Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun
U nas nawet w formach jej nie ma, używamy jej tylko przy ćwiczeniach. Do walki mamy bardziej typowe (szaolińsko-karateckie ;) ) pozycje, w klepsydrze ćwiczymy tylko rzeczy przydatne w bardzo bliskiej odległości, gdzie jest się np. przypartym do muru i nie ma miejsca na pracę nóg.
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun
Aaaaa, my do walki mamy standardową, bokserską pozycję 50/50. A na krótki dystans (jak napisałeś przyparcia do muru) - "neutralną" (jest bardzo naturalna), ale to i tak teoria, bo wiadomo jak z praktyką bywa :wink:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun

Khuaq, Oce-trochę zagmatwałem: ) Nie chcę (przynajmniej narazie) trenować Jeet Kune Do tylko Kung Fu podobne do tego co ćwiczył Bruce...

Co chcesz osiągnąć, Osadnik, przez trenowanie tylko Kung Fu :roll:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun
Wiem, że nie do mnie, ale zupełnie nie rozumiem o co koledze chodzi w powyższym poście :)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun

Khuaq, Oce-trochę zagmatwałem: ) Nie chcę (przynajmniej narazie) trenować Jeet Kune Do tylko Kung Fu podobne do tego co ćwiczył Bruce...

Co chcesz osiągnąć, Osadnik, przez trenowanie tylko Kung Fu :roll:


Hmm,pomyślmy...tak na szybkiego to chcę zacząć trenować jakąś sztukę (tak sztukę,nie sport) walki, który pozwoli mi miło spędzić czas,rozwijać ciało, i jak będzie trzeba pomoże w sytuacji awaryjnej. Po przeanalizowaniu X postów, X stron internetowych, X książek (chociać książek to stosunkowo niewiele;]),znajomości własnego ciała i znajomości psychiki wyszło mi że chyba zacznę trenować Wing Tsun (lub Wing Chun) z przejściem być może kiedyś na Jeet Kune Do. Tyle plany,co z nich wyjdzie się zobaczy. Mam nadzieję że odpowiedź Cię satysfkacjonuje: )
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun
Osadnik, zrobisz jak zechcesz, ale jeśli myślisz o treningu JKD w przyszłości, to trenowanie chunów jest takim sobie pomysłem.
Jun Fun JKD posiada elementy chuna, ale w dość zmienionej formie, natomiast JKD trenowane jako koncepcja, odeszło praktycznie całkowicie od chuna....
Pozdrawiam
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun
Kenjiro,to niezupełnie tak: ) Chciałbym zaczać trenować WT (WC) i zostać przy tym stylu. Ewentualnie jakby mi nie podpasowało to jedyne w czym się widzę to Jeet Kune Do,i tyle : )
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun

...Sporo tych pytań ale kto pyta nie błądzi, liczę na wyrozumiałość jeśli pytania są naiwne :D

Nie zrozumiałem czego kolega od nas oczekuje. Więc zapytałem:

Co chcesz osiągnąć...

...aby najlepiej jak potrafię pomóc mu.

...chcę zacząć trenować jakąś sztukę (tak sztukę,nie sport) walki, który pozwoli mi miło spędzić czas,rozwijać ciało, i jak będzie trzeba pomoże w sytuacji awaryjnej.

I wszystko jasne.
miło spędzić czas - musisz przejść się po sekcjach i zobaczyć jaka jest tam atmosfera.
rozwijać ciało - nie sądzę aby któryś z tych styli szczególnie bardziej rozwijał ciało.
pomoże w sytuacji awaryjnej - tematów o tym co jest a co nie jest skuteczne było multum.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun
sorry, dubel :oops:
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun

miło spędzić czas - musisz przejść się po sekcjach i zobaczyć jaka jest tam atmosfera.
rozwijać ciało - nie sądzę aby któryś z tych styli szczególnie bardziej rozwijał ciało.
pomoże w sytuacji awaryjnej - tematów o tym co jest a co nie jest skuteczne było multum.


Faktycznie ten styl chyba nie jest naj naj jeśli chodzi o rozwijanie sprawności, z pewnością przebija je boks, taekwondo czy karate (nazwy styli piszemy z małej litery;]? ),ale jak napisałem we wcześniejszym poście właśnie na podstawie tego co już przeczytałem, oraz wiedzy o sobie doszedłem do wniosku,że najbardziej mi będzie mi pasował WT czy WC. Hmm, nie wiem, jeśli mnie próbujesz zniechęcić do tego stylu to raczej Ci się nie uda - chyba może to zrobić tylko konfrontacja moich wyobrażeń o tym stylu z rzeczywistością więc pozostaje mi tylko udanie się na trening (co nie znaczy,że jestem ślepy na Twoje rady: ) . No i jeszcze muszę znaleźć pracę w stolicy żeby w ogóle zacząć je trenować, ale to najmniejszy problem :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun

pomoże w sytuacji awaryjnej - tematów o tym co jest a co nie jest skuteczne było multum.


Wszystko jest skuteczne.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun

Hmm, nie wiem, jeśli mnie próbujesz zniechęcić do tego stylu to raczej Ci się nie uda...

Który styl masz na myśli :roll:
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun
Cały czas mówimy o Wing Tsunie (Wing Chun też wchodzi w grę w zasadzie: )
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun

...ciach...
Faktycznie ten styl chyba nie jest naj naj jeśli chodzi o rozwijanie sprawności, z pewnością przebija je boks, taekwondo czy karate

A to zależy akurat od sekcji. Ale faktem jest, że przeciętnie boks lub tkd bardziej podnosi sprawność fizyczną.
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun
ja osobiscie uwazam, ze skutecznosv w walce daje jedynie laczenie zarowno treningu sztuk walki obojetnie jaka odmioane wt/wc wybierzesz wraz ze strechngiem (polecam joge) treningiem kondycyjnym (wystarczy jeden trening na tydzien rower, dlugie marsze, biegi ale nie biegaj po asfalcie) i trening silowy (na wt masz duzo izometrii nie wiem jak na wc, ale to nie wystarcza).
jak bedziesz robil tylko SW to osiagniesz bardzo malo.
a propos czy w wc jest trening izometryczny ? jak wyglada i ile czasu mu sie poswieca ?
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun

ja osobiscie uwazam, ze skutecznosv w walce daje jedynie laczenie zarowno treningu sztuk walki obojetnie jaka odmioane wt/wc wybierzesz wraz ze strechngiem (polecam joge) treningiem kondycyjnym (wystarczy jeden trening na tydzien rower, dlugie marsze, biegi ale nie biegaj po asfalcie) i trening silowy (na wt masz duzo izometrii nie wiem jak na wc, ale to nie wystarcza).
jak bedziesz robil tylko SW to osiagniesz bardzo malo.

To zależy co się chce osiągnąć. Do walki sportowej, to rzeczywiście bardzo niewiele, do innych celów często w zupełności wystarcza. Tak jak napisałem, wiele zależy od sekcji. Były okresy, że robiliśmy dużo wysiłowych i było ok, teraz więcej techniki, zależy też kto akurat prowadzi zajęcia.

a propos czy w wc jest trening izometryczny ? jak wyglada i ile czasu mu sie poswieca ?

Jest, niemniej przynajmniej u nas niewiele, w praktyce pierwsza część formy jest ćwiczeniem izometrycznym. Więcej typowego wysiłkowego, czyli np. wory itp. Ale to również "zależy od sekcji" :wink: Nie wiem jak jest w innych, więc nie mam porównania.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun

ja osobiscie uwazam, ze skutecznosv w walce daje jedynie laczenie zarowno treningu sztuk walki obojetnie jaka odmioane wt/wc wybierzesz wraz ze strechngiem (polecam joge) treningiem kondycyjnym (wystarczy jeden trening na tydzien rower, dlugie marsze, biegi ale nie biegaj po asfalcie) i trening silowy (na wt masz duzo izometrii nie wiem jak na wc, ale to nie wystarcza).
jak bedziesz robil tylko SW to osiagniesz bardzo malo.
a propos czy w wc jest trening izometryczny ? jak wyglada i ile czasu mu sie poswieca ?


Nieee,bieganie to nie dla mnie:D Trening siłowy + izometrię robię więc jak jak zacznę chodzić na treningi (kurcze,mam nadzieję że juz niedlugo się uda) to raczej nie będę miał problem z tym że na WC (czy WT) nie będzie za dużo ćwiczeń siłowych. Chyba nawet by mi to bardziej odpowiadało bo nie chciał bym zmieniać swoich nawyków treningowych przez to że po treningu nie mogę się ruszyć:- )
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun
belor ja mowilem wylacznie o walce ulicznej a nie sportowej. na zasadach sportowych to cwiczylem tylko kickboxing w liceum i judo na studiach. brak ogolnorozwojowki to wg mnie podstawowy brak treningow wielu SW. na walke na trenigu zwykly poziom sprawnosci starczy bo kumpel jezeli nie cwiczysz z psychopata to zawsze sie zatrzyma i na pewno celowo nie zrobi ci kontuzji. na ulicy musisz jednak zniwelowac przewage goscia albo masowa albo silowa albo ilosci przeciwnikow a czasami wszystkie jednoczesnie. do wygrania w takiej walce sama technika nie wystarczy no chyba ze masz technike wyzsza o wiele poziomow. tak naprawde zeby zniwelowac sama technike przewage np. 50 kg masy i ze 2-3 krotna przewage sily sama technika przy zalozeniu ze atakujacy nie jest twoim kumplem jest na maxa wkurzony wiele razy bil sie na jakich rozrubach jest na drugach i przez to prawie nie czuje bolu i ma wobec ciebie jeden cel to musialbys miec taka przewage techniczna jaka jest pomiedzy gosciem cherlakiem ktory po raz pierwszy robi forme Siu Nim Tau a gosciem ktory opanowal super manekina i obecnie konczy dlugiego kija i noze motylkowe. a i tak najwazniejsza jest psycha.

dzieki za odpowiedz odnosnie izometrii

a co do biegania to ja tez go nienawidze ;-) ale wybierz inny rodzaj wytrzymalosciowki
  • 0

budo_oce
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun

a co do biegania to ja tez go nienawidze ;-) ale wybierz inny rodzaj wytrzymalosciowki

:idea: Pewnym pomysłem dla nienawidzących biegania jest stepper eliptyczny czyli tzw orbitreck ze sklepów tvmarket itp. bo: 1) biegniesz 2) pracujesz tak samo nogami jak i rekami 3) nie obciążasz wstrząsami stawów w tym kręgosłupa :!: jak to ma miejsce przy bieganiu 4) możesz to robić oglądając telewizje :) 5) można sie zmęczyć tak samo jak przy bieganiu albo nawet bardziej, w sumie trening aerobowy i/lub cardio = wypracowujesz kondycję i wytrzymałość będąc leniwym 8)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee a Wing Chun a Wing Tsun
Dzięki za cynk,muszę poczytać o tym wynalazku,ale jakby co i tak z TvMarketu bym go chyba nie kupował :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024