Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_atoml1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo.
Może kogoś zainteresuje --> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
zacytuj wypowiedź bo jest to link do działu wymagającego dostępu
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Atoml napisal:
Witam, poniżej umieszczam wypowiedź Adama Łazowskiego- walczącego zawodnika MMA - na temat stylu Ryu-te Kempo.

Proszę się z nią zapoznać, przyda się wszystkim inne spojrzenie na Ryu-te.

"Moja przygoda z Ryu-Te.

Nazywam się Adam Łazowski. Trenuję sporty walki od niepamiętnych czasów, byłem zawsze porywczy, więc staczałem bójki, gdzie się dało. Czasem wygrywałem, czasem nieźle oberwałem- taki los. Moją słabością zawsze była chęć rywalizacji. Zapisałem się, więc na kickboxing, który wtedy był bardzo w Polsce popularny. Mając 16 lat na własnej skórze poczułem, co to jest walka. Ćwicząc kilka lat walczyłem i sparowałem z dobrymi zawodnikami, którzy sięgnęli po tytuł mistrza świata. Następnie zacząłem ćwiczyć BJJ, aby walczyć w formule MMA i tak ćwiczę już 6 lat. Doświadczenie w walce i na arenie mam, do wszelkich nowości i tzw. combatów podchodzę sceptycznie a mimo to, gdy spotkałem się z Kempo Ryu-te … nie mogłem wyjść ze zdziwienia. I tu właśnie zaczęła się moja przygoda z prawdziwą sztuką (nie sportem) walki.
Kempo Ryu-te jest jak sztuka walki składająca się jakby wyłącznie z fauli, gdzie do dźwigni wykorzystywany jest np. kciuk, lub zaplatanie rąk, a przeciwnik podryguje niczym porażony prądem. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie poznałem. Techniki wykonywane z zachowaniem odpowiednich katów w pozycji jak i w kończynach, które bezpośrednio rekonstruują się z kata, bez których w ogóle nie da się obejść, aby te techniki pojąć. W tych technikach zawsze jest coś tajemniczego, w tych ruchach mających odwzorowanie w prawdziwej ulicznej walce.
Sztukę Ryu-te Kempo można ćwiczyć wszędzie, choć to ciężka i tajemnicza sztuka. Im dłużej i ciężej się ćwiczy kata, to zauważa się w technikach emanującą wręcz potężną siłę i energię. Nie wierzyłem w to dopóki sam tego nie sprawdziłem na własnej skórze.
Początki moich treningów miały na celu ogólną ocenę sztuki, czy warto to ćwiczyć, czy to działa. Nie ukrywam, że początki były trudne, ale dla zasady poświęciłem temu trochę czasu.
Myślałem, że wszystko już widziałem i nic nowego mi tam nie pokażą. Okazało się jednak, że nic z tych rzeczy nie znałem, żadnych dźwigni w stójce, uderzeń w punkty witalne ( i to bez żadnego celowania). Na początku, nie ukrywam, było ciężko. Te wyglądające na skomplikowane dźwignie mi nie wychodziły. Mówili mi – ćwicz kata. Posłuchałem i po jakimś czasie techniki zaczęły wychodzić bez problemu, przy właściwie minimalnym nakładzie siłowym, podczas gdy do tej pory przygotowanie fizyczne było głównym priorytetem przy przygotowaniu do walki.
Nie sądziłem, że kata może mieć jakikolwiek związek z prawdziwą walką. Do tej pory widziałem ludzi, którzy robili techniki z kata, które dla prawdziwego walczącego zawodnika wyglądały wręcz śmiesznie i bez sensu a w dodatku walczyli jak kick-bokserzy. Mój pogląd na kata i jego wykorzystanie zmieniło się w momencie poznania kata w Ryu-te Kempo i ich interpretacje. Prawdą jest, że aby ich się nauczyć trzeba być cierpliwym, ale techniki w Ryu-te są tak bolesne, że prawidłowe ich wykonanie powoduje szok w organizmie przeciwnika i właściwie wyłącza przeciwnika z dalszych jakichkolwiek działań. Ja uczyłem się w miarę szybko, bo ciało mam niejako przygotowane pod ćwiczenia fizyczne.
Pewnie zapytacie o różnice pomiędzy MMA a Ryu-te. MMA jest formułą mocnej i twardej walki, ale jest sportem, w którym są zasady i np. rękawice, (jakie by one nie były).
W Ryu-te wykorzystuje się np kostki w ręce, zamyka i otwiera dłonie podczas walki, siła uderzeń i dźwigni bierze się przede wszystkim z nadgarstków. Wykonanie takich technik w rękawicach jest niemożliwe, a są one nieodłącznym elementem walki w Ryu-te.
Jeżeli chodzi o broń na początku byłem lekko zniesmaczony tym, że trzeba się tego uczyć. Zawsze chciałem walczyć tylko rękoma i nogami. Ale okazało się, że ćwiczenie z bronią uczy odpowiedniego poruszania się i postawy i uruchamia dziwne na początku ruchy nadgarstków. Jestem pod wielkim wrażeniem mistrzów, którzy w ten sposób nauczali- bez banałów i niepotrzebnych ruchów. Bo przecież oni musieli walczyć o własne cenne życie, więc bardzo poważnie musieli podchodzić do treningów i nauczania. Taka świadomość daje mi większą motywację do treningów Ryu-te.
Na samym końcu chciałem zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Mianowicie, kiedy wykonuję lewy/prawy prosty nieważne jak szybko i mocno- to zawsze są one i tak wolne w porównaniu z technikami Ryu-te. Ja zadaję dwa ciosy, student Ryu-te w tym samym czasie cztery i to ciosy kończące technikę, lub otwierające do dalszych technik. No cóż, daje do myślenia…

Adam Łazowski
Walczący Zawodnik MMA
Mistrz Polski w Kick Boxingu i Sanshow"

więcej informacji o Ryu-te kempo na stronie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Pachnie mi tu sponsoringiem ;)
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
taaa, a swistac w dojo siedz i zawija je w sreberka...
prawie jak reklama mma lublin - dostales wpierdol? chcesz rewanzu? :D
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo

Ja zadaję dwa ciosy, student Ryu-te w tym samym czasie cztery...

...a bokser sześć :wink:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
a Vanderlei 1 ale kolanem :D - tylko jemu jest latwiej bo nie musi utrafic w punkt witalny, tylko gdziekolwiek w korpus:)
  • 0

budo_jjmaster
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
reklama...
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Adam trenuje teraz (albo trenował) w copacabanie (wcześniej w MMA Warszawa), więc parę osób może go o to spytać osobiście. Sam tak zrobię jeżli go spotkam na jakichś zawodach.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Mi tu pachnie sciema
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
no co ty :wink:
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Strasznie fajne są te podejrzenia o ściemę, jak tylko ktokolwiek przełamie schemat, że coś spoza kręgu MMA jest jedyne słuszne ;)
Zwłaszcza jak zrobi to czynny zawodnik MMA :)
Panowie, przecież moderator działu Ryu-Te zamieszczał kiedyś plakat z Adamem.
A ci, co piszą o sponsoringu i trenerach pewnie nigdy nie widzieli, jak on trenuje albo walczy.
To zawodowiec jest w 100%. I jak widać ma własne zdanie, które niekoniecznie musi się zgadzać z czyimiś wyobrażeniami.
Poza tym wystarczy spojrzeć tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
I wszystko jest jasne, nie?
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Bardzo się :lol: że jest to czynny zawodnik MMA.

:roll: że wkrótce 8O zastosowanie tych szybkich rąk na jakiejś gali.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Kurna, chłopaki, czy wy naprawdę jesteście tacy ograniczeni?
Czy on gdziekolwiek pisze, że uczy się tego, żeby być skutecznym w rywalizacji sportowej?
Naprawdę uważacie, że trenowanie systemu typu Ryu Te eliminuje równoległy trening sportowy? A jeśli nawet, to chyba jest to tylko i wyłącznie decyzja ćwiczącego na co poświęca swój czas, nieprawdaż?
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
KrzysT, bez emocji

wiesz dobrze, ile jest ściemy na rynku
Widzę też, że na plakacie wymienione jest nazwisko Tomasz Łazowski - czy to brata Adama albo jakaś rodzina?

tekst o wyprowadzaniu ciosów dwa razy szybciej... proszę Cię, nie ma sportu walki mającego lepiej rozwinięte techniki uderzeń pięściami niż zachodni boks

btw wydaje mi się, że prawidłową formą jest san shou a nie shanshow

pozdr

Piotr
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
to nie chodzi o kwestionowanie Ryu te ale o sam wydzwiek artykulu - jak dla mnie po prostu troche to jest pisane jak laurka, byc moze ze szczera intencja ale malo w tym dystansu.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Jo, Piotrze, zastrzeżenia słuszne, z tym, że weź pod uwagę, że całość jest pisana pod inny target ;)
Natomiast co do szybkości uderzeń, to ja bym akurat uwierzył piszącemu - w momencie, kiedy to są uderzenia nie poparte skrętem barków i bioder, tylko takie punktowe pacnięcia i to na dodatek krótkodystansowe to one będą szybsze niż bokserskie. Oczywiście będą też słabsze.
Pisownia sanshou faktycznie skopana ;)
Jak dla mnie tekst jest wynurzeniami kogoś, kto skręcił na nową drogę w MA i przejawia zrozumiałą fascynację (nie wiem jak długo Adam ćwiczy Ryu-Te). I tyle.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo

to nie chodzi o kwestionowanie Ryu te ale o sam wydzwiek artykulu - jak dla mnie po prostu troche to jest pisane jak laurka, byc moze ze szczera intencja ale malo w tym dystansu.


O to to. Ja przecież też ćwiczę tradycyjne SW, a nie MMA (chociaż tak to można nazwać). Może i fajne jest to ryu-te, ale po takiej mcdojowej reklamie unikałbym jak ognia.

Bawi mnie też trochę ten sposób myślenia: zawodnik MMA powiedział, to znaczy, ze prawda.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
a przez chwile myslalem, ze to zle ze tamten dzial jest zamkniety :lol:

panowie, dajcie spokoj. to vortal budo, a nie onet czy inna wp. tutaj chyba nikt nie uwierzy, ze pan zawodnik mma nagle doznal objawienia i postanowil zostac apostolem kempo i objawic spontanicznie swiatu swoje odkrycie.

zreszta co za roznica. ja bym w ogle ten temat zamknal, jakbym byl moderatorem dzialu...

pzdr
  • 0

budo_paproch
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Kempo? MMA?
Gdzieś już to widziałem....

:)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024