Skocz do zawartości


Zdjęcie

Która szkoła - Poznań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_takeo27
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Która szkoła - Poznań
Jestem tu nowy, więc witam wszystkich :D Mam kilka pytań. Chciałbym zacząć naukę ju jitsu lub tai jitsu w Poznaniu. Spotkałem się już z p. Staniszewskim - tradycyjne ju jitsu, rozmawiałem też z p. Karalusem, który prowadzi w Poznaniu szkołę tai jitsu. Chcę was zapytać co sądzicie o szkołach prowadzonych przez tych ludzi, konkretnie o formie prowadzonych zajęć, atmosferze, itp.? Zastanawiam się czy 690 zł za kwartał tradycyjnego ju jitsu lub 150 zł miesięcznie za tai jitsu to dużo?zaznaczę, można uczestniczyć w treningach bez ograniczeń. Niestety cena zajęć ma dla mnie duże znaczenie. Zastanawiam się nad tymi dwiema szkołami więc jak możecie coś poradzić, będę dźwięczny :-) Dotychczas nic nie trenowałem :( więc sugestie fachowców będą pomocne.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Która szkoła - Poznań

Jestem tu nowy, więc witam wszystkich :D Mam kilka pytań. Chciałbym zacząć naukę ju jitsu lub tai jitsu w Poznaniu. Spotkałem się już z p. Staniszewskim - tradycyjne ju jitsu, rozmawiałem też z p. Karalusem, który prowadzi w Poznaniu szkołę tai jitsu.

Jeżeli chodzi o sensei Karalusa to słyszałem o nim świetne opinie.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Która szkoła - Poznań

Jestem tu nowy, więc witam wszystkich :D Mam kilka pytań. Chciałbym zacząć naukę ju jitsu lub tai jitsu w Poznaniu. Spotkałem się już z p. Staniszewskim - tradycyjne ju jitsu, rozmawiałem też z p. Karalusem, który prowadzi w Poznaniu szkołę tai jitsu. Chcę was zapytać co sądzicie o szkołach prowadzonych przez tych ludzi, konkretnie o formie prowadzonych zajęć, atmosferze, itp.? Zastanawiam się czy 690 zł za kwartał tradycyjnego ju jitsu lub 150 zł miesięcznie za tai jitsu to dużo?zaznaczę, można uczestniczyć w treningach bez ograniczeń. Niestety cena zajęć ma dla mnie duże znaczenie. Zastanawiam się nad tymi dwiema szkołami więc jak możecie coś poradzić, będę dźwięczny :-) Dotychczas nic nie trenowałem :( więc sugestie fachowców będą pomocne.


To u Was znacznie drozej niz w Warszawie 8O

K.Staniszewskiego moge z czystym sumieniem polecic, jest to osoba bedaca prekursorem jj w tym rejonie od polowy lat 80 dzialajaca caly czas przy EJJU, nie zmieniajaca organizacji i nauczycieli jak rekawiczki. Cieszy sie duzym szacunkiem wsrod starej gwardii MA w naszym kraju.
Kwestia tego czy to co naucza odpowiada nam to inna sprawa bo to co robi na pewno robi profesjonalnie.

Dla osob ktorych interesuje sport dobra alternatywa moze byc wywodzacy sie z jj klub MMA [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co do tai jitsu sa tutaj na forum przedstawiciele tego systemu wiec niech sie sami wypowiedza

Najlepiej jest zawsze przejsc sie po roznych sekcjach i pocwiczyc 1-2 zajecie przypuszczam ze powinny byc darmowe i zobaczyc gdzie odpowiada
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Która szkoła - Poznań
sensei Staniszewskiego znam tylko z drugiej reki, ale spotkalem tylko pozytywne opinie
co do Zbyszka Karalusa, znam go osobiscie, tak na gruncie prywatnym jak i z treningow i mam o nim jak najlepsze zdanie, wiec go polecam
  • 0

budo_takeo27
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Która szkoła - Poznań
8O Nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji forumowiczów :D Dzięki wielkie za wasze opinie. Rzeczywiście chyba najlepszym wyjściem będzie przejść się na "próbny" trening i samemu sprawdzić. Co prawda przerażają mnie trochę ceny, jednak coś za coś :-) Martwię się tylko czy jako osoba mająca kontakt z SW tylko teoretyczny nie zostanę pozamiatany na pierwszych treningach :lol: Zobaczymy. Trzymcie kciuki :!:
  • 0

budo_wojowniczkka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś na końcu świata
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Która szkoła - Poznań
Sensei Karalus to nie tylko świetny nauczyciel, ale przede wszystkim bardzo fajny człowiek. Słyszałam, że mają bardzo ciekawe i różnorodne treningi, dużo ćwiczeń z bronią, ale najlepiej zrobisz jak pójdziesz na zajęcia, poćwiczysz i zobaczysz co bardziej Ci odpowiada!!!

powodzenia :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Która szkoła - Poznań

Jestem tu nowy, więc witam wszystkich :D Mam kilka pytań. Chciałbym zacząć naukę ju jitsu lub tai jitsu w Poznaniu. Spotkałem się już z p. Staniszewskim - tradycyjne ju jitsu, rozmawiałem też z p. Karalusem, który prowadzi w Poznaniu szkołę tai jitsu. Chcę was zapytać co sądzicie o szkołach prowadzonych przez tych ludzi, konkretnie o formie prowadzonych zajęć, atmosferze, itp.? Zastanawiam się czy 690 zł za kwartał tradycyjnego ju jitsu lub 150 zł miesięcznie za tai jitsu to dużo?zaznaczę, można uczestniczyć w treningach bez ograniczeń. Niestety cena zajęć ma dla mnie duże znaczenie. Zastanawiam się nad tymi dwiema szkołami więc jak możecie coś poradzić, będę dźwięczny :-) Dotychczas nic nie trenowałem :( więc sugestie fachowców będą pomocne.


slyszalem o obu dobre opinie, p. staniszewskiego spotkalem na jednym seminarium i zrobil na mnie dobre wrazenie, zupelnie niormalny gosc, nie jakis siensiej co ma bog wie ile danow w nieistniejacych organizacjach. Polecam go w szczegolnosci.

Cena niemala, to fakt, ale w tych okolicznosciach to lepiej sie skup na jednej szkole nie chodz na trenigni do obu. Zycie szybko zweryfikuje zapal i kaze cos wybrac. Zorientuj gdzie jak sa prowadzone zajecia i cos wybierz, ale zrob to kulturalnie, bez gadania.
  • 0

budo_szykan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Dwór Mazowiecki

Napisano Ponad rok temu

Re: Która szkoła - Poznań
Witam
może już troszkę post factum, ale niechże i ja coś powiem o obu Panach.
Krzysztof Staniszewski - znam od 25 lat - niewiele jest osób dorównujących mu wiedzą i umiejętnościami w Jiu-Jitsu. Fachowiec w każdym znaczeniu tego słowa .
Zbigniew Karalus - znam od 3 lat - Ogromna widza teoretyczna i praktyczna. Wspaniałe rozwiązania treningowe i doskonałe podejście do uczniów. Po prostu Fachowiec.
Polecam obu z czystym sumieniem.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Która szkoła - Poznań
akurat o Gracie Barra Poznań/MMA Poznań słyszałem nienajlepsze opinie, głównie przez osobę ich trenera (P. Jóźwiak).
natomiast Strefa Walki (K. Matuszczak) to byłby bardzo dobry wybór

150 za miesiąc to bardzo drogo, drożej niż przeciętny warszawski standard
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Która szkoła - Poznań

[...]
natomiast Strefa Walki (K. Matuszczak) to byłby bardzo dobry wybór

150 za miesiąc to bardzo drogo, drożej niż przeciętny warszawski standard


no nie wiem Jodan. To ten spec od wycieczek do cudzego dojo i sikania w holu i niszczenia jakichs przedmiotow na miejscu, gadania jakie to aikido jest do niczego i brania w tym samym czasie stopni mistrzowskich w tymze od schorowanego nauczyciela. Pozatym paru ludzi z jego otoczenia siedzialo lub ma to w planach.

nie wszystko o tym facecie nadaje do publicznego ujawniania wiec sie powtrzymam.

nie polecam tego trenera.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Która szkoła - Poznań

no nie wiem Jodan. .

Jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj. Co do składu osobowego rozpowszechniasz opinię z którą ja też się spotkałem i trochę żałuję że słuchałem takich pierdół bo bym wcześniej zaczął treningi. Zresztą znając wyczyny jakie mają na swoim końcie trenerzy innych sekcji wolę trenować w sekcji wolnej od patologii a to co kto robi po treningach to nie moja sprawa.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Która szkoła - Poznań
z tym sikaniem w cudzym obiekcie to niestety prawda. rzecz miała miejsce w Krakowie bodajże parę lat temu. zbadałem to na miejscu u osób zorientowanych w tamtejszym środowisku
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024