Skocz do zawartości


Zdjęcie

LL czy Bjj w Warszawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Bez gi bardziej zbliżone do rzeczywistości? Masz na myśli samoobronę? Jeśli tak, to chyba do rzeczywistości brazylijskiej ;) Bo u nas przez większą część roku się w "szmatach" właśnie chodzi...
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Jasne,ze pogoda u Nas nie tka jak w Brazylii,ale bardziej mi chodzilo o to,ze nie wydaje mi sie,zebym mial kogos dusic wlasna kurtka..Chociaz obrotowek tez na ulicy raczej sie nie robi,a w klubach sa cwiczone.Wiem,moze przesadzilem z ta realnoscia.To nie temat na to.Sorki.
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Przyjdź do MMA Warszawa. Trenujemy stricte pod pogodę w Polsce - teraz wbijamy się pomału w kurtki, a Paweł pokazuje fajne duszenia szalikiem i tricki z naciągnięciem czapki na oczy. W tym roku treningi specjalne przed okresem ferii - walka w obuwiu narciarskim w ramach programu "Bezpieczni na stoku". Polecam. Ci od Radka (np. Dollyo) jak już napisałem, nie mają pojęcia o prawdziwym zhoo zhitsu, a dodatkowo Jerz Cię pokłuje kolcami na treningu - po co ci to?
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
P co ten wpis?Jesli tak podchodzicie do nowych ludzi to nie dziwie sie,ze omijaja Was szerokim łukiem...
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Wbrew pozorom wcale nas nie omijają a wpis - cóż, miał na celu dodać trochę powagi do dyskusji :wink:
szkoda, że te intencje nie były oczywiste

wracając do tematu - uważam, że dla początkujących trening w gi jest bardzo wskazany, ale jak widać na przykładzie chłopaków od Radka, jego metody też działają. Dobrze działają.
  • 0

budo_copacabana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Buaya, temat zrobil sie na trzy strony. Wiadomo, ze kazdy chwali swoje.
Odwiedz kluby, ktore Cie interesuja, zobacz sam jak to wyglada, pogadaj z ludzmi - dzieki temu wyrobisz sobie swoja opinie a nie bedziesz musial bazowac na subiektywnych opiniach innych.

Przypominam - nowy nabor w Copacabanie od 17 wrzesnia 8)
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Dzieki za szczera odpowiedz.I o to chodzi:) A dlaczego trening w gi jest wg Ciebie wskazany dla poczatkujacych?

Przyznam,ze opinie zasiegnalem tylko czytajac tutejsze posty i nie wiem jak jest naprawde,wiec moze rzeczywiscie jest u Was sporo nowych ludzi i ogolnie sekcja ma sie dobrze.
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
na forum na pewno jest dużo na ten temat - ja niestety muszę kończyć (zaraz wyjeżdżam)
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie

Dzieki za szczera odpowiedz.I o to chodzi:) A dlaczego trening w gi jest wg Ciebie wskazany dla poczatkujacych?

Bo w gi trudniej się ucieka z zagrożonych pozycji.
Bo dla kogoś kto trenował tylko bez gi, trenowanie w gi to koszmar.
Bo rozwija uchwyt.
Bo Rickson trenował w gi.

Podsumowując, najlepiej jest trenować zarówno w gi jak i bez gi, tak jak na przykład u nas: 2 razy w tygodniu w gi, raz bez gi (lub cały tydzień bez gi jeśli są ważne zawody bez gi). :)
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie

Przyjdź do MMA Warszawa. Trenujemy stricte pod pogodę w Polsce - teraz wbijamy się pomału w kurtki, a Paweł pokazuje fajne duszenia szalikiem i tricki z naciągnięciem czapki na oczy.

To właściwie prawda, ostatnio Paweł pokazuje swoje ulubione techniki, czyli "jak rozebrać przeciwnika i zabić go jego własnym ubraniem". :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Buaya: są kolesie którzy wolą "w gi", są kolesie którzy wolą "bez gi". Spróbować trzeba jednego i drugiego. Sing ma rację, że jeśli nauczysz sie walczyć w gi, przestawienie sie na bez gi jest proste i przyjemne, w druga strone jest dużo gorzej.

Sing: czy mówiłem już, że nienawidzę jujitsu :?: :)
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Witam
spieranie sie jest bez sensu wiec napisze MOIM zdaniem :) ...jest raczej odwrotnie ;)
Jezeli walczysz w gi to jestes przyzwyczajony do lapania i przestawienie sie na walke bez chwytow sprawia wiecej problemow bo nei ma za co lapac, natomiast walczac caly czas bez gi mozna zawalczyc w gi bo obecnosc szmaty nei sprawia ci problemu poniewaz i tak nie chwytales wczesniej. Dodatkwo wydaje mi sie czyli MOIM zdaniem techniki bez gi trzeba wykonywac bardziej ciasno z wieksza presja niz te w szamacie bo zwycajnie nie ma za co przytrzymac.
Oczywiscie zgadzam sie z tym, ze walczac w gi mamy dostepnych wiecej technik poniewaz mozemy uzywac szmaty.
Pozdrawiam
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
za to wiele z technik jest bez porównania łatwiejsza do nauki w gi niż bez gi. potem trzeba je już tylko przetransportować na walkę bez gi. pisał juz o tym choćby Boruta w premierowym numerze Sztuk walki

obecność szmaty nie sprawia problemu nieprzyzwyczajonemu, za to obecność jej kołnierza już tak :wink: podobnie jak dziesiątek fałd i fałdek w gi.
a poważnie - mam znajomego, który robił sambo chyba w Radomiu. bez gi. gdy się spotkalismy na judo, powiedział mi, że judoga go strasznie męczy. właśnie przez to, że nie umie się w niej poruszać.

więc najlepiej spróbować jednego i drugiego, wybrać sobie okreslony profil i uzupełniac go aplikacjami z innych nurtów. a w Copacabanie jest pełny przegląd: i parter i stójka, i w gi i bez gi.
spodoba się, to git, nie spodoba sie, też dobrze: pójdziesz gdzie indziej. wolny rynek jest.
  • 0

budo_mr d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
To dodam, że mamy jeszcze Judo połączone z BJJ to dopiero jest trening - nietety jak na razie raz w tygodniu, ale polecem!!!
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie

wydaje mi
Pozdrawiam

To jest według mnie słowo klucz w Twojej wypowiedzi, ponieważ wystarczy spojrzeć na finalistów każdej edycjii ADCC lub najlepszych chwytaczy z ADCC. Większość(oczywiście nie wszyscy) to mistrzowie w GI lub też zaczynali w szmatach. Jak nie wiadomo kto ma rację wystarczy popatrzeć na najlepszych.
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
Witam,
po 1 pierwsze nie zrozumiales mojej wypowiedzi, - nie pisalem kto jest lepszy koles cwiczacy bez gi czy w gi, tylko opisywalem komu bedzie trudniej na poczatku zmiany treningow gi -no gi i na odwrot.
po 2 - jakbys czytal forum to zrozumialbys czemu uzylem slow moim zdaniem czy tez wydaje mi sie i innych form mojacych podkreslic iz jest to moje osobiste odczucie.
Pozdrawiam
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie
barlug sorry - piekna teoria ale szkoda, ze bez sensu.

marcelo garcia, murillo bustamante, saulo, royler gracie, ze mario, soca, roleta, arona, leo vieira, andre galvao, draculino, fabio gurgel, roger i wielu innych wyraznie mowia, ze podstawa jest trening w gi a ich wyniki to potwierdzaja.

ostatnio nawet, od zawsze preferujacy no-gi diego sanchez trenuje w kimonie z saulo i biega po sali w bialym pasie (zawodnik klasy adcc).
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: LL czy Bjj w Warszawie

po 2 - jakbys czytal forum to zrozumialbys czemu uzylem slow moim zdaniem czy tez wydaje mi sie i innych form mojacych podkreslic iz jest to moje osobiste odczucie.
Pozdrawiam

:) :D

Ponieważ wywiązała się całkiem ciekawa dyskusja przedstawię SWOJĄ opinię :) na ten temat. Zaznaczam, że bardzo lubię obydwie formy walki wobec czego jestem bezstronny.
Myślę że konieczne jest rozróżnienie przestawiania się kogoś ( pomiędzy gi i bez gi) kto nigdy nie ćwiczył drugiego, a zawodnika bardziej doświadczonego. Podstawowa różnica polega na odmiennej technice kontroli rękoma. W kimonie sposobów kontroli rękoma mamy niezliczone ilości i przedramiona troszkę inaczej pracują, natomiast bez gi mamy dużo mniej punktów "zahaczenia". Doświadczonemu zawodnikowi, który ma opanowane i jedne i drugie patenty nie sprawi wiele kłopotów w przestawianiu się z gi na bez gi. Najzwyczajniej stosują inne techniki, co wyjaśnia sprawę, że zawodnicy Bjj wymienieni przez Michała nie mają żadnych problemów z przestawieniem się z walki w gi na bez gi, gdyż uzmysłowienie sobie tych różnic im to zapewnia.
Nie znam wybitnych zawodników bez gi, którzy z powodzeniem wygrywają zawody w gi. Być może jest tak, iż w bjj jest dużo więcej technik, a zdejmując gi po prostu ograniczamy tę ilość technik z wieloma modyfikacjami.
Poznałem natomiast wielu wyśmienitych zawodników walczących w gi, którzy bez gi się gubili i nie rozumieli tego i odwrotnie, zawodników bez gi, którzy się plątali w kimono. Myślę, że jest to kwestia wyłącznie doboru odpowiednich technik, a w gi jest ich po prostu więcej.
Jeżeli chodzi o mnie to za dawnych czasów na początku ponad rok ćwiczyłem bez gi i dopiero sobie kupiłem kimono. Nie miałem problemów z przestawianiem się jako początkujący. Ale później czasem było tak, że np w wakacje robiliśmy tylko bez gi i znów w gi- przestawienie się zajmowało nawet miesiąc, półtora. Teraz natomiast nie mam z tym większych problemów, kwestia wstawienia odpowiedniego filtru.
Moim zdaniem na początku najodpowiedniej ćwiczyć jedno i drugie.
takie moje spostrzeżenia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024