Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co o tym myślicie?pomóżcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_kiwak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?pomóżcie
Panowie Aikidocy z doswiadczeniem!
Może zacznijmy od poczatku.Jak powinien wygladać trening dla poczatkujacych?Rozgrzewka i aikitaiso oczywiscie.Z tego co przeczytałem na tym forum to sama gimnastyka taiso jest owiana jakąś magiczną i bliżej nie sprecyzowana tajemnićą.Nikt do tej pory nie potrafił bliżej sprecyzowac zakresu ćwiczeń,"ilosci" jak i pochodzenia i genezy tej dziedziny.Wszystko to jakoś mgliście i ogólnikowo było ujmowane
Ujmę to tak,jak na moich treningach jest to wykonywane (jesli chodzi o taiso)-mniej więcej=)

-Shinkokyu
-balansowanie-rytm wolny "ho-ei"
- -rytm naturalny "ei-iei"
- -rytm szybki "ei-sa"
-Furi-tama
-Takubino taiso
-Kote-gaeshi
-Nikkyo
-Sankyo
-Ude-nobashi
-Nikkyo-yonkyo
-Sayo-otoshi /sayo-undo/
-Kubino undo
-Kokyu
-Katano undo
-Kata hineri
-Ashi-kubino taiso
-Koshino undo
-Kingyo undo
-Ashino taiso

A CO DALEJ?Jak powinien wyglądać trening i podstawowe techniki dla początkujących?
Jasne.Każdy pewnie odpowie tak jak na tym forum odpowiadali inni,tacy doswiadczeni aikidocy-on-line ,się kursow nie prowadzi;kazdy ma swoja taktykę... etc
Pytanie : Ktory z was wykonuje aikitaiso tak jak japończyk przez 2 godziny przed treningiem i jakie ćwiczenia wykonuje poza tymi które wymieniłem.
Będę wdzięczny za nauki=) .....do taiso przywiązuję dużą wagę
Na dowód tego powiem ze mam osobiście ,wymierne korzyści-począwszy od braku plaskostopia poprzecznego do odpowiedniej postawy pozycji kręgosłupa.Nie wspomnę o psychice i tym podobnych klimatach=)
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?pomóżcie

Gość, ty już jesteś amerykaninem w myśleniu. Dlatego nie widzisz tego co ja. Pax.

Znaczy się, znowu przerwałem Ci nudzenie się przy obiedzie. :D
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?pomóżcie

Panowie Aikidocy z doswiadczeniem!
Może zacznijmy od poczatku.Jak powinien wygladać trening dla poczatkujacych?Rozgrzewka i aikitaiso oczywiscie.Z tego co przeczytałem na tym forum to sama gimnastyka taiso jest owiana jakąś magiczną i bliżej nie sprecyzowana tajemnićą.Nikt do tej pory nie potrafił bliżej sprecyzowac zakresu ćwiczeń,"ilosci" jak i pochodzenia i genezy tej dziedziny.Wszystko to jakoś mgliście i ogólnikowo było ujmowane
Ujmę to tak,jak na moich treningach jest to wykonywane (jesli chodzi o taiso)-mniej więcej=)

-Shinkokyu
-balansowanie-rytm wolny "ho-ei"
- -rytm naturalny "ei-iei"
- -rytm szybki "ei-sa"
-Furi-tama
-Takubino taiso
-Kote-gaeshi
-Nikkyo
-Sankyo
-Ude-nobashi
-Nikkyo-yonkyo
-Sayo-otoshi /sayo-undo/
-Kubino undo
-Kokyu
-Katano undo
-Kata hineri
-Ashi-kubino taiso
-Koshino undo
-Kingyo undo
-Ashino taiso

A CO DALEJ?Jak powinien wyglądać trening i podstawowe techniki dla początkujących?
Jasne.Każdy pewnie odpowie tak jak na tym forum odpowiadali inni,tacy doswiadczeni aikidocy-on-line ,się kursow nie prowadzi;kazdy ma swoja taktykę... etc
Pytanie : Ktory z was wykonuje aikitaiso tak jak japończyk przez 2 godziny przed treningiem i jakie ćwiczenia wykonuje poza tymi które wymieniłem.
Będę wdzięczny za nauki=) .....do taiso przywiązuję dużą wagę
Na dowód tego powiem ze mam osobiście ,wymierne korzyści-począwszy od braku plaskostopia poprzecznego do odpowiedniej postawy pozycji kręgosłupa.Nie wspomnę o psychice i tym podobnych klimatach=)

ty jestes początkujący jak z koziej pupy trąbka.. ja cwicze 20 lat i nie rozumiem nic z tych trudnych słów....
cos ty kręcisz wodzu ...
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?pomóżcie

ty jestes początkujący jak z koziej pupy trąbka.. ja cwicze 20 lat i nie rozumiem nic z tych trudnych słów....
cos ty kręcisz wodzu ...

Właśnie to samo chciałem napisać... Albo to, że za dużo czytasz !!!
  • 0

budo_kiwak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?pomóżcie
Wodzowie=) ok zacznę inaczej
Czemu z Was nikt nie napisze-powie.Chlopie!chcesz trenować Aikido.Masz kijowe podejście?-chcesz coś osiągnąć-to:
--poćwicz to i to-'sprawnościowo pomaga i wytrzymałościowo
-gimnastyka-taiso -to i to
-na 6kyu to i to w takiej kolejnosci powinienes cwiczyć i opanować
-pomocne ćwiczenia takie i takie
-na 5kyu powinieneś umieć to i to.......

.......Dalej nie proszę..............dalej to juz sam bede sie starał....najgorzej jest na początku,dajcie rozbieg...tylko tyle=)

Czasem mam wrażenie że dyskusja z Wami doświadczonymi aikidokami przebiega tak jak na jednym z tematów.Ktoś zapytał jak często na stażach zmieniacie partnerów,uke-inny odpisał,jak zmieniasz partnerów to stosuj prezerwatywy-następny odpisał,że jak gumki to tylko Durex......itd....etc.
CZY TAK MA SIĘ DYSKUSJA ,ODBYWAĆ !???
Panowie aikidocy=))))...............na innym poziomie jesteście
  • 0

budo_kiwak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?pomóżcie
--------PRZY OBIEDZIE SIĘ NIE NUDZĘ-------=))---ani przy każdym z posilkow
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?pomóżcie

Panowie aikidocy=))))........; .......na innym poziomie jesteście

Ja Ci odpowiem - u nas w dojo wisi taki napis: SHUT UP AND TRAIN !!!
Got the message...?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?pomóżcie
AAA
Bo to już nie Kiwak, co nas chce wykiwać, tylko jego sensei zrobił desant przez komin i zawładnąwszy umysłem biedaka przy pomocy morderczej techniki Aiki próbuje wyssać z nas wiedzę "jak przeprowadzić perfekcyjny trening aikido".
  • 0

budo_kiwak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?pomóżcie
Tak oczywiscie Randall.to juz nie KIWAK.Czy ty chlopie bierzesz jakis prochy?=))
Ja tylko napisalem jaki mam problem i rozterki,a Ty jak to się mówi:konfabulujesz.-sorki,ale dorabiasz do tego inną historię.
Randall! bardzo cenie twoje wypowiedzi -ale nie oceniaj mnie w ten sposób.

Choc dla mnie aikido nie jest wszystkim, ale wszystko jest niczym bez aikido -ktos dobrze napisał na tym forum=))
  • 0

budo_kiwak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?pomóżcie
Jasne!Jak KIWAK to zaraz od kiwania i oszustwa,kiwania=).Moja ksywa wziela sie od mojego sposobu chodzenia:Jak ide to sie kiwam na boki-podobno=)........tyle co mam do objaśnienia. ..............wiesz Randall. trochę mnie urazileś
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?pomóżcie

...aikido nie jest wszystkim, ale wszystko jest niczym bez aikido -ktos dobrze napisał na tym forum=))

Jesteś zupełnie pewien, że to na TYM forum było...? :roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?pomóżcie

cos ty kręcisz wodzu ...

Nic nie kręcę :P :wink:

Jesteś zupełnie pewien, że to na TYM forum było...?

Ja to znam z innego :) :wink:
  • 0

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?pomóżcie
KIWAK napisal

Chlopie!chcesz trenować Aikido.Masz kijowe podejście?-chcesz coś osiągnąć-to:
--poćwicz to i to-'sprawnościowo pomaga i wytrzymałościowo
-gimnastyka-taiso -to i to
-na 6kyu to i to w takiej kolejnosci powinienes cwiczyć i opanować
-pomocne ćwiczenia takie i takie
-na 5kyu powinieneś umieć to i to.......

1. Aikido to nie ciasto - nie ma przepisu jak z ksiazki kucharskiej
2. Nie da sie na forum powiedziec jak wykonywac techniki - to tak jakbys chcial zeby ci ktos przez telefon wyjasnil jak krawat zawiazac albo operacje serca zrobic
3. Aikitaiso - nie wszyscy aikidocy cwicza aikitaiso- wiec nie jest to element treningu konieczny (ale mnie osobiscie bardzo sie podoba) Z aikitaiso poza tym jest tak ze musi cie nauczyc ktos to robic - bo to nie jest zwykla rozgrzewka - jak pierwszy raz zobaczylem to myslalem ze to jakas badziewna rozgrzewka jest). Co do nazw - nikt mi nigdy nie powiedzial jak sie techniki nazywaja, dlatego twoje nazwy nic mi nie mowia- nazewnictwo Aikitaiso nie ma dla mnie wielkiego znaczenia - wazne zeby poprawnie robic?
4. Techniki na stopnie - poszukaj sobie po internecie, jest wiele klubow ktore maja swoje strony i sa tam wymagania egzaminacyjne. Nie wydaje mi sie zeby kolejnosc miala az tak wielkie znaczenie
5. Aikido jest specyficzne - nauka technik odbywa sie przez cwiczenia z partnerem - niezaleznie czy jestes poczatkujacy czy zaawansowany- nie widze sensu ani przyjemnosci z robienia technik na niewidzialnym partnerze przez caly czas treningu
6. Bywa tak ze kiedy przychodzi nowa osoba do sekcji nikt nie zwraca jakiejs szczegolnej uwagi na to zeby ja nauczyc do egzaminu. Nikt przeciez nie bedzie cie traktowal jako potencjalnego mistrza tylko raczej jako potencjalnego ciekawskiego co po 2 mcach sie znudzi i odejdzie Dopiero po jakims czasie Sensei i inni doswiadczeni aikidocy widza ze cie wciagnelo i wtedy poswiecaja wiecej uwagi na to co robisz. Kiedy ja przyszedlem na treningi z kolega W mojej sekcji byly dosc wysokie stopnie - od 3 kyu do 1 dana. Nikt mnie nie uczyl podstaw tylko robilem to co oni (z marnymi efektami) i tak przez kilka miesiecy. Myslalem sobie wiele razy ze Sensei jest zlym pedagogiem, i ze nic sie tak nie naucze. Ale po pewnym czasie zaczeli wracac do podstawowych technik i wiele razy trening byl robiony pode mnie.
Pisze to po to zeby uswiadomic ci ze na poczatku twoja opinia moze nie byc obiektywna - tak jak nie byla moja. Czego innego sie spodziewasz a co innego na poczatku mozesz dostac. Aikido skomplikowane jest. I dlatego troszke bym pohamowal z osadzaniem nauczyciela - twoje slowo przeciwko jego slowu - no wlasnie - tylko twoje slowo :wink: ).
Moje rady: rada taka jak innych - przejdz sie na treningi do innych dojo - nie na stale a tylko po to zeby porownac- pogadaj z innymi poczatkujacymi tam).
Wstrzasaj nadgarstki po kazdym cwiczeniu (to wlasciwie rada goscia). Poogladaj sobie filmiki na youtube, czytaj sobie forum - nie nauczysz sie technik ale cie to nakreci na Aikido i naprawde duzo sie dowiesz o tym po co ludzie cwicza Aikido)
A nawet jesli twoje dojo nie jest najlepsze - nie zniechecaj sie - Aikido to nie taki badziew jak tu o nim na forum pisza co niektorzy, Pozdrawiam
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie?pomóżcie
co ja mysle - jesli ci sie cos ni epodoba, sa dwie mozliwosci:

1. zrezygnuj
2. nie rezygnuj

obie te moizliwosci dla ciebie, grupy i aikido sa tak samo dobre...
mysle ze zadna odpowiedz na tym forum nie wystarczy zeby Cie zadowolic w pelni - poprostu sam sie przekonujesz i decydujesz...

kiedys mi sie tez nie podobalo to co robilem w aikido i poprostu to zmienilem, na to co mi sie podoba, az do momentu kiedy nie przyjdzie moment kolejnej zmiany, jesli przyjdzie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024