Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)

Eryku, a ten terminator to do szwarcusia podobny czy do tego drugiego ? No do t1000 co mial mine putina :-)


hmmm..... i tu mnie zastrzeliłeś :) powiedzmy, że odnajdziemy tam charakterystyczne cechy obu postaci...
co do treningów to proszę poczytać stare posty (2005):

http://budo.net.pl/p...ntv...b - 14k -

Dzisiaj na mieście widziałem ogłoszenie o treningach sekcji KB/MT. Zajęcia odbywają się w piątki w godz. 16:30-18:30 w sali szkoły podstawowej przy ul. Książąt Opolskich (obok kurii). Zajęcia prowadzi Czesław Kaleński 8)

szkoda, że dzisiaj tam nie ćwiczą, bo nawet ładnie by się komponowało... Kanoniczni Talibowie obok Kurii... no..no..
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)
No, kurka ... jak się pokazała PASW w Warszawie to poszedłem na trening, i zdałem relację. Sto lat temu, co prawda, ale zainteresowani dadzą radę znaleźć.

Kto ma blisko do Taliba Terminatora? 8)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)
Pamiętam zdaje się tą relację, chyba Cię kopnięciem z obrotu uczyli blokować prawy prosty? :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)
W rzeczy samej :-)

Oraz tłumaczyli że z duszenia zza pleców nie ma wyjścia, o ile zaplecie się duszonemu nogi na biodrach. Ale miał typ głupią minę jak go odklepałem dźwignią na staw skokowy :lol:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)

W rzeczy samej :-)

Oraz tłumaczyli że z duszenia zza pleców nie ma wyjścia, o ile zaplecie się duszonemu nogi na biodrach. Ale miał typ głupią minę jak go odklepałem dźwignią na staw skokowy :lol:


Nie dzwignia czasem ktora Wam na I Zlocie Budo pokazywalem ? ;)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)
A niewykluczone całkiem
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)
AdamD, nie wyciągaj wniosków ogólnych po odbyciu jednego treningu. To, że trafiłeś na kogoś niedouczonego nie świadczy, że cała szkoła jest do kitu.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)
Ray, ja tam spędziłem kilka miesięcy, bardzo blisko źródła, że się tak wyrażę. I naprawdę jest mało pozytywnych rzeczy, które mógłbym powiedzieć o stosowanej w PASW metodyce szkolenia.
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)
A to ciekawe, bo ja mam sporo dłuższy staż niż kilka miesięcy i sobie chwalę. Oczywiście nie twierdzę, że system PASW jest idealny ale takiego chyba nie ma. Do wad zaliczył bym mało parteru i technik typowo bokserskich, natomiast do zalet duże bogactwo technik, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla swoich predyspozycji fizycznych. Zresztą każdy instruktor nieco inaczej prowadzi trening i może Twój akurat trzymał się jakiegoś wąskiego zakresu technik, który był mało atrakcyjny pod względem skuteczności i/lub widowiskowości. Nie wiem, ja jestem naprawdę bardzo zadowolony.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)
Instruktorów tam było paru, od 1 do 6-tego dana. Nie wiem, może w sekcji, w której ćwiczysz jest inaczej, u mnie trening wyglądał tak, że po rozgrzewce, która, moim zdaniem, trwała zbyt długo w stosunku do długości całego treningu, były techniki. Na różnorodność nie mogłem narzekać, wręcz przeciwnie. Instruktorzy zmieniali się praktycznie co trening a każdy miał inną koncepcję jego prowadzenia. Grupa początkująca nie znała podstaw, praktycznie nikt tam nie potrafił prawidłowo wyprowadzić ciosu prostego a uczyliśmy się złożonych sekwencji ruchów, wg schematu obrona blokiem albo zejściem - uderzenie w witalny (!) punkt - wykończenie, często poprzedzane dźwignią. Były nawet takie kwiatki jak obrona nogą przed uderzeniem pięścią. Były kopnięcia z półobrotu. O prawdziwym parterze nikt tam pojęcia nie miał, coś tam próbowali na czuja ale bez ładu i składu. Za całe doświadczenie w parterze mając trochę kulania w lesie z kumplem, też na czuja, radziłem sobie z czarnym pasem a to chyba o czymś świadczy. I na pewno nie o moich nadzwyczajnych zdolnościach :roll:
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)
a dawno to bylo???
bo ze 20 lat temu mialem podobne doswiadczenia ;) A tu czytam ze nic sie nie zmienilo.

Wtedy to łykałem jak mlody pelikan. Az dziw bierze ze teraz tez maja klientele... Ale to za sprawa chyba tych tradycji chrzescianskich czy jak???
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)
nie wiem czy maja chetnych czy nie ale wielu tych masterow jest teraz misciami jujitsu 8)
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)

a dawno to bylo???
bo ze 20 lat temu mialem podobne doswiadczenia ;) A tu czytam ze nic sie nie zmienilo.

Wtedy to łykałem jak mlody pelikan. Az dziw bierze ze teraz tez maja klientele... Ale to za sprawa chyba tych tradycji chrzescianskich czy jak???


3 lata temu mniej więcej. Ekipa instruktorska jest ta sama więc raczej niewiele się od tego czasu zmieniło.
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)

Były nawet takie kwiatki jak obrona nogą przed uderzeniem pięścią. ...
Za całe doświadczenie w parterze mając trochę kulania w lesie z kumplem, też na czuja, radziłem sobie z czarnym pasem a to chyba o czymś świadczy.


hohoooo... ładne kwiatki - to teraz inny inny ciekawy przykład:

kilka lat temu moi uczniowie poszli "incognito" na trening pewnej sekcji. Byli bardzo zdziwieni, kiedy prowadzący tam zajęcia zaproponował im w trakcie treningu egzamin już na czarny pas (byli w białych)... a na koniec zajęć dostali propozycje prowadzenia treningu...czy jakoś tak (może było odwrotnie)...

a trening wyglądał tak - jeden z prowadzących siedział w kąciku sali z otwartą książką pewnego autora :wink: i wyszukiwał techniki, a drugi co jakiś czas podchodził do niego, konsultowali wspólnie daną technikę, następnie wracał i nauczał...

:?: :!: :idea: czyż nie dobry pomysł ?
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)
imponujace ...

20 lat temu na trenigach kung fu bylo podobnie. Tylko ze miszcz przygotowywal sie do zajec w domu ... Jako ze bylem u niego przed treningim zauwazylme otwarta ksiazke z jakas wypaszona technika a potem to bylo na zajeciach.
Ale czasow sie doczekalismy ;)
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)
ze wstydem przyznaje ze i mi sie czasem zdarza rzucic okiem w literature tuz przed treningiem
faktem jest ze glownie coby sobie nazewictwo przypomniec, ale zawsze :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)

ze wstydem przyznaje ze i mi sie czasem zdarza rzucic okiem w literature tuz przed treningiem
faktem jest ze glownie coby sobie nazewictwo przypomniec, ale zawsze


Ja również ze wstydem przyznaje się, ze zbieram, czytam, analizuje najnowze techniki, metodyki z róznych MA a szczeholnie BJJ oraz K-1. Przepraszam
:oops:
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)

W dniu 12.03.2007 roku Soke Siegfried Boedeker 10 Dan Daito Ryu Aiki-Bujutsu uznał naszą szkołę oraz przyjął w poczet 2 organizacji "Nippon Yawara Ryu Aiki-Ju-Jitsu Renmei" oraz "World Ju-Jitsu/ Aiki-Bu-Jitsu Federation", których to jest prezydentem.
Nadał również wyższy stopień mistrzowi Krzysztofowi Pytlakowi za propagowanie Ju-Jitsu. Otrzymane stopnie to:
8 Dan Yama-Ryu Aiki Ju-Jtsu- Menkyo Hanshi
8 dan Ju-Jitsu- Hanshi.


wracam do starego tematu... ale wreszcie zrozumiałem, jak szybko można zdobyć (bez wysiłku..itp.) wysoki stopień i jeszcze wyższy tytuł...
a ja się męczyłem tyle lat... i po co?
też chcecie? co prawda przepisu nie znam, ale jest szansa...
pozdrawiam
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)

wracam do starego tematu... ale wreszcie zrozumiałem, jak szybko można zdobyć (bez wysiłku..itp.) wysoki stopień i jeszcze wyższy tytuł...
a ja się męczyłem tyle lat... i po co?
też chcecie? co prawda przepisu nie znam, ale jest szansa...


Odzywają sie stare kompleksu drogi przyjacieli - i dobrze Ci tak. zapieprzałeś cale żcie, wydawałeś pieniadze na staże, cieżko ćwiczyłeś-rozwijaleś się A TU MISIU GŁOWA TRZEBA PRACOWAĆ
TAKI SAM WIEJSKI GŁUPEK JAK TY POZDRAWIAM
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile % cukru w cukrze czyli ile % mistrza w mistrzu ;)


Odzywają sie stare kompleksu drogi przyjacieli - i dobrze Ci tak. zapieprzałeś cale żcie, wydawałeś pieniadze na staże, cieżko ćwiczyłeś-rozwijaleś się A TU MISIU GŁOWA TRZEBA PRACOWAĆ


no widzisz, takie czasy... :D a kiedyś wystarczyło się spotkać, pomachać w mieszkaniu (np. nożami). To były super czasy... czasem zdobyte z wielkim trudem jakieś ksero-broszury... ale się rozmarzyłem 8O
pamiętam, jak mnie torturowałeś... na małej powierzchni mieszkaniowej ... :twisted:
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024