Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kariera zawodnika w Judo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Kariera zawodnika w Judo
Czołem, jak wygląda rozwój kariery zawodnika judo. ?
Od dziecka do mistrza świata? 8)
Gdzie najlepiej zacząć, w jakim wieku 6-7 lat? 12-14?, co trzeba wygrać?
Czy dziewczynki mają wieksze szanse od chłopaków otrzymać kwalifikację olimpijską
Czy trzeba należeć do związku.

Gdyby komuś doświadczonemu (lub nie ) chciłało się napisać coś na ten temat to byłbym wdzięczny.

pozd
AvBert
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kariera zawodnika w Judo
Hejo!

Po pierwsze - niekoniecznie dziecku może się spodobać podejście rodzica do zrobienia z niego Mistrza Świata - ale to pominiemy - nie o tym jest temat. Zakładamy że dziecko właśnie tego chce.
Przygodę z judo dziecko może zacząć już spokojnie w wieku 6 lat. Ważne jest tylko żeby nie trafiło w tym wieku do wyczynowej grupy/trenera tylko do tzw na zachodzie funny judo czyli "wyłuskanych" najciekawszych, najbezpieczniejszych i najzabawniejszych rzeczy z judo przedstawionych w odpowieni sposób dla dziecka w takim wieku. Niekoniecznie musi to być trener z 10 Danem czy Mistrz Świata. Tutaj ważniejsze są umiejętności pedagogiczne i organizujące dobrą zabawę. Żeby właśnie przez zabawę dzieci poznawały tą dyscyplinę sportu. Chodzi o to żeby przez pierwsze lata kontaktu z judo dzieci się nie znudziły i żeby zostały na kolejne lata już właśnie wyczynowe.
Wg mojego trenera wyczyn najlepiej zacząc w wieku 12-13 lat. Dzieci w tym wieku mają swiadomość tego czym jest sport, kibicują już Małyszowi, Żurawskiemu i Ronaldhinio, mają swoich sportowych idoli i chcą osiągnąć to samo co oni w swojej dziedzinie. Aby wybrać najlepiej trzeba po prostu zobaczyć jakie kluby przodują w Polsce pod względem medalistów MP, ME, MŚ, IO.
Najmłodszą kategorią wiekową w judo są dzieci. Następnie są młodzicy/czki, juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy. Na poziomie dzieci organizowane są zawody regionalne. Zazwyczaj są to jakieś memoriały, zawody mikołajkowe, gwiazdkowe itp. Nie ma rywalizacji na poziomie krajowym. Zazwyczaj dzieci podzielone są na tyle grup wagowo-wiekowych żeby każde zdobyło jakieś "podiumowe" miejsce i nie było bardzo zrozpaczone porażką. W końcu stanie na podium to nie byleco (:
Poważniejsza zabawa zaczyna się od młodzików. Są już kadry wojewódzkie, Puchar Polski, obozy itp. Wiekowo wzwyż jest coraz więcej zawodów tak regionalnych jak i krajowych łącznie z eliminacjami itp.
Co do szans olimpijskich wg podziału na płeć się nie ywpowiem bo nie wiem.
Dziecko będzie należeć do związku w momencie zapisania do klubu który figuruje w związku. Od momentu osiągnięcia wieku juniora młodszego bodajże podczas zapisu na MP w tej kategorii wiekowej zawodnik jak i klub z którego pochodzi musi posiadać licencję związkową.

To chyba tyle. Mam nadzieję że dużo nie poknociłem (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Kariera zawodnika w Judo

Hejo!

/ciach/
Co do szans olimpijskich wg podziału na płeć się nie ywpowiem bo nie wiem.

Pozdrowionka


Dzięki.
Z mojego pobieżnego rozeznania wynika że największe szanse na medal w zawodach ma kobieta waga 78 + mała konkurencja :D
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kariera zawodnika w Judo
No w sumie ta waga jest najslabien obstawiona, ale zeby zrobic medal na poziomie olimpijskim to i tak trzeba sie czyms wykazac :P
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kariera zawodnika w Judo
za to w tej wadze panie poruszają się z gracją godną Wojnarowicza 8)
wiec nie wiem, czy życzyłbym swojej córce (gdybym ją miał) bicia się w +78 :wink:
  • 0

budo_hans
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kariera zawodnika w Judo
Chcialbys zeby Twoja corka wazyla ok 100 kg ?? Wczesniej czy pozniej skonczy kariere, male szanse sa zeby zrobila swiatowa kariere a bedzie wygladac jak wieloryb wyrzucony na brzeg...W zyciu prywatnym chyba nie bedzie to dla niej zaleta.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Kariera zawodnika w Judo
Jedyna sensowna kariera, z której są pieniądze to kariera w showbiznesie. Kariera zawodnicza dla dziewczyny to wstęp do stania się celebritis.
Kilka sukcesów + dobry wygląd = kontrakty reklamowe + eventy typu taniec z gwiazdami. Wtedy dopiero można mysleć o spieniężeniu swoich dokonań sportowych.
Doskonale to robią tenisistki, Otylia.
Niestety kobieta z górnej półki wagowej nie spełnia tych wymagań patrz Agata Wróbel.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kariera zawodnika w Judo
Musisz pamiętać ze z niewolnika nie ma robotnika.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024