Skocz do zawartości


Zdjęcie

Który styl ma najlepsze ręce? :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Który styl ma najlepsze ręce? :)

Tzw. sila uderzenia ma znaczenie, ludzie o potwornej sile uderzenia jak np. Frezier, Foreman - przegrywali z osobnikiem obdarzonym przecietna - Alim (m.in. 38 cm w bicepsie).


Kubusiu, przegrywali, bo Ali górował techniką, celnością uderzeń, unikami; KOs były wynikiem odsłonięcia. Sam przyjmował bardzo dużo ciosów, a ich efekt eksplodował dopiero po latach. Obwód w bicepsie nie przekłada się bezpośrednio na efekt walki, czasami może być wręcz odwrotnie. Nie wiem, czy przypominasz sobie bardzo trafną wypowiedź Krzysztofa Kosedowskiego na temat Mariusza Pudzianowskiego, po tym jak K-1 złożyło mu propozycję: „Jego potężna muskulatura przeszkadza w wykonywaniu wielu technik pięściarskich”. :)

Moj kolega 7 krotny mistrz Polskiw boksie etc. wielokrotnie nakautowal swoich przeciwnikow z przedniej reki (m.in. ciosem prostym), ktora jak wiadomo nie generuje piorunujacej sily.
Pozdrawiam
K_P


Wszystko się zgadza, przecież mógł mieć dobry cios. Michalczewski miał silny lewy prosty, ale trafiał w miejsca wrażliwe (dolna szczęka, boczna powierzchnia szyi, splot słoneczny, wątroba, pierś w okolicy serca).

Brak obiektywizmu w tych filmikach zauwazyl


Oczywiście, goła pięść jest mocno zaciśnięta; rękawice do MMA dają już trochę amortyzacji; a rękawice bokserskie – pozwolę sobie przytoczyć Henryka Petricha: „Rękawice bokserskie są tak zaprojektowane, że nie można ścisnąć pięści, ręka musi pozostać otwarta, cios jest słabszy.”

Brak Tak samo, jak cios prosty - tutaj bokser i przy takiej samej budowie ciała wynik byłby podobny.


8O A to już jest bzdura. Siła ciosu samej ręki zawsze będzie mniejsza od ciosu wychodzącego z kłęba dużego palca u nogi, ze skrętem i wyrzutem biodra. Polecam np. „Boks” B. Denisowa: „W ciosie zadanym przez osobę nie znającą techniki boksu uczestniczy zwykle tylko ręka posiadająca niewielką masę [...]”. Siła ciosu nie zależy od punktu widzenia wynikającego z sympatii dla danej sztuki walki, ale z oczywistych praw fizyki (masa razy kwadrat prędkości dzielone przez 2 :!: ). Tak więc w przypadku dwóch osób o identycznych warunkach fizycznych i trenujących z identyczną intensywnością, ten ćwiczący boks zada silniejszy cios.

sila uderzenia to cecha wrodzona


Niestety nie tylko. Człowiek zmieniając wagę poszczególnych części, jak i całego ciała, a także zmieniając szybkość zadawanych ciosów zmienia siłę uderzenia. Mało tego, zmieniając masę ciała pośrednio wpływamy na szybkość ciosu. Ucząc się techniki poprawiamy sposób zadawania ciosu, a więc uczymy się wykorzystywać masę ciała. Widzę to na własnym przykładzie - po dziesięciu latach ćwiczenia, wyłącznie rekreacyjnie, bardzo zwięszyłem siłę uderzenia. :)
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Który styl ma najlepsze ręce? :)
Masz racje.Trening czyni mistrza:)
Silny cios mozna wycwiczyc.Talent talentem,ale trening to podstawa.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Który styl ma najlepsze ręce? :)

0="ROL

Brak Tak samo, jak cios prosty - tutaj bokser i przy takiej samej budowie ciała wynik byłby podobny.


8O A to już jest bzdura. Siła ciosu samej ręki zawsze będzie mniejsza od ciosu wychodzącego z kłęba dużego palca u nogi, ze skrętem i wyrzutem biodra. Polecam np. „Boks” B. Denisowa: „W ciosie zadanym przez osobę nie znającą techniki boksu uczestniczy zwykle tylko ręka posiadająca niewielką masę [...]”. Siła ciosu nie zależy od punktu widzenia wynikającego z sympatii dla danej sztuki walki, ale z oczywistych praw fizyki (masa razy kwadrat prędkości dzielone przez 2 :!: ). Tak więc w przypadku dwóch osób o identycznych warunkach fizycznych i trenujących z identyczną intensywnością, ten ćwiczący boks zada silniejszy cios.

Jednak mówimy o tym samym. "Produkowałem" się już w tym topicu nt techniki - dla mnie nie ulega wątpliwości, że bokser zwycięża - właśnie przez wyżej wymienione niuanse techniki wykonania pozornie tego samego ciosu.
Niby ten sam cios prosty a każdy styl inną metodyką go szlifuje. Na marginesie, Grzebyk pytał, dlaczego gość z tkd miał tak dobry wynik w ciosie prostym - to jedyna ręczna technika wykonywana na zawodach itf... a i tak z bokserem bez szans - nie ma co porównywać właśnie wyprowadzania siły.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Który styl ma najlepsze ręce? :)
źle zacytowałem - co widać. poza tym rozjechała mi się strona... tylko mnie??
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Który styl ma najlepsze ręce? :)
mnie też :)
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Który styl ma najlepsze ręce? :)
Mi tez:)
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Który styl ma najlepsze ręce? :)
Juz myslalem, ze cos mam ze wzrokiem heh, ale sie rozjechala. Kto zle zacytowal powinien dostac warna za rozjechanie strony :)
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Który styl ma najlepsze ręce? :)
8) to specjalna wersja topicu pod komórki. chodzi na Nokii i Sony'aku.
  • 0

budo_rico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Który styl ma najlepsze ręce? :)
a wedlug mnie najlepsze rece sa w tym no, w ping pongu ;]
  • 0

budo_mordercy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Który styl ma najlepsze ręce? :)
Boks
  • 0

budo_prosto!
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Który styl ma najlepsze ręce? :)

Siła uderzenia to cecha wrodzona.



z przykładów które wszyscy ponizej wypisujecie wychodzi że jest akurat na odwrót....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024