Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fotki z Kodokanu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_kone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolica piekna, ale dziura zajebista...
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Fotki z Kodokanu
witojcies,

forko z Kodokan Judo Center, prosto z Japonii, jeszcze cieple

Pozdrav

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotki z Kodokanu
mmhmhm "nice one brother" :wink:
Czekam na więcej, więcej, więęęęęcej!! :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotki z Kodokanu
Pewnie już troche tam siedzisz więc czy mógłbyś napisać jak wygląda trening w japonii?
Np. czy to prawda, że na same randori są 2 godziny? No i w ogóle jak tam trenerzy, ludzie itd. ?
  • 0

budo_kone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolica piekna, ale dziura zajebista...
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotki z Kodokanu
ja siedzę w bieszczadzkim lesie ;)

a zdjecia robil kolezka który sie usmiecha z mojego avatara :)
niestety nie naładował sobie baterii wiec fotek mam tylko tyle ile wkleilem, ale byc moze cdn...
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotki z Kodokanu
a ty nie miałeś jechać do japonii?Dołączona grafika
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotki z Kodokanu
latawce pomylił i wylądował w Ustrzykach, a nie w Tokio
albo kukuruźnik, którym leciał, zawadził o połoniny :wink:

jesli chodzi o japonię, to czytałem kiedyś wywiad z Majchrzakiem, który za młodu, cwicząc karate wyjechał na pewien czas do Japonii właśnie. opowiadał o tym, że czuł sie, jakby Buddę za nogi złapał. spodziewał się "jakichś lewitacji, bóg wie czego". a okazało się, że to taki sam sport jak w Polsce.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotki z Kodokanu
Tzn. ja słyszałem, że randori trwa 2 godziny i ogólnie jeśli chodzi o trening to bardziej jest nacisk na walki niż na katowanie się milionem uchikomi.
A co do wrażeń: wiesz jak ktoś wypruwa flaki na treningach i ciągle startuje w zawodach to dla niego za dużo się nie zmieni, a jak studencik z azs, któremu za późno na kariere, wyjedzie sobie na wakacje do japonii to inna para kaloszy. Or maybe not? :wink:

Zresztą zawsze fajnie się czyta jak to jest gdzieś za granicą na treningach itd.itp. :wink:
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotki z Kodokanu
no ja też słyszałem że przedewszystkim randori jest u nich, no ale to się zobaczy za trochę ponad 40 dni :P i SoS obiecuję tobie że opiszę jak wyglądają treningi na sekcji judo na Uniwersytecie w Nagoji ;)
tylko obawiam się jak dam radę :| w judo jestem początkującym, a dodatkowo od maja nie byłem na treningu z powodu kontuzji :|
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotki z Kodokanu
Trzymam za słowo :)
Przygotuj się kondycyjnie i będzie cacy :wink:

Ps.
hehe Nagoja automatycznie kojarzy mi się z "Ogawa" :)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotki z Kodokanu
a ja właśnie słyszałem, że judo w Japonii jest bardziej techniczne niz gdziekolwiek indziej, co bez szlifowania techniki m.in. w uchi-komi nijak przecież. poza tym, u nich randori to zupełnie co innego niż u nas. nie walka, tylko ćwiczenie.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotki z Kodokanu

poza tym, u nich randori to zupełnie co innego niż u nas. nie walka, tylko ćwiczenie.

Skąd taka wiadomość? Na zawodach walczą tak samo, więc czemu randori miałoby być inne? Swoją drogą u nas też to powinno być ćwiczenie (więcej luzu i techniki) a to, że my mamy raczej tendencję do spinania się i siłowania to już inna bajka.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotki z Kodokanu
wniosek wysnuty stąd, że np przed ostatnimi Otwartymi Mistrzostwami Danii (informacja niezależnie od siebie od Langusa i speedy'ego) , imprezą o dużym prestiżu Japończycy przegrywali wszystkie randori, a na zawodach pozamiatali. i to już kilka razy tak się powtórzyło. schemat podobny: randori na zgrupowaniu z wynikami przeciętnymi, a potem shiai na najwyższym poziomie. oczywiście można to tłumaczyć także tym, że nie napinali się, bo zależało im na wynikach walk cwiczebnych tuż przed zawodami
i mają rację, bo randori to przede wszystkim ćwiczenie a w drugiej kolejności walka. walka jest na zawodach i tu nie ma żadego porównania do nawet najcięższego randori
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotki z Kodokanu
Ja nie mam doświadczenia z Japończykami, oczywiście, tylko to, co oglądałem i czytałem w necie. Ale jeśli miałeś na myśli właśnie to, że ćwiczą to na luzie, to jak najbardziej się zgodzę. Myślę z resztą, że warto by od nich brać przykład - jak widać można trenować na luzie i nadal odnosić sukcesy a przynajmniej walczyć jak równy z równym (co innego że te ichnie treningi z tego co czytałem trwają od dwóch godzin wzwyż, a nie marne półtorej ;) ).
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotki z Kodokanu
oni chyba nawet nie mają powiedziane le ma trwać trening ;) przynajmniej tak jest z tego co szukałem na uniwersytecie w Nagoji, jest podana godzina rozpoczęcia treningi i tyle, czyli zależnie od trenera i jego samopoczucia trwa trening :) a no i treningi są 5 razy w tygodniu (wolna jest środa i niedziela)
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotki z Kodokanu
Dobra dotrzymujac tego co napisalem wyzej, to w sobote byle na treningu na sekcji na uniwersytecie w Nagoji.
To tak od poczatku,
trening zaczal sie o 14, na poczatku oczywiscie powitanie, potem rozgrzewka tak kolo 20-25 minut. No tutaj zbyt duzo nowych rzeczy nie da sie wymyslic wiec wygladalo to tak samo jak na PW (nie mam porownania z niczym innym).
Potem mieli uchikomi, na moje oko to trwalo to tak z dobre 30 minut jak nie wiecej. Kazdy robil to co chcial jakiegos narzucania nie bylo.
Potem kolo 15 minut bylo troche parteru, ale to w parach, robili jakies wyjscia z trzyman, dzwignie itp. wiec tak minelo jakies pierwsze 70-80 minut treningu ;) .
Na pw to bylby prawie juz koniec treningu, ale nie tutaj, po wszystkich tych cwiczeniach zaczelo sie randorii, no i tutaj bylo juz inaczej, bo na pw mielismy rodzielone stujke i parter, tutaj byla pelna walka (czyli jak rzuciles odrazu probowales zrobic trzymanie lub dzwignie), no i co najwazniejsze to czas trwania randorii :D pojedyncza walka trawala 7 minut, przerwa bylo kolo 10 sekund ;) tak tylko zeby zmienic partnera, albo zejsc z maty na odpoczynek. No i ile czasu w sumie trwalo randorii to nie wiem, bo wyszedlem po godzinie od rozpoczecia walk, a wiekszosc osob nadal walczyla :)
Wiec to byl moj pierwszy trening tutaj, dlatego tak skrotowo troche opisany.

A teraz troche rzeczy nie zwiazanych z samym treningiem:
1. hmmm troche sie wyrozniam, bo oni tutaj maja albo bialy pas, albo czarny, wiec ja z moim zoltym wygladam dziwnie :D

2. na treningu byl tez pan kolo 60, i co najlepsze tez walczyl w randorii z mlodymi (moze nie byla to walka na 100% ale to i tak ma moj szacunek)

3. kazda nowa osoba na sekcji dostaje swojego trenera 8O to znaczy to jest ktos z osob z czarnym pasem, ale wyglada to tak, ze przez caly czas jest kolo ciebie i mowi ci co robisz zle, pokazuje jak powinno wiec, nauka idzie zdecydowanie szybciej (przynajmniej tak mi sie wydaje :) )


PS. Jak macie jakies pytania to odpowiem :)

PS2 przepraszam za brak polskich liter, ale siedze w sali komputerowej na kampusie i jezyk to moge wybrac tylko angielski, chinski lub japonski
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Fotki z Kodokanu

3. kazda nowa osoba na sekcji dostaje swojego trenera to znaczy to jest ktos z osob z czarnym pasem, ale wyglada to tak, ze przez caly czas jest kolo ciebie i mowi ci co robisz zle, pokazuje jak powinno wiec, nauka idzie zdecydowanie szybciej (przynajmniej tak mi sie wydaje )

czyli innymi słowy każdy nowy dostaje swojego terminatora :)
Ogólnie to ' :o '. Żeby na uczelniach polskich taki trening to był standard... ehh marzenia :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024