Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o zestaw ćwiczeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_conanzezol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Proszę o zestaw ćwiczeń
Znacie jakies dobre ćwiczonka,by porawić szybkość nóg,dynamike,wyskok w górę i żeby móc podnieść nogę powoli do góry i ją tam zatrzymać.
  • 0

budo_acid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o zestaw ćwiczeń
Cóż, tu naprawdę odpowiedź jest prosta :wink: . Kopać, skakać, podnosić powoli nogi i przytrzymywać ;) . Najlepiej kop dużo, mocno (w sensie kopnięć, a nie przepchnięć) na tarcze, worki etc. jeśli możesz. Kopania na siłę w powietrze nie polecam. No i sprinty bym robił. Ze skakaniem to już naprawdę oprócz skakania nie widzę dużo innych opcji. Kiedyś nawet sam założyłem o tym temat, poszukaj tam były np nazwy programów na poprawę wyskoku, teraz co ich nie pamiętam bo dawno ich nie robiłem. A podnoszenie i przytrzymywanie chyba tylko podnosząc i przytrzymując, ewentualnie z lekkim obciążeniem.

PS. Przypomniało mi się, skakanka jeszcze dobra jest :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o zestaw ćwiczeń
zwłaszcza z szybkościa jest problem. najgorsze ze jak się nie ćwiczy poprostu z ludźmi którzy sa szybsi to zwyczajnie się spowalnia.Może by ktos opracował jaką wirualną maszynke z która by można się szybkościowo ścigac, zeby nie tracić czasu na szukanie kogoś kto szybko kopie :)
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o zestaw ćwiczeń

.Może by ktos opracował jaką wirualną maszynke z która by można się szybkościowo ścigac, zeby nie tracić czasu na szukanie kogoś kto szybko kopie :)


postaw sobie na przeciwko siebie "wyrzutnię" piłeczek tennisowych i staraj się w nie trafić kopnięciami :)
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o zestaw ćwiczeń

Znacie jakies dobre ćwiczonka,by porawić szybkość nóg,dynamike,wyskok w górę(...)

Wpisz sobie w google super dunks 2 albo air alert.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o zestaw ćwiczeń

postaw sobie na przeciwko siebie "wyrzutnię" piłeczek tennisowych i staraj się w nie trafić kopnięciami :)

dobre, ale nie wiem czy by to nie doprowadziło do zepsucia techniki i wyuczenia szybkich krótkich wierzgniec wystarczających do trafienia piłeczki tenisowej ale nie człowieka w walce albo nawet trafienia ale nie zrobienia mu takim wierzgnieciem żadnej krzywdy (np. poprzez sam wyprost kolana w niepoprawnym dollyo - które zresztą jak bardzo trafnie określiłeś gdzies wcześniej przypomina strzepywanie gówna z buta a nie kopnięcie)
wlasnie o to chodzi za sama szybkośc to nie wszystko trzeba miec tez technike, a tą można testowac tylko na jakims zywym materiale...
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o zestaw ćwiczeń
to rób te kopnięcia z falą i przytrzymaniem jak w układach :) :):)
a jak się nie uda to dostaniesz piłeczką i się przy okazji utwardzisz :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o zestaw ćwiczeń

to rób te kopnięcia z falą i przytrzymaniem jak w układach :) :):)

ta fale w założeniu to miałbyc ruch ciała dajacy siłę napędu, ale że robią to jak pajace, wchodząc na wysokie palce i sprężynując to już nie wina taekwondo.
Zreszta jakby w układach były kopnięcia a nie te komiczne przyruchy ręczne to był to jeden z moich ulubionych treningów, ładnie by to wygladało i nie byłoby mi wstyd ćwiczyć tego :)
  • 0

budo_acid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o zestaw ćwiczeń

Zreszta jakby w układach były kopnięcia a nie te komiczne przyruchy ręczne to był to jeden z moich ulubionych treningów, ładnie by to wygladało i nie byłoby mi wstyd ćwiczyć tego :)


A to w układach nie ma kopnięć :?: Wydawało mi sie że trzeźwy na treningi przychodze :wink: . No ale fakt, że dawno układów nie ćwiczyłem.
:)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o zestaw ćwiczeń
jedno na dwadzieścia przyruchów ręcznych. ja przed treningiem tez raczej nie pije a czemuś nie moge na to patrzeć, a jakby nie było kopnięcia mi się przecież podobają...
zreszta nie ma o czym gadac bo układów na treningach prawie nie ma (czasem widze tylko tego showa na rozgrzewce). niestety nie ma tez treningu na kopnięcia fajne z wyskoku. Więc wogole nie ma ani układów ani kopnięc :cry:
więc przyłacze się do prosby conanzezola że jakby ktoś miał jakies filmiki szkoleniowe jak nauczyc się fajnie kopać krok po kroku to bedzie miło
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o zestaw ćwiczeń
trickow? typu 540 etc? ..www.tricksutorials.com lol
  • 0

budo_acid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o zestaw ćwiczeń
sally - no to przykro mi, u mnie w sekcji jest cały jeden trening w tygodniu tylko na kopnięcia i układy. Inna sprawa, że prawie nigdy mi sie nie chce na niego ruszyć bo jest w soboty o zrytej porze :wink:


matkd - oł jee ta stronka rządzi. Dzięki niej umiem aeriala 8)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o zestaw ćwiczeń
to się może rusz bo na nim nie ma juz kopnięc, tylko układy i m.dz. innymi to jest to o co mi chodzi, dla mnie taekwondo to obrotówki wyskoki, triki itp.

matkd wiem, super sa te tricki ale jakoś się nie mogę przełamać żeby zaczac to ćwiczyć ale może zaczne, samemu tak łyso, jak nikt mi nie wytłumaczy ale w sumie jest pare osób u mnie w klubie ze możemy to cwiczyć od czasu do czasu, moze macie racje że samemu tez się da nauczyć, spróbuje, chociaż narazie wałkujemy podstawy i nie starcza nawet czasu.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o zestaw ćwiczeń
poszukaj kogos napewno jest.uderz na priv podam CI polskie forum (lub podbij do cheetacha) moge teez wrzucic cwiczenia ktore opisalem dla Conan'a
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o zestaw ćwiczeń
dobra, treningi czas zacząc. Matkd 4 lata to ładnie, musisz fajne rzeczy robić.
czeka nas troche pracy- dziś zeszło na doskonalenie yopa ale od czegoś trzeba zaczać. Zobaczymy.
mam tez prośbe piszcie więcej na forum (tym o trickach), dla poczatkujących najbardziej wartosciowe sa własnie podstawy, ćwiczenia wzmacniajce i rozwijajace elementarne umiejętności. lepszy wirtualny trener niz żaden.
pozdrówka
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024