Skocz do zawartości


Zdjęcie

wypelnianie worka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

wypelnianie worka
Witam
Kupilem worek. Mam scinki z zakladu szwalniczego, trociny moge zalatwic. Chce to zrobic raz a dobrze. Czytalem ze najlepeij wypelnia sie i tym i tym - wtedy worek ma gestosc zblizona do ludzkiego ciala. Chce to zrobic raz a dobrze - worek na lata.
Czy moglibym Was prosic o jakies sugestie?
Scinki pociac w kawaleczki? Trociny dosypywac warstwami? warstwa scinek warstwa trocin czy mieszac?

Pozdro i bardzo dzieki za podpowiedzi.
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wypelnianie worka
Ja bym wypełnił worek wyłącznie ścinkami skór, jeansu, wigoleniu i szmat. Zaglądałem do wypełnionych worków różnych firm i przeważnie były tam kawałki takich materiałów.
Piasek (i podobne materiały budowlane) jest za ciężki; poza tym ubija się na dnie i z worka robi się kamień u dołu, a wydmuszka u góry. Worek sam pod wpływem uderzeń będzie się ubijał i z wiekiem stanie się naprawdę twardy (mamy takie okazy na Gwardii). Nie próbuj używania waty szklanej, bo nawłazi Ci to w ręce, nawdychasz się i będzie kłopot. Trociny też bym odpuścił.
Sprawdź, na jaką wagę przygotowany jest worek i wtedy dobierz odpowiednią ilość materiału.
Czy to jest worek bokserski, czy przewidziany również do kopnięć i uderzeń nogami?
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wypelnianie worka
oczywiscie do kopania tez a mam mocne kopniecie.
Wkladam scinki z zakladu w ktorym szyja ciuchy dla strazy pozarnej wiec jest to tego typu material.
scinki skorzane ;( juz mi ktos mowil. Nie mam teraz ale kiedys to sie rozdawalo jak ojciec byl garbarzem i ucinal kawalki ze skazami, zeby drozej sprzedac skore...
Cizas...
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wypelnianie worka
Straży pożarnej? Tylko nie napakuj sobie worka materiałami z azbestem.
Worki do kopnięć są wyższe i cięższe (np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Mimo wszystko nie ładowałbym sypkich wypełnień, bo worek straci kształt albo się rozpadnie. Nabij więcej materiału, nie wierzę, żeby w zakładach nie nieli odpadów i ścinków, których muszą się pozbyć.
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wypelnianie worka
to z zakladu gdzie szyja takie stroje.
azbest tam moze byc?
chyba nie.
woreczek to ten z allegro z plandeki z ferrari zgrzewany 160cm wysokosci. Nie pamietam srednicy, ale naladowalem z 40-60kg do niego i to jest jedna trzecia tego co tam wejdzie.
Mysle ze te scinki beda dobre, ale bede musial zalozyc rekawice... Bo pouderzalem troche i sie ubil. Glownie walilem kopy. i na dole sie niezle ubil. Jak wejdzie wiecej to bedzie twardszy bo ciezar wiekszy bedzie...
O to chodzi w worku zeby byl twardy?
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wypelnianie worka
60kg i dopiero 1/3 zapełniona 8O Chcesz go załadować do 180kg?
Widzę kilka pytań: jak to zawiesisz i na czym; "Podwójne dno jest profesjonalnie zgrzane (wytrzumuje nawet do 800kg obciązenia!)" - tylko, czy mocowanie uchwytów do łańcuchów wytrzyma obciążenie. Ale ... z tym, jak dają gwarancję i w razie czego wymieniają na nowy... :)
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wypelnianie worka
Moze
da rade...
Wczoraj dwiema rekoma musialem posawic worek na drabince potem go jakos zawiesilem... Jak napelnie na max to chyba we 2, 3 osoby bedziemy zawieszac buhahahahaha
Ale bedzie woreczek mniam mniam...
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: wypelnianie worka
A jak wieszasz?Na hak czy na drabinkach?Uważaj żeby wytrzymało.
  • 0

budo_dzidas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wypelnianie worka
180kg wypelnienia? nie chce mi sie wierzyc, musialby miec kosmiczna srednice. mam worek o wymiarach jakie podajesz i wazy jakies 60-70kg. jest mocno ubity, wale w niego juz ze 2 lata(zrobiony ze wzmocnionego winylu, wytrzymuje nawet uderzenia metalowa rura :) uzupelnialem go kilkakrotnie, jak na razie nie zapowiada sie, zeby potzebowal wiecej(watpie, zeby cos jeszcze weszlo)

material do wypelnienia - wystarczy polazic po lumpeksach i za 10-20 pln dostajesz wielki wor roznych szmat, jeansow ktore im nie zeszly na sklepie. jest troche pracy przy cieciu tego na kawalki, ale odrobina cierpliwosci... :)
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wypelnianie worka
odpisalem w innym poscie a wlasciwie odpisalo mi sie przez skrypt.

Chcialem zapytac jak trenowac na worku... ile czasu,
znam takie cwiczenie ze przez 30 sekund nawala sie na maksa, 30 odpoczywa i tak z 10 razy, ale na razie to nie dla mnie.
ja robie tak, ze cwicze z calej sily techniki jakie trenowalismy na treningach sztuk walki
ale czytalem ze robi ie tak, ze lekko sie wali przez godzine.
Co proponujecie?
wole dluzsze treningi na kondycje, wytrzymalosc.
Pozdro
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: wypelnianie worka
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 8)
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wypelnianie worka
dla poczatkujacych :) :lol: :lol: :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024