMA - popatrz co wyglada wg ciebie na fajne, a co jest totalna bzdura.. ja czasami ogladam 20min filmik z ktorego wybieram 2-3 techniki ktore mi pasuja i je robie - reszte odrzucam bo to marketingowy przekaz albo niedostosowany do mnie.. czemu? bo ja np jestem duzy i przez to nie bede tak szybki jak mniejszy i lzejszy koles - ale mam dlugie rece wiec moge latwiej zrobic inne rzeczy niz mniejsi zawodnicy.. wiec techniki musisz szukac pod siebie - pod swoje umiejetnosc, motoryke, cechy wrodzone itd


Heh, jaki ja głupi czasem jestem :) Nawet nie pomyślałem o youtubie...

pzdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024