Skocz do zawartości


Zdjęcie

LL czy Bjj w Warszawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

LL czy Bjj w Warszawie
Witam!

Chcialem dowiedziec sie plusów i minusów trenowania tych sw w Wawie z moja sytuacja.
Opis.Wczesniej ponad dwa latka MT(zawody itp).Przed MT grałem w piłke i tam nastapiłą pierwsza powazna kontuzja kolana.Po ponad 2latach Mt odnowila sie i teraz juz jestem po 2letniej przerwie.Tzn,chodze na sam boks,zeby nie kopac.Mam 24lata.
Nie mialem do tej pory stycznosci zparterem.Pytam doswiadczonych w tym temacie.Czy z takaa powazna kontuzja za soba,przerwie/(podczas ktorej skoczylo mi z 12kg)i zupelna nieznajomoscia parteru zaczynac?
Drugie pytanie- treningi u Radka Turka LL na Gwardii,czy Bjjw Copie?Inych mozliwosci nie biore pod uwage.Nie jestem za specjalnie wygimnastykowany,ale chce sie uczyc,poznawac nowe rzeczy:)
Z góry dziekuję za pomoc!
______________________________
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Sprawdź oba kluby najlepiej na treningu (pierwszy trening za free chyba w obu).
Jeśli chodzi o kontuzję kolana to doprecyzuj.

P.S.1 Chcesz robić grappling wyczynowo czy tak się poruszać?

P.S.2 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

P.S.3 Ja polecam alliance ale jestem z deczka mało obiektywny :twisted:
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Dzieki Jerz!

Stronki znam i czytajac forum,wiem ze trenujesz u p.Radka.
Mialem zerwane wiezadla krzyzowe,boczne-mam 80%blizn na wiezadlach(tak wykazalO USG).Poza tym nie mialem,zadnej operacji tylko rehabilitacjie i cwiczylem na silce,zeby troche noge wzmocnic.Do dzis czuje,ze nie jest mocna,ale jest juz w miare.
Naperwno odppadaly by wszystkie dzwignie na nogi i nie wiem czy to nie bylby problem dla trenujacych ze mna.

Do Alliance'u sklania mnie mozliwosc tez treningu MT(choc nie wiem czy powinienem),bardzo dobry trener i oczywiscie srodki finansowe( w takiej wlasnie kolejnosci).

Do Copy,dobre opinie o trenerze i warunkach oraz to,ze zaczyna sie tam wlasnie jakos teraz grupa poczatkujaca-czyli w sam raz.

Czytałem duzo w necie,ale tak naprawde nie moge sie dopatrzec gdzie jest roznica pomiedzy LL i Bjj.Czy moze ta roznica jest zatarta i nie ma sensu o niej pisac.

Chcialbym umiec zachowac sie w parterze i wiem,ze na Bjj to przychodzi w miare szybko.Nie jestem super gibki(Raczej na zapasy bym nie poszedl) i podoba mi sie,ze tak wazna jest technika.
To tyle.Pozdr
  • 0

budo_kano mori
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
W Copie tez jest MT...
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Ale bez porownania dla mnie jest klasa trenerów jesli chodzi o MT.Zreszta chcialbym dzielic to jakos pol na pol.Stojke i parter.Najlepszym rozwiazaniem byloby dla mnie boks i bjj,ale finansowo mnie to zniszczy.,..:)
  • 0

budo_copacabana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
BJJ - trenujesz w kimonach - az do brazowego pasa masz zabronione stosowanie jakichkolwiek dzwigni na nogi poza taktarowem (prosta dzwignia na staw skokowy)

LL- trenujesz bez kimona - wszelkie dzwignie na nogi sa dozwolone od samego poczatku - wlacznie ze skretowymi na kolano.
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
DZIEKI za info!To naprawde duzo wyjasnia.Wiec jasne jest,ze dla mnie lepiej bedzie trenowac bjj.Nie wiedzialem,ze tak jest pomimo duzej ilosci artykułow jaki przeczytalem na te tematy.Naprawde to mi wiele wyjasnia i ułatwia decyzje,ale i tak zapewne przejde sie na trening tu i tu i zobacze co i jak:) Sa jeszcze jakies duze roznice?W bjj pewnie do jakiegos czasu cwiczy sie bez gi,prawda?Zreszta to jzu nie taki problem.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
W Warszawie treningi BJJ odbywają się także w MMA Polska , której głównym instruktorem jest Mirek Okniński wpadnij tam również na trening.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Strona MMA Polska [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] znajdziesz tam grafik treningów.
  • 0

budo_harandil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
W bjj cwiczysz bez gi do czasu az je kupisz.
A co do dzwigni na nogi, to jak bedziesz z kims sparowal na treningu i powiesz, zeby sie z tym powstrzymal, to nikt nie bedzie ci ciagnal dzwigni na sile, zeby cie uszkodzic.
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Jakos akurat MMA nie ma dobrej opini,ale jesli znajde chwile to tez sie przejde i porownam wszystkie kluby i wtedy cos wybiore.Wole sie pytac,poniewaz klub to nie tylo treningi,to tez atmosfera,a sw to dla mnie juz teraz typowa rekreacja,wiec chce sie czuc dobrze na treningu,choc chyba wszedzie z tym jest podobnie.I nie ukrywam,ze jak nie zlapie kontuzji to chcialbym juz w jednym klubie trenowac dlugo,a nie ciagle zmieniac,dlatego podgladne wszystkie wskazane kluby i zdecyduje.Jeszcze raz wszystkim dzieki!
  • 0

budo_harandil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Nie pisalem tego pod katem MMA Warszawa, tylko tak ogolnie. Natomiast ja osobiscie polecam klub w ktorym trenuje. Co do opinii, to slyszy/czyta sie rozne, ale mi odpowiada tam zarowno poziom jak i atmosfera, wiec zapraszam na trening.
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Alliance Warszawa jest akademia BJJ, Luta Livre oraz MMA. To, ze wiekszosc treningow jest bez kimon spowodowane jest specjalizacja naszego trenera Radka Turka. Jest on wybitnym zawodnikiem no-gi. Posiada tez bardzo wyskokie umiejetnosci w zakresie walki w kimonie. Jego nauczycielami w gi sa Alexandre Paiva i Ricardo Arona.
Zakres materialu jest podawany zgodnie z umiejetnosciami zawodnika. Nieprawda jest, ze poczatkujacy dostaja u nas taka bron jak dzwignie na nogi (tym bardziej skretowe). Ten zakres mateialu jest przeznaczony dla tych, którzy juz jakis czas cwicza a niebezpieczne dzwignie tylko dla zawodnikow. Trenerzy duzo pracuja z poczatkujacymi. Najwiekszy nacisk klada na technike, stabilizacje pozycji oraz prace garda.
Wszystkich serdedznie zapraszamy. Umiejetnosci dydaktyczne naszych trenerow sa wrecz nieocenione.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
dollyo: bjj bez kimon nie istnieje, dlaczego mowisz ze alliance jest klubem bjj skoro trenujecie tylko bez gi?
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Bo Dollyo się nie zna na prawdziwym zhoo-zitsu.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie

A co do dzwigni na nogi, to jak bedziesz z kims sparowal na treningu i powiesz, zeby sie z tym powstrzymal, to nikt nie bedzie ci ciagnal dzwigni na sile, zeby cie uszkodzic.

Nikt nie będzie dźwigni na siłę robił, ale będzie robił wogóle. a przy osłabionych kolanach chwila nieuwagi, nieostrożny ruch (walka to jest walka, wszyscy wiemy) i po ptokach.
nie zcarujmy się, to niebezpieczne ustrojstwo.
  • 0

budo_harandil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Z tym na sile chodzilo mi raczej o to, ze nie bedzie tych dzwigni robil w ogole. W sensie, ze wbrew twojej woli. Przynajmniej u nas tak jest, ze jak wrocilem po kontuzji lokcia na mate i jeszcze nie bylem w 100% pewien, czy juz po kontuzji, to wystarczylo powiedziec: "mam nie do konca sprawny lokiec" i na ten lokiec nikt mi dzwigni nie robil. Wiec jak powie, mam zjebane kolana i nie rob dzwigni na nogi, to raczej nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie robil dzwigni na nogi. Po prostu na jednym treningu pocwiczy sobie w walce inne rozwiazania niz wyzej wymienione.
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie

Ale bez porownania dla mnie jest klasa trenerów jesli chodzi o MT.

a kto jest trenerem MT w Alliance?
  • 0

budo_jap
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Z informacji Watsona wynika, że Andriej Molchanov ośmiokrotny mistrz świata Muay Thai
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Tak Andrei,ale to jest uzupelnienie tylko z tego co wyczytalem.Ale jakie uzupelnienie:)!

Wied jak to w koncu jest?W Bjj tak jak napisał COPACABANA nie ma dzwigni na nogi?Nie uczy sie poczatkujacych tego wlasnie?

Czy W LL jest bardzo duzo dzwigni na nogi?Tak gdzies wyczytalem,ze wlasnie to jest tez miedzy innymi roznica miedzy tymi stylami-wiecej w LL skupiaja sie na nogach.Jesli tak by bylo to ciezko mi by bylo jakby chlopaki na treningu trenowali nogi,a ja co wtedy?Jesli to by bylo sporadyczne to ok,ale jesli nie to lipa.

Juz zglupialem..:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024