Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masa i wzrost


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_lnino
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Masa i wzrost
Cześć.

Zamierzam się zapisać do krakowskiej sekcji TKD, ale chciałbym najpierw dowiedzieć się 2 rzeczy. Otóż chodzę na siłownie i robie aktualnie trening na przybranie masy. Czy TKD i siłownia nie wykluczają się nawzajem?

Słyszałem też opinie że ludzie o moim wzroście (170cm) mają pod górkę jeśli chodzi o style kopane, że mój wzrost może mi troche przeszkadzać. Co o tym sądzicie?
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa i wzrost
Większość trenerów których znam mierzą właśnie coś koło 170 cm, więc oceń sam :wink: .
Na drugie pytanie ci nie odpowiem, ponieważ sądzę iż nie mam kompetencji aby na nie odpowiedzieć.
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa i wzrost
Kolego. Moge smialo cie uspokoic poniewaz sam cwiczac tkd robilem mase. W niczym to zupelnie nie przeszkadzalo (jedynie co to przy robieniu masy tracisz troche szybkosci ale na poczatku nie jest ci bardzo potrzebna) Dodam ze przez 3 lata jak trenowalem wtf zrobilem blisko 20 kg. Aktualnie jestem na ITF :) Pozdrawiam
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa i wzrost
Masa nie idzie w parze z taekwondo, jak najbardziej można chodzić na siłkę, ale raczej, żeby sobie zrobić dobrą rzeźbę, trochę klaty, najszerszego, brzucha i barków. Jeśli chcesz dużo przybrać na masie to będziesz miał potem problemy na zawodach, gdzie jednak najbardziej liczy się szybkość, zwrotność i dynamika. Poza tym ciężko robić masę ćwicząc jednocześnie taekwondo, kupisz sobie odżywki i wszystko ci pójdzie w nogi hehe.
  • 0

budo_lnino
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa i wzrost
Zawody nie są moją motywacją dla której chciałem się zapisać. W każdym razie mam dwie wykluczające się opinie. Chyba zapisze sie na Sambo :twisted:
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa i wzrost
Kolego moja wypowiedz była taka ze względu na to, że od razu założyłem że przychodząc na treningi to nie myślisz o zawodach od razu... Sam robiłem mase (chyba jak każdy w tym wieku) i w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeszcze raz powtarzam śmiało możesz iść.
A mogę nie skromnie dodać chociaż przerastała waga nie przeszkodziło to w niczym żeby na owe czasy być najlepszym "kopaczem" w klubie.

Oczywiście jeśli chcesz osiągać jakieś duże sukcesy to typowy trening na mase troche nie bardzo pasuje bo stracisz dynamike.

Pozdro
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa i wzrost
tez robilem mase przez ostatnie tygodnie. teraz 190cm i 94kg, poza tym ze o wiele bardziej sie poce problemow nie widze :)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa i wzrost

Zamierzam się zapisać do krakowskiej sekcji TKD [...] chodzę na siłownie i robie aktualnie trening na przybranie masy. Czy TKD i siłownia nie wykluczają się nawzajem?

... Chyba zapisze sie na Sambo :twisted:

Sambo bardziej mi pasuję z siłownią.
Pytanie zasadnicze, co chcesz uzyskać poprzez trenowanie TKD/SW?
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa i wzrost

łyszałem też opinie że ludzie o moim wzroście (170cm) mają pod górkę jeśli chodzi o style kopane, że mój wzrost może mi troche przeszkadzać. Co o tym sądzicie?

Jesli myslisz o zawodach to nie bedzie problemu poniewaz istnieje takie cos jak kategorie wagowe i zwykle w obrebie twojej wagi spotkasz sie z osobami nie odbiegajacymi znacznie od twojego wzrostu (chyba jedynie w kategorii open widzialem rozne ewenementy typu male miski walczace z 2metrowymi osobami :) ) A wiec dasz rade na 100 % troche wiary zapału i bedzie super hehe
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa i wzrost
Jeśli chcesz być wielki i umieć się bić to lepiej pójść na jakieś bjj, sambo etc. nie widzę sensu męczyć się na siłę łącząc obydwie te rzeczy, kiedy są sporty które to umożliwiają ;)
  • 0

budo_maraves
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa i wzrost
Taekwondo z siłownią to niezłe połączenie ale gdy ćwiczysz na rzeżbe a nie na mase.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa i wzrost

Czy TKD i siłownia nie wykluczają się nawzajem?

Słyszałem też opinie że ludzie o moim wzroście (170cm) mają pod górkę jeśli chodzi o style kopane, że mój wzrost może mi troche przeszkadzać. Co o tym sądzicie?



Siłownia może byc/jest uzupełnieniem treningu TKD. Radziłbym Ci "pakować" nie na masę tylko na siłę.

Wzrost około 170 jest OK. Są w TKD kategorie wagowe i do którejś się załapiesz na pewno. Jest wielu zadziabistych zawodników w tym wzroście, którzy walczą i kopią bardzo dobrze, co widać na zgrupowaniach Kadry, jak "kurdupel" wkłada kopnięcie zawodnikowi z kategorii wyższej wagowej, lub dwóch.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024