Skocz do zawartości


Zdjęcie

'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str
Jak zwykle brutalnie, dramatycznie i bez zasad, ale przynajmniej zdjęcia fajne. No i przyznali, że Magda mimo że 'chce tylko dopaść rywalkę i dokopać jej', jest urocza :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] <-- wersja online, Ci co są z Łodzi mogą sabie kupić w kiosku, oprawić w ramkę i powiesić na ścianie.. :wink: (ewentualnie wrzucić skany)

Dołączona grafika
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str
No dobra, po namysle udało mi się wrzucić jeszcze to ;)

Dołączona grafika
  • 0

budo_bloody
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str
cyt.: "Trzeba się tak bić, by uniknąć śmierci i poważnych obrażeń ciała" :lol:

faktycznie chyba tylko zdjęcie godne uwagi.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str
"ze zlosci ugryzla w udo przeciwnika bo ja za mocno scisnal"
miec taka za zone.. nawet walka do ciasta by nie potrzebowala hehe :lol:

ale generalnie zycze powodzenia w dalszych sukcesach sportowych :)
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str
heh... jak na tak 'poważną i obiektywną' prasę, jaką jest Express, poziom artykułu jest 'w miarę'. No i dziennikarz, pomijając sensacyjna otoczkę, był całkiem pozytywnie nastawiony.. Ze dwa lata do tyłu przedstawiliby Magdę jako zdegenerowaną herod-babę.. Jest postęp 8)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str
rzeczywiscie troche sie zmienilo w PL przez ten czas (ostatnie pare lat), choc nadal "walka o zycie" i "walka bez regul" nie brzmia zachecajaca dla reszty spoleczenstwa.. no i nadal osobiscie uwazam ze kobieta w takiej formule to lekkie przegiecie - co innego semi-contact w dowolnej MA, co innego full w MMA..
  • 0

budo_shidokangr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str
Jak zwykle, oczywiście, że lekkie przegięcie(-: 100 lat temu w ogóle lekkie przegięcie było, że kobieta uprawia sport, 30 lat temu, że uprawia sporty walki, np. boks ( vide: A. Rylik czy I. Guzowska, mimo że sie bija, czy biły nie zatraciły swojej kobiecości czy urody) . Jak czytam takie banialuki to szlag trafia człowieka na prostej drodze. Oczywiście, że artykuł z lekkim nastawieniem na sensację, ale taka jest prasa, zwłaszcza bulwarowa.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str
mi tam nic nie przeszkadza, choćby dlatego:
:)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
W dodatku w Rallarsving w Holandii był wywiad z zawodniczką muay thai i naprawde bardzo atrakcyjna kobieta.
  • 0

budo_shidokangr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str
Inna jeszcze sprawa, że Madzia dosłownie tak mocno sie nie wypowiadała, ale weźmy poprawkę na to, że to ma być w odczuciu dziennikarzy sensacja. Wcale nie ma na celu tylko dokopać przeciwniczce, czy patrzy w oczy żeby zabić wzrokiem. Trochę inaczej rzecz się miała przy nagraniu audycji, gdzie była większa możliwość kontroli ze strony Magdy. Wywiad będzie w Radio Parada 22.09 o 13.15.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str
mowiac o tym ze kobieta nie powinna walczyc w takiej formule myslalem o jej psychice a nie tym jak wyglada (choc swoja droga - profesjonalny pelnokontaktowy sport walki pozostawia trwale slady fizyczne (od prozaicznego rozrostu miesni i nie-kobiecego wygladu, po bardziej urazowe rzeczy jak zlamany, splaszczony nos, czy kalafiory na uszach..))
natomiast chodzi mi o psychike - nie dosc agresji w naszym spoleczenstwie zeby jeszcze dodatkowo nakrecac kobiety tak aby "zabijaly wzrokiem" czy "chcialy komus dokopac za wszelka cene"? czy uwazacie ze zachowanie takie ze gryziesz kogos zebami w udo bo nie mozesz z kims wygrac jest normalne? albo demolowanie szatni po przegranej? dla mnie nawet w wydaniu faceta jest to chore.. bo to sport a nie walka na ulicy na smierc i zycie.. i jak ktos sie tak zachowuje to znaczy ze tego nie rozumie i znaczy ze jednak moze nie do konca jest z nim OK..
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str

albo demolowanie szatni po przegranej?

hmmm po przegranej przez niesprawiedliwą dyskwalifikację i nie demolowanie ale "o mało" demolowanie? (czyli powstrzymana/skontrolowana chęć)

odp.? tak, frustracja całkiem normalna, zrozumiała
  • 0

budo_jagodek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lbn

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str

mowiac o tym ze kobieta nie powinna walczyc w takiej formule myslalem o jej psychice a nie tym jak wyglada (choc swoja droga - profesjonalny pelnokontaktowy sport walki pozostawia trwale slady fizyczne (od prozaicznego rozrostu miesni i nie-kobiecego wygladu, po bardziej urazowe rzeczy jak zlamany, splaszczony nos, czy kalafiory na uszach..))
natomiast chodzi mi o psychike - nie dosc agresji w naszym spoleczenstwie zeby jeszcze dodatkowo nakrecac kobiety tak aby "zabijaly wzrokiem" czy "chcialy komus dokopac za wszelka cene"? czy uwazacie ze zachowanie takie ze gryziesz kogos zebami w udo bo nie mozesz z kims wygrac jest normalne? albo demolowanie szatni po przegranej? dla mnie nawet w wydaniu faceta jest to chore.. bo to sport a nie walka na ulicy na smierc i zycie.. i jak ktos sie tak zachowuje to znaczy ze tego nie rozumie i znaczy ze jednak moze nie do konca jest z nim OK..


myślę ze to o czym mówisz nie ma płci i nie sądzę ze kobiety nie powinny walczyć w formule mma ze względu na ich psychikę
Zresztą z tego co zaobserwowałam to mężczyźni częściej chcą za wszelką cenę wygrać szczególnie jak walczą z kobietą, i nie uumieją się pogodzić z przegraną.
I nie sadze żeby w jaki kogokolwiek sposób taki artykuł nakręcał kogoś do agresji i "zabijania wzrokiem".
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str

natomiast chodzi mi o psychike - nie dosc agresji w naszym spoleczenstwie zeby jeszcze dodatkowo nakrecac kobiety tak aby "zabijaly wzrokiem" czy "chcialy komus dokopac za wszelka cene"?

Nie rozumiem, tobie chodzi o nakręcanie przez kolejny lipny artykuł? Bo jeśli nie to nie rozumiem. Jak to "zabijały wzrokiem"? Np. tak jak Fedor? Albo Sakurai, o którym Frank Trigg(który z nim walczył) powiedział, że w życiu prywatnym jest naprawdę zabawnym gościem i bardzo w porządku człowiekiem ale na ringu jest bezwzględny?
Np. Shogun, styl walki z Pride wiadomo jak wygląda ale wystarczy poczytać wywiady o posłuchać opinii i te emocje i style z walk nie przenoszą się na ich codzienne życie na tyle aby nie potrafili się kontrolować.
Są ludzie, którzy z charakteru od urodzenia tak mają, że nie potrafią się zahamować od głośnego rugnięcia się jak coś im nie idzie albo walą ręką w ściane ale co u licha to ma do mma skoro to cecha naturalna?

No i dlaczego niby kobiety miałyby raptem być inne skor faceci w cale nic takiego nie reprezentują na masową skalę?
  • 0

budo_shidokangr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str
Tak jak już wspomniałem, dziennikarz postawił tu trochę na efekt, i chyba go wywołał, sądząc po wypowiedzi niektórych osób. To, że ktoś ma ochotę zdemolować szatnię po bardzo niesprawiedliwym werdykcie to jest jak najbardziej ludzkie i tylko ktoś kto nigdy tego nie przeżył, albo w ogóle ze sportem nie ma do czynienia nie zrozumie. To były Mistrzostwa Europy! Sprawa z ugryzieniem faceta wymaga uściślenia. Rzecz miała miejsce na zawodach bjj w Krakowie w 2003 roku i ze względu na brak obsady kobiecej Madzia chciała po prostu zawalczyć i organizator zgodził się aby wpisać ją do kategorii męskiej( walki odbywały sie na macie a nie na ringu jak było w artykule). W ferworze walki przeciwnik tak się napalił na zwycięstwo z dziewczyną," związał" jej tak ręce, że nie miała jak odklepać. Wszystkie reakcje, zachowania na ringu, macie czy w oktagonie są u Magdy jak najbardziej na miejscu i nie ma w niej cienia nienormalności. Tak jak wspomniałem, niektórzy 100 lat temu bardzo się oburzali, gdy widzieli kobietę w spodniach. Czasy sie zmieniają.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str

Tak jak wspomniałem, niektórzy 100 lat temu bardzo się oburzali, gdy widzieli kobietę w spodniach. Czasy sie zmieniają.

Dokładnie.
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str
6 milionów? Ładnie...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str
nadal uwazam ze jednak kobieta to nie jest facet i inaczej reaguje na stres czy agresje
dlatego popieranie dodatkowej agresji u kobiet uwazam za blad
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str
Madziu będe twoim szczerym, i oddanym kibicem :) że się nam trafiła zawodniczka z Łodzi ! Gratulacje !!!!!!!! Jesteś najleprza !!!!! motto też niczego sobie !!!! :wink:

SoS:
Na zdjęciach widze hmmm... jeśli się nie mylę Gine Carano ! dobra jest ! :) hyhy...
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str
dzey, albo spotykasz same wyjątkowe kobiety, albo pewnych rzeczy nie dostrzegasz. Studiuję filologię, mam na roku ok 40 dziewczyn. Wierz mi, to pełne spectrum postaw i zachowań. I Twoja generalizacja ma się tutaj jak, nomen omen, pięść do nosa.. Są takie co mdleją i takie co chleją, takie co rumienią się na dźwięk słowa sex i takie, które wchodzą do baru a 10min później wieją z niego marynarze.
Zdążyłam też spotkac już kilku facetów, którzy łkali mi na ramieniu, i dziewczyny, które konflikty lubiły rozwiązywać 'manualnie'.. Podział na opanowanych i narwańców można przeprowadzić, ale raczej nie bedzie sie pokrywał z granicą płci.

'Rozwijanie /popieranie dodatkowej agresji u kobiet' - co to wogóle za protekcjonalny ton? Zamień kobiety na młodzież, będzie sensowniej, ale wtedy całe budo zacznie zalatywać kryminałem..

Nie mówiąc o tym, że tego typu pblikacje należy z założenia traktować z przymrużeniem oka i każdy 'pieprzniejszy' kawałek brać w gruby cudzysłów.

Pozdrawiam,
3
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 'Magda z Łodzi walczy w klatce' czyli Shidokan Łódź na I str

Madziu będe twoim szczerym, i oddanym kibicem :) że się nam trafiła zawodniczka z Łodzi ! Gratulacje !!!!!!!! Jesteś najleprza !!!!! motto też niczego sobie !!!! :wink:

SoS:
Na zdjęciach widze hmmm... jeśli się nie mylę Gine Carano ! dobra jest ! :) hyhy...

Mało tego, będzie dzisiaj walczyć :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024