Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Zmiany..
Czy gdzies mogę znaleźć zmiany jakie są w poomsae ? bo z tego co wiem jakis czas temu jakowes nastąpiły..
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany..
Już jakiś czas temu, jeszcze przed MŚ w poomsae ukazał się zestaw płyt firmy Dartfish prezentujący obowiązujące wykonania układów. Jak to zwykle przy takich okazjach bywa, okazało się, że jednak na międzynarodowych kursach poomsae w szczegółach odbiega od tego co jest na tych płytach, niedawno więc Koreańczycy wydali kolejny zestaw. Nie widziałem jeszcze, co na nim jest. W naszych warunkach jednak ludzie posługują się zestawem Dartfisha, który stał się w międzyczasie dość popularny.

Zmiany dotyczą takich szczegółów, jak układy rąk w przygotowaniach, sposób ich trzymania przy kopnięciach, ściśle określona (i wymagana) wysokość kopnięć, tempo technik. Mnie się osobiście nie podobają i wróciłem do uczenia dzieci układów ITF, ale co kto lubi.

Polecić mogę także wydane ostatnio DVD mistrza Kytu Dang z układami (50 euro zestaw) lub program TKD3D (w granicach 100 $ za zestaw poomsae + kyorugi), rzeczywiście znakomity przykład tego, co można osiągnąć tworząc materiał szkoleniowy na peceta nie tylko jako zestaw filmików, czyli to samo co wcześniej na VHS czy DVD. Oglądałem ten produkt w wakacje i koparka mi opadła... Zarówno DVD mistrza Kytu, jak i TKD3D można zamówić z Polski.
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany..
Przez ostatnie 2 lata temu pojechaliśmy na seminarkę i zostało nam zademonstrowane poomse w nowym słusznym wykonaniu, więc dowaliliśmy i pojechaliśmy na następną seminarkę za rok i co, znowu zmiana o 180 stopni, głównie powrót do tego co było wcześniej, ale się nie poddajemy i staramy się być na czasie :P ciekawe co czeka nas w tym roku...
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany..
Mi się ogromnie podobał motyw, jak byłem na obozie, i mieliśmy takie wieczorne seminarium przygotowujące do egzaminu (poomse, hosinsu, hanbon kyorugi) i ćwiczyliśmy akurat hanbon, ćwiczymy, ćwiczymy, i nagle gość z sali obok patrzy i mówi, ale to się nie tak robi :) , okazało się, że przez parę dni robiliśmy starą formę, która jest już zła :) .
Mnie osobiście takie zmiany denerwują, bo po kiego grzyba to komu, tylko się chaos wprowadza, i potem nikt nie wie jak co się robi (w Korei to pewnie wszystko wiedzą :roll: )
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany..
Tak w ogóle, mówi się o wprowadzeniu zupełnie nowego zestawu układów formalnych w WTF. Pożyjemy, zobaczymy.
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany..
Koledzy i koleżanki. Uczcie się raczej form z ITF, bo nie wiem czy wam trenerzy mówili, że za jakiś czas czeka Was "zjednoczenie" (czyt. wchłonięcie).

Pozdrawiam.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany..
Wchłonięcie kogo przez kogo?
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany..
pierwsze słysze... 8O
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany..

Koledzy i koleżanki. Uczcie się raczej form z ITF, bo nie wiem czy wam trenerzy mówili, że za jakiś czas czeka Was "zjednoczenie" (czyt. wchłonięcie).

Pozdrawiam.


Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024