Skocz do zawartości


Zdjęcie

PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_fenix1971
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
Nie krytykuję organizacji ani poziomu technicznego a "zachowanie trybun".

Tylko te przepisy sportowe... z drugiej strony oni walczą w rekawiczkach chirurgicznych ... więc jakoś trzeba chronic "urodę"
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
Vodniak
Nie miałem zamiaru krytykować waszej imprezy, z wszystkich stron słychać opinie że wszystko było dopięte na ostatni guzik, i gratuluje wam tego! Doskonale wiem jak trudno jest zrobić dobrą imprezę i ile pracy i nerwów to kosztuje. Nie o to mi chodziło, chciałem po prostu zwrócić uwagę lub być może rozpocząć dyskusję o tym że produkt pt. "karate" znajduje coraz mniej nabywców a jedną z przyczyn są właśnie nieszczęsne przepisy sportowe. Problem dotyczy ogólnie całego współczesnego karate, a nie tylko jakiejś konkretnej organizacji.

Vop23
Zbyt płasko to widzisz, najlepiej się obrazić i może jeszcze założyć cenzure na forum :wink:
  • 0

budo_spoon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:london
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
czyli smiech zuli ma wyznaczac droge karate ? dobrze zrozumialem ?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
drogę karate (sportowego) powinny wyznaczać jasne przepisy, jasne i czytelne dla przeciętnego widza, co np ogląda boks i podobne dyscypliny.

Dobrze to w stanach wychodzi. Jest sporo turniejów, otwartych dla wszystkich szkół, gdzie nie ma sędziowskiego nastawienia na wygrane konkretnych klubów lub zawodników. Przez trochę zmienione przepisy walki i w semi kontakcie i w light kontakcie są widowiskowe i miłe dla oka.
Formy przy muzyce itp, to przyciąga widzów.

Moim zdaniem sport powinien być maksymalnie oddzielony od "praktycznego karate". walki typowego semikontaktu (wkf, itkf) są nudne jak flaki z olejem dla kogoś z zewnątrz i dla wielu z tych stylów. To samo kiokushin (dla mnie już totalnie mało przyjemny do oglądania), stoją i sie po brzuchach klepią.

Oczywiście, można robić turnieje, zawody dla siebie, po co wtedy tylko zapraszać publiczność i mieć pretensje, że im się nie podoba? Ja spokojny człowiek, jak idę na zawody to lubię i pokrzyczeć i po dopingować, bo sportowi towarzyszą emocje i adrenalina, tak jest i tak było.

bardzo fajne i widowiskowe sa np walki w sport jiu jitsu, polecam pooglądać.

Ktoś mi powie, ale to już nie jest karate, ale czy knockdown lub semi kontakt to karate Przez duże K ? Moim zdaniem nie.

Turnieje ITKF to extremum niejasnych przepisów. Nikt nie wie czemu to było z kime i jest punk, lub bez i nie ma. Sztuczne na całego, i nie jest to krytyka zawodników czy sędziów, nie o to chodzi. Wykonujecie masę pracy i tak samo za to należy wam się szacunek jak innym, tylko krytyka przepisów, które mając duże poparcie medialne (gratuluję znajomości) sa całkowicie oderwane od zwykłego widza. Tylko ludzie z itkf wiedzą co się dzieje na macie tak naprawdę.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM

czyli smiech zuli ma wyznaczac droge karate ? dobrze zrozumialem ?


Źle zrozumiałeś. Smiech żuli to sygnał że zawody karate stały się NIEINTERESUJĄCE dla przeciętnego widza. Resztę wytłumaczył ci Laser.

Laser
Otóż to! Otóż To! Osobiście zawody kata a jeszcze do tego przy muzyce to nie dla mnie... ale to kwestja zapatrywań i nie ma sensu się sprzeczać. Fakt że widz może to pooglądać i ma radochę. Pozdrawiam!
  • 0

budo_fenix1971
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
Dorzucę jeszcze coś ... dużo lepiej to wyglądało w TV niż na żywo dobrze, że miałem niedaleko i wejście było za friko
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024