Skocz do zawartości


Zdjęcie

PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
Wczoraj w hali Torwar w Warszawie miał miejsce truniej o Puchar Świata w karate tradycyjnym.

Ogólnie impreza zorganizowana jak zawsze u Kwiecińskiego na poziomie.
Jak zwykle finał Nuegebauer vs Gomez. Tym razem lepszy był Gomez.

Pokazy dzieciaków przygotowane fajnie, widowiskowo.

Pokaz embu (walka choreograficznie reżyserowana), pokaz kata drużynowgo z bunkai - było na co popatrzeć.

Ale walki ... za duży kontakt, za mały kontakt, technika "nie w czasie", za mała presja na podłoże, technika w nieprawidłowej pozycji. Świetnie wykonana technika wyprzedzająca wykonana przez Gomez'a i do tego genialnie wchodzaca w cel, a tu sędziowe robią zebranie czy przypadkiem nie było za mocno. Jak tu ocenić czy była "odpowiednią presja na podłoże", co oni tensometry mieli zamontowane?
Albo technika w złym czasie - skoro doszła do celu to o była w dobrym czasie.
No i co znaczy technika wykonana w niewłaściwej pozycji - skoro doszła do celu, to chyba nie ważne czy gość miał kręgosłup 90° w stosunku do podłoża czy 93°.

Taka formuła walki i oceny jak zwykle bardziej zroumiała dla sędziów niż dla publiczności -
generalnie jak zwykle cyrk sedziów.

No i doping ... szczeniacki stadionowy bez zaiteresowania się i zrozumienia tego co działo na tatami. Miałem wrażenie że większość tych rozdartych mord przyszła tylko dla możliwości powydzierania się niż obejżenia czegokolwiek.
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
Cyrk cyrkiem ale......
ja nadal uważam że chłopaki z KT są jacyś tacy bezbronni i sztywni w tym swoim kumite.
Nie mniej jednak pozdrawiam.
  • 0

budo_yamatano
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
Bezbronni nie bezbronni, musiałbyś z którymś z nich zawalczyć a nie oceniać po tym jak to wygląda.
Wiecie czy będzie jakiś filmik na youtube lub coś podobnego?
  • 0

budo_macp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
w poniedzialek/2007-10-08/ o godz. 23.30 - 01.20 na tvp sport bedzie relacja
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
Byłem w tym roku w Gdańsku na Gasshuku, gdzie zajęcia m.in. prowadził właśnie Justo Gomez. Gomez ostatnio bardzo zajął się pracą nóg (razem z Robertem Fusaro i Avi Rokah główny nacisk kładli na to na Gasshuku) i wydawało mi się już na Gasshuku, że Gomez jest szybki i w formie. W ogóle widzę, że w w ITKF bardzo zwrócili uwagę na pracę nóg w kumite i widać to już na turniejach - nie jest to już tak sztywno, jak było w latach poprzednich.
Od wielu lat Gomeza lubię oglądać na turniejach i wydaje mi się, że wciąż "idzie" do przodu. Niezależnie od tego, jak go można ocenić poza tatami, Gomez jest naprawdę dobrym karateka. A Krzyś Neugebauer jest juz jakby trochę zmęczony - miał ostatnio bardzo dużo startów, jest silnie eksploatowany, wiele grup, które trenuje... Małem przyjemność przez pewien czas trenować z Krzysiem i trzymałem za niego kciuki. Ale oglądać Gomeza w kumite to przyjemność.
  • 0

budo_jajcok
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
Zgadzam sie z Romanowiczem...
szoda ze Neugebauer nie wygral :(
pierwszy raz na wlasne oczy widzialem senseia Nishiyame !
mam nawet zdjecia peta ktorego palil hahahaha :D
ps: pali kenty :P
  • 0

budo_gyaku tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM

pierwszy raz na wlasne oczy widzialem senseia Nishiyame !
mam nawet zdjecia peta ktorego palil hahahaha :D
ps: pali kenty :P


Z całym szacunkiem dla senseia Nishijamy, ale karateka nie powinien palić :? :)
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM

......Bezbronni nie bezbronni, musiałbyś z którymś z nich zawalczyć a nie oceniać po tym jak to wygląda.
.....


Walczyłem. I niech to wystarczy.
Pozdrawiam
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
z kim?staz stopien chociaz podaj
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM

Z całym szacunkiem dla senseia Nishijamy, ale karateka nie powinien palić :? :)


Dlaczego - jaki ma związek palenie z MA, bo nie bardzo widzę?
  • 0

budo_gyaku tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM



Z całym szacunkiem dla senseia Nishijamy, ale karateka nie powinien palić :? :)


Dlaczego - jaki ma związek palenie z MA, bo nie bardzo widzę?


Palenie jak wiadomo szkodzi zdrowiu: Zwęża tętnice, podnosi ciśnienie krwi, spłyca oddech, a tym samym ma negatywny wpływ na kondycję. Jednym słowem utrudnia trening nie tylko MA ale każdy związany z wysiłkiem fizycznym. Niweluje tym samym (do pewnego stopnia) pozytywny efekt zdrowotny związany z uprawianiem MA. Wielu z nas przecież właśnie dlatego uprawia sztuki walki. Czy to nie wystarczające powody, dla których palenie i trening Ma mają się nieprzymierzając jak pięść do oka ?

:roll:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
on od zawsze pali

Ma ktoś zgrana relacje i może udostępnić?
  • 0

budo_marna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
Byłam, widziałam, żal mi Neugebauera( bądź co bądź pisałam o nim pracę licencjacką), ale Gomez tym razem był lepszy....
  • 0

budo_badysław
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM



Z całym szacunkiem dla senseia Nishijamy, ale karateka nie powinien palić :? :)


Dlaczego - jaki ma związek palenie z MA, bo nie bardzo widzę?


Palenie jak wiadomo szkodzi zdrowiu: Zwęża tętnice, podnosi ciśnienie krwi, spłyca oddech, a tym samym ma negatywny wpływ na kondycję. Jednym słowem utrudnia trening nie tylko MA ale każdy związany z wysiłkiem fizycznym. Niweluje tym samym (do pewnego stopnia) pozytywny efekt zdrowotny związany z uprawianiem MA. Wielu z nas przecież właśnie dlatego uprawia sztuki walki. Czy to nie wystarczające powody, dla których palenie i trening Ma mają się nieprzymierzając jak pięść do oka ?

:roll:


Gyaku Tsuki od dawien dawna krąży takie stare powiedzenie - PALENIE WYSZCZUPLA!!! :) :) :)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM

No i doping ... szczeniacki stadionowy bez zaiteresowania się i zrozumienia tego co działo na tatami. Miałem wrażenie że większość tych rozdartych mord przyszła tylko dla możliwości powydzierania się niż obejżenia czegokolwiek.


Chciałbym krótko odnieść się do tego fragmentu wypowiedzi.
Zachowanie kibiców, szczególnie tych "przypadkowych" nie znających regół sportowych jest często nieodpowiednie ale czy nie wynika ono właśnie z zagmatwanych przepisów sportowych które czynią z walki twór podobny do ping-ponga (semi-kontakt) lub dziwną walkę zadaniową (knockdown) :?: :?: :?:
Z tego co wiem to na zawodach boksu, chociaż publiczność jest tam powiedzmy jeszcze mniej "ułożona" nikt się z zawodników nie śmieje i traktuje ich z większym szacunkiem. To samo w wolnych walkach czy walkach toczonych według przepisów Seibudokai. Wybaczcie ale sam pamiętam sytuację gdy przed laty na zawodach Kyokushin kilku przypadkowych "żuli" wyśniewalo walki za nieuderzanie w głowę. Jako zawodnikowi było mi wtedy bardzo przykro ale... oni mieli rację :!: Bo ludzie przychodzą chcąc zobaczyć walkę a widzą coś co jest jedynie jej namiastką.
Zapewniam że nie chciałem tu nikogo urazić, pragnąłem jedynie zwrócić uwagę na ten bolesny problem. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM

....


masz całkowitą racje, ale.... na turniejach szermierki nikt sie nie smieje z zawodników
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM


....


masz całkowitą racje, ale.... na turniejach szermierki nikt sie nie smieje z zawodników


a ile osób ogląda takie zawody, oprócz samych zawodników, trenerów, mamy, cioci i młodszego brata? :wink: Nigdy nie byłem na zawodach szermierki i wierzę ci na słowo, byłem natomiast na zawodach karate i obserwowałem reakcję widzów a ty? :D
  • 0

budo_fenix1971
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
w szkołach był rozpisany konkurs na najlepszy doping więc nawet jesli nie walczył Polak to na publice skandowali "Polska biało-czerwoni." I te durne flagi, które ograniczały widoczność...komentarze w TVP Sport: świetny doping, ogromne zainteresowanie jeden wielki "bul szit", bo akurat doping po za tym, że był głośny to był bez sensu, a zaintereswowane ...? Trzy sektory w każdej strony hali i to wszystko... czyli gdzieś 35% możliwosci Torwaru.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
[quote name="jan111"]



czynią z walki twór podobny do ping-ponga (semi-kontakt) lub dziwną walkę zadaniową [/b[b]](knockdown) :?: :?: :?:


tak , tak , jak widać tylko to co Wy robicie jest godne uwagi , reszta to ping-pong :)
Od dzisiaj wszyscy bedziemy trenować nap.....nkę a najlepiej w Twojej organizacji. :)
Pozdr.
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM
hmm...
tak sobie czytam i czytam i mi sie troszke przykro robi...
impreza byla bardzo dobrze zorganizowana i tyle. ale tak to juz jest, ze zawsze musi zebrac sie kilka osob, ktore czerpia najwyrazniej dzika przyjemnosc z krytykowania. JEZELI SIE NIE PODOBA TO NIE OGLADAC!


i kropka.

i dajcie sobie ludzie spokoj.

zajmijcie sie swoim wlasnym podworkiem.


pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024