Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia i SW w jeden dzień


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Siłownia i SW w jeden dzień
Poniedziałek: siłownia+wieczorem jj
wtorek: siłownia
środa: siłownia+jj
czwartek: nic
piątek: siłownia+jj
sobota i niedziela: basen/nic

Czy ćwicząc w ten sposób osiągnę na siłowni pożądany efekt czy wszystko co zrobię na siłowni wieczorem spale na treningu? Jakie ewentualnie suplementy powinienem stosować?
Ważę 65 kg i mam 182 cm wzrostu. Mój cel to przyrost masy i siły ale nie chce rezygnować z SW.

Pozdro!
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i SW w jeden dzień
ja bym cwiczyl w ten sposob

pon JJ
wt silka
sr JJ
czw
pt JJ
sob silka
nie

przynajmniej na poczatku 2 razy w tygodniu silka powinna styknac
nie mozesz przesadzac z intensywnoscia treningow bo organizm nie bedzie nadazal z regeneracja i nie bedziesz mial efektow
zacznij od treningu obwodowego
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i SW w jeden dzień
Obwodówką mam już za sobą. Ćwiczyłem tak przez jakiś czas ale w ogóle nie przybrałem na wadze(na sile owszem). Tak czy inaczej thx za odpowiedź.
  • 0

budo_robertson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i SW w jeden dzień
Więc zastanów się teraz... siłownia ma byc tylko uzupełnieniem do SW czy na odwrót?
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i SW w jeden dzień
I jedno i drugie jest dla mnie tak samo ważne. Koniecznie muszę to jakoś rozłożyć czy da się to jakoś pogodzić w jednym dniu? Może jakieś szybko wchłanialne białko albo bcaa coś pomoże?
  • 0

budo_robertson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i SW w jeden dzień

I jedno i drugie jest dla mnie tak samo ważne. Koniecznie muszę to jakoś rozłożyć czy da się to jakoś pogodzić w jednym dniu? Może jakieś szybko wchłanialne białko albo bcaa coś pomoże?

Jeśli nie masz mozliwośc odizolowac siłowni od SW to staraj się aby treningi dzieliło przynajmniej 6-8 h, i jesli chcesz cos osiągnąc, mając tu na względzie przede wszystkim przyrost masy, to niezbędna będzie dieta i suplementacja. Jak wspomniałeś BCAA bezpośrednio po treningu, popijając najlepiej carbo, do tego glutamina i jakiś gainer. Możesz też bawic się kreatyną... przy takich treningach daje jak najbardziej pozytywne efekty. Przyrost siły, masy i wytrzymałości. Dużo snu, przynajmniej kilka dni na regeneracje i powinno byc dobrze.
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i SW w jeden dzień
Nie ma co się śpieszyć na siłe. Wiadomo, że mięśnie rosną podczas odpoczynku, więc trzeba ten odpoczynek im zapewnić. Najleprze podczas regenaracji są węglowadany. Co do sztuk walki, i treningów na siłowni to polecałbym ci jakiegoś gainera.

Ja zalecałbym taki plan treningowy (tygodniowy):

pon. - jj
wto. - siłownia
śro. - wolne
czw. - jj
pią. - siłownia
sob. - wolne
nie. - jogging

Ps. też zależy jakiego treningu na siłowni oczekujesz (Masa, rzeźba, siła) w twoim przypadku to napewno chodzi o mase :)

Bieganie zapewni ci większą wytrzymałość, i kondycje która ci się napewno przyda w obu dyscyplinach.

Pozdrawiam
  • 0

budo_robertson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i SW w jeden dzień

Bieganie zapewni ci większą wytrzymałość, i kondycje która ci się napewno przyda w obu dyscyplinach.

Pierwsze słysze aby jogging przydał się na siłownie podczas cyklu na mase... Co do SW to owszem, poprawi kondycje w jakimś stopniu, ale nie wytrzymałośc. Wytrzymałośc to zwiększają interwały a nie jesienna przebieżka :)
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i SW w jeden dzień
Bieganie raz w tyg. napewno nie zaszkodzi podczas treningu na siłowni z tego co ja się orjętuje to bieganie dłuższych odcinków wpływa na rozwój wytrzymałości oczywiście, przy zachowaniu wysokiej szybkości. Co napewno, w wysokim stopniu przyda się w treningach sw.
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i SW w jeden dzień
Skylark akurat bieganie nie ma żadnego przełożenia na siłownię.

A do autora - wysil się trochę i poszukaj, w sieci planów jest bardzo dużo.

I zacznij jeść.

Brykol- glutamina = strata kasy, BCAA = strata kasy, gainer = strata kasy.

Niech zacznie jeść, ułoży dietę, 5 posiłków i kupi co najwyżej WPC. Samo żarcie ~ 300 zł miesięcznie!!!

Kreatyna - też zły pomysł :? :roll: Gość nie ma stażu, diety, doświadczenia po co mu kreatyna? Tylko się zmarnuje.
  • 0

budo_pqar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i SW w jeden dzień
W każdym sporcie w przypadku 2 treningów dziennie: powinno być tak:
- najpierw trening techniczny ( w twoim przypadku JJ ) a później trening siłowy. Odwrotnie może się to negatywnie odbić na postępach w JJ, po prostu nie będziesz miał siły i precyzji na treningach.
  • 0

budo_nightmare
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i SW w jeden dzień
Budowanie masy przy SW nie jest łatwe,a w twoim przypadku (przypuszczam:ektomorfik, krótki staż na siłowni) może być jeszcze gorzej. Ale nie załamuj się.

Ja zrobiłbym:
pon JJ
wt silka
sr JJ
czw silka
pt JJ
sob silka
nie

bo w trzy dni siłowni idealnie wyrabiam plan na wszystkie partie. Nie wiem jak Ty ćwiczysz, ale 2 razy w tygodniu może wystarczyć.


Powerlifter ma rację. Po pierwsze DIETA. Musisz dostarczyć organizmowi dużo pożywnego jedzonka. Odpowiednia ilość białka i dodatni bilans kaloryczny. Wagę masz, nie ukrywam, fatalną, ale dasz sobie radę. Ja przy wcale nie rewelacyjnej diecie przybierałem kg na miesiąc. Poza tym odpowiednia regeneracja. Dużo snu, nie męczyć się poza trenigami. Złota kulturystyczna zasada: nie musisz biec - idź, nie musisz iść - stój. nie musisz stać - usiądź, ne musisz siedzieć - połóż się :D . Suplementy na razie nie powinny Cię interesować, zresztą szkoda pieniędzy. Kretę odpuść. Dobre będzie proste białko, może carbo przy SW.

Rośnij stary, bo jak będziesz jeszcze chudszy to staniesz się przezroczysty. :-)

Powodzenia!

PS:Skorzystaj z Internetu i poszukaj sobie czegoś na interesujący Cię temat. Nie licz, że wszystko dostaniesz na tacy. Trochę wysiłku.
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i SW w jeden dzień

Brykol- glutamina = strata kasy, BCAA = strata kasy, gainer = strata kasy.

Niech zacznie jeść, ułoży dietę, 5 posiłków i kupi co najwyżej WPC. Samo żarcie ~ 300 zł miesięcznie!!!


Mówisz że gainer to strata kasy ale w sumie nie bardzo widzę inne wyjście gdy np również ciągnąłem i będę ciągnął równocześnie sw i siłkę. Do tego dochodzi fakt że sporo czasu spędzam na uczelni i nie mam kiedy przygotować sobie np żarcia pomiędzy wczesnym śniadaniem a późnym obiadem.
Wydaje mi się że gainer jest tutaj idealny.
Bo zależy mi na początek na masie, więc potrzebne jest i białko i węglowodany.
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i SW w jeden dzień

... do tego dochodzi fakt że sporo czasu spędzam na uczelni i nie mam kiedy przygotować sobie np żarcia pomiędzy wczesnym śniadaniem a późnym obiadem ...

wez mnie nie rozsmieszaj

ugotowany ryz + twarog + mikser + jakies dodatki dla smaku ( konfitury, polewa czekoladowa, po prostu kto co lubi ) = mega pozywna papka ktora sobie zabierasz w pojemniczku na uczelnie i szamiesz w przerwach

przygotowanie tego zabiera smiesznie mala ilosc czasu a jest to prawdziwa bomba kaloryczna

wiec prosze nie mow ze sie nie da bo po prostu jest to sprawa tylko i wylacznie zaradnosci
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i SW w jeden dzień
Wiesz hódy, nazwij mnie wybrednym ale codziennie wpieprzać ryż zmiksowany z twarogiem to chyba nie dam rady :lol:
Biorąc pod uwagę że ryż na zmianę z makaronem to podstawa moich obiadów ;)
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i SW w jeden dzień

Najleprze podczas regenaracji są węglowadany.


Skąd czerpiesz takie rewelacje? Białko, nie węglowodany.

Mówisz że gainer to strata kasy ale w sumie nie bardzo widzę inne wyjście gdy np również ciągnąłem i będę ciągnął równocześnie sw i siłkę. Do tego dochodzi fakt że sporo czasu spędzam na uczelni i nie mam kiedy przygotować sobie np żarcia pomiędzy wczesnym śniadaniem a późnym obiadem.
Wydaje mi się że gainer jest tutaj idealny.
Bo zależy mi na początek na masie, więc potrzebne jest i białko i węglowodany.


Sprawdź sobie co ma gainer w składzie i żebyś kiedyś nie żałował tego buzowania insuliny. Organizm podziękuje Ci za jedzenie, za gainera raczej nie :)

NIE MASZ CZASU NA ŻARCIE = ZAPOMNIJ O PRZYROSTACH :) Taka prawda.

Można przygotować i nosić jedzenie.

Lepiej wyjdziesz od gainera na

Płatkach kukurydzianych
Płatkach owsianych
Jogurtach
Bananach

do tego dorzucasz WPC i masz jako tako posiłek.

Poza tym możesz jeść kurczaka, ryż w przygotowanych porcjach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024