Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_kucykbjj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Znam Adama i z tego co wiem rzeczywiscie jest zafascynowany Ryu Te
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
:)
  • 0

budo_marcello
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo

Kempo? MMA?
Gdzieś już to widziałem....

:)

.......ooo! to te szybkie ręce Kempo?:)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo

:)

co, zapisales sie juz na kempo? :o
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

plik ma 120 mb. to jest Ryu-Te

z YouTube

  • 0

budo_mzd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Obejrzalem to na youtube Tyu Te to czysta samoobrona nie majaca za wiele wspolnego z walka wiec i z mma.
Jak widac taka postawe przy wymianie technik to juz wystarczy. rozumiemk ze ten demonstrujacy to nie byle jaki zawodnik tylko mistrz w tej sztuce.
Mi to bardziej wyglada na cwiczenie refleksu niz techniki walki.
A jezeli ta sztuka polega przede wszystkim na refleksie to w tym wieku nie ma sie za wielu szans z mlodym szybkim i dynamicznym przeciwnikiem.
Ale moze sie myle bo to tylko jeden krotki filmik ale jak rozumiem ma byc reprezentatywny.
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
zaden material video na temat Ryu-Te ktory jest w sieci (a jest ich bardzo malo) nie jest reprezentatywny bo nie moze byc.

te dwa materialy pokazalem tylko po to zeby pokazac ze cos takiego wogole istnieje i nie ma to na celu udowodnienie czy to jest mega szybkie i skuteczne czy nie. nie udowodni sie tego bez udzialu w treningu przeciez.
  • 0

budo_mzd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Sory ale ja nigdzie nie napisalem o skutecznosci. Napisalem, ze jest to samoobrona.
Sciagnalem tez ten filmik z festiwalu i obejrzalem oczywiscie. Podtrzymuje to co napisalem. Czysta samoobrona absolutnie nie nadajaca sie do walki.
Nie polecam sciagania tego duzego pliku czytelnikom tego dzialu. nie warto.
Jest to pokaz karate z elementami aikido a 30 % filmiku jakies tance chyba irlandzkie i jakies wschodnie.

Technik z tego filmiku nie ujrzycie na zadnej gali mma chyba ze w pokazach.
  • 0

budo_mzd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo

te dwa materialy pokazalem tylko po to zeby pokazac ze cos takiego wogole istnieje i nie ma to na celu udowodnienie czy to jest mega szybkie i skuteczne czy nie. nie udowodni sie tego bez udzialu w treningu przeciez.


Wiesz takie rzeczy udowania sie raczej obecnie na walkach mma lub jakis sparingach.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo

Czysta samoobrona absolutnie nie nadajaca sie do walki.


:lol:
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
wiesz, jak widac to nie ze mna wywiad jest przeprowadzany w tym temacie prawda? to nie ja jestem startujacym zawodnikiem MMA tylko Adam i to wlasnie On z perspektywy startujacego/testujacego techniki za zawodach sie wypowiada o skutecznosci technik Ryu-Te w walkach z zasadami.
A że On to testuje i wypowiada się pozytywnie na ich temat to chyba znacy ze sa skuteczne w konfrontacji z zasadami a nie uwierze w to ze startujacy zawodnik MMA cwiczylby Aikido i mowil ze sie nadaje do walki w formule przez siebie uprawianej.

nie mowi bezposrednio jaka to super dzwignie Ryu-te'cka ostatnio zalozyl podczas walki ale wypowiada sie na temat systemu ktory cwiczy a wiadomo ze nie cwiczy dla relaksu tylko aby odnosic sukcesy na matach MMA

filmy zalinkowalem po to aby pokazac generalnie jak wygladaja techniki Ryu-Te Kempo.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Są gusta i guściki ja bym wolał na starość dalej kulać się na bjj niż takie coś ćwiczyć ale i tak uważam, że to zwykły chwyt marketingowy.
Ile on ma lat, że już na emeryturę sportową idzie :) ?
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo

Sory ale ja nigdzie nie napisalem o skutecznosci. Napisalem, ze jest to samoobrona.
Sciagnalem tez ten filmik z festiwalu i obejrzalem oczywiscie. Podtrzymuje to co napisalem. Czysta samoobrona absolutnie nie nadajaca sie do walki.
Nie polecam sciagania tego duzego pliku czytelnikom tego dzialu. nie warto.
Jest to pokaz karate z elementami aikido a 30 % filmiku jakies tance chyba irlandzkie i jakies wschodnie.

Technik z tego filmiku nie ujrzycie na zadnej gali mma chyba ze w pokazach.


ekspert normalnie, ekspert... :roll:
  • 0

budo_atoml1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Ze swojej strony chciałem dodać, że doceniam to, że są tacy zawodnicy jak Adam, którzy nie zamkneli się na wiedzę mysląc,że pozjadali wszystkie rozumy i są niepokonani.

Adam jest zawodnikiem, który praktycznie poświęcił się dla treningów i walki. Trenuje kilka godzin dziennie (codziennie), rano i wieczorem, a nie jak większość z nas tylko 2-3 treningi w tygodniu na które i tak niektórzy przychodzą od święta). Ci którzy go znają potwierdzą, że on tym żyje.
I mimo to, że widział już nie jedno i nie raz oberwał, to co zobaczył, a właściwie poczuł (bo w kempo Ryu-te się mniej widzi, więcej czuje) coś nowego.
I mu się to spodobało.

I nie chodzi tu o reklamę, ale o to abyście panowie/panie otworzyli swoje umysły na wiedzę, której nie widać czasem gołym okiem :? i spróbowali czasem czegoś nowego.

Jak to powiedział Morfeusz: "Open your mind" :-)

Ja trenowałem równolegle BJJ i gdyby nie kontuzja kręgosłupa na treningu w 3 miesiącu nadal bym trenował.

Co do stwierdzenia, że samoobrona, nie ma nic wspólnego z prawdziwą walką....śmieszne 8O :lol:

Co do stwierdzenia kogoś, że widział na filmie karate z elementami aikido.... potwierdzam, że trafił się nam prawdziwy znawca :lol: , zapewne taki, który nie trenował ani jednego ani drugiego. No cóż.... pewnie obejrzał dużo filmów.
  • 0

budo_mzd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo

Co do stwierdzenia, że samoobrona, nie ma nic wspólnego z prawdziwą walką....śmieszne 8O :lol:
.


Nie smieszne tylko rawdziwe.
Samooobrona z zalozenia to techniki dzialajace na "nie sportowcu".
Sprobuj jakakolwiek technike ktora jest z systemu samoobrony zastosowac na bokserze judoce, zapasniku czy innym przedstawicielu sportow walki.
Chetnie bym taka technike zobaczyl z tych tzw systemow samoobrony.
Jak masz daj linka lub wklej zdjecie czy filmik z takiego sparingu.


Co do stwierdzenia kogoś, że widział na filmie karate z elementami aikido.... potwierdzam, że trafił się nam prawdziwy znawca :lol: , zapewne taki, który nie trenował ani jednego ani drugiego. No cóż.... pewnie obejrzał dużo filmów.


Nie rozumiem dlaczego tu oceniasz mnie a nie moje poglady? Zabraklo argumentow?

Post jest promocyjny i tyle. Dlaczego po prostu nie napisac prawdy zamiast budowac ideologie np "o otwartym umysle".
Kazdy niech trenuje co chce, co lubi.
Ale mowic ze cos jest najlepsze do walki mozna po zastosowaniu danego systemu w walce.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Temat powoli schodzi na kłótnię więc keep it chillin :wink:
  • 0

budo_atoml1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo


Co do stwierdzenia, że samoobrona, nie ma nic wspólnego z prawdziwą walką....śmieszne 8O :lol:
.


Nie smieszne tylko rawdziwe.
Samooobrona z zalozenia to techniki dzialajace na "nie sportowcu".
Sprobuj jakakolwiek technike ktora jest z systemu samoobrony zastosowac na bokserze judoce, zapasniku czy innym przedstawicielu sportow walki.
Chetnie bym taka technike zobaczyl z tych tzw systemow samoobrony.
Jak masz daj linka lub wklej zdjecie czy filmik z takiego sparingu.




Ja mogę w ten sam deseń.
Walka sportowa ma mniej wspólnego z walką uliczną niż samoobrona.
Spróbuj jakąkolwiek technikę z walki sportowej ,zwłaszcza w parterze, wykorzystać w walce z 3 napastnikami,w dodatku uzbrojonymi.
Chetnie bym taka technike zobaczyl z tych tzw systemow walki.
Jak masz daj linka lub wklej zdjecie czy filmik z takiego sparingu.



Co do stwierdzenia kogoś, że widział na filmie karate z elementami aikido.... potwierdzam, że trafił się nam prawdziwy znawca :lol: , zapewne taki, który nie trenował ani jednego ani drugiego. No cóż.... pewnie obejrzał dużo filmów.


Nie rozumiem dlaczego tu oceniasz mnie a nie moje poglady? Zabraklo argumentow?

Post jest promocyjny i tyle. Dlaczego po prostu nie napisac prawdy zamiast budowac ideologie np "o otwartym umysle".
Kazdy niech trenuje co chce, co lubi.
Ale mowic ze cos jest najlepsze do walki mozna po zastosowaniu danego systemu w walce.


Zaraz, zaraz, rozumiem, że przez Ciebie rozumiana jest walka sportowa wg zasad: rękawice, rundy,1 na 1, nie można tego, nie można tamtego.
Wg ludzi trenujących "tzw. samoobronę" walka to coś więcej niż bicie się na ringu, czy kulanie na macie. To obrona swego zycia bądź zdrowia, gdzie nie ma zasad.

Więc proszę, zanim zaczniesz pisać coś co Ci Twój młody duch podpowie, zastanów się dłużej, czy warto.
:?
pozdrawiam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo
Stare wschodnie przyslowie mowi:

"Madrym tlumaczyc nie trzeba a na wiedzacym wszystko zadne tlumaczenia nie dzialaja 8)

I tak Rickson mimo ze tai-chi jest nieskuteczne nadal bedzie formy z tego systemu wykonywal mimo ze zapatrzeni w niego ludzie beda z tego stylu sie nabijac 8)

Wielcy sa wielkimi tylko dlatego ze nie byli ograniczeni 8)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo

Sprobuj jakakolwiek technike ktora jest z systemu samoobrony zastosowac na bokserze judoce, zapasniku czy innym przedstawicielu sportow walki.
Chetnie bym taka technike zobaczyl z tych tzw systemow samoobrony.


Ja mogę zastosować popularną w samoobronie technikę "jebnięcia w ryj" na bokserze, judoce i zapaśniku jak Bóg da ;)
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypowiedź zawodnika MMA o stylu Ryu-Te Kempo

Stare wschodnie przyslowie mowi:

"Madrym tlumaczyc nie trzeba a na wiedzacym wszystko zadne tlumaczenia nie dzialaja 8)

I tak Rickson mimo ze tai-chi jest nieskuteczne nadal bedzie formy z tego systemu wykonywal mimo ze zapatrzeni w niego ludzie beda z tego stylu sie nabijac 8)

Wielcy sa wielkimi tylko dlatego ze nie byli ograniczeni 8)


Ot naprawdę mądre słowa. myślę, że wiele doświadczenia i lat przeżytych potrzeba aby je zrozumieć.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024