Skocz do zawartości


Zdjęcie

gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?
jestem z krakowa i chcialbym trenowac tai-chi.
czy w kraku sa jakies godne polecenia sekcje?
podchodze do sprawy bardzo powaznie, pomozcie prosze!
  • 0

budo_yang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południe polski i nie tylko

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?

jestem z krakowa i chcialbym trenowac tai-chi.
czy w kraku sa jakies godne polecenia sekcje?
podchodze do sprawy bardzo powaznie, pomozcie prosze!


Jeśli szukasz taji - jako relaksu po ciężkim dniu to jest pelno sekcji. Jeśli szukasz jako sztuki walki to tylko styl chen i stowarzyszenie Chen związane z Chen Xiaowangiem - w Polsce instruktorzy Taji są na swiatowym to znaczy na nijakim poziomie cięzko znaleśc coś uczciwego - w Krakowie są sekcje tego stowarzyszenia - można poszukać w necie ich stronę - wystarczy w google wpisać "Chen". Styl Yang jest nauczany jako rekreacja - nie znam wielu instruktorów co traktują go inaczej - w Gdyni jest Sławomir Pawłowski - ma spora wiedzę na temat Yang taji - ale to jest w Gdyni. W krakowie poza rekreacją nie slyszalem.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
wiem że Piotr Ochniowski prowadzi ale radze zadzwonić i zapytać o terminy bo te na stronie sa prawie napewno nieaktualne
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?

Jeśli szukasz taji - jako relaksu po ciężkim dniu to jest pelno sekcji. Jeśli szukasz jako sztuki walki to tylko styl chen i stowarzyszenie Chen związane z Chen Xiaowangiem - w Polsce instruktorzy Taji są na swiatowym to znaczy na nijakim poziomie cięzko znaleśc coś uczciwego - w Krakowie są sekcje tego stowarzyszenia - można poszukać w necie ich stronę - wystarczy w google wpisać "Chen". Styl Yang jest nauczany jako rekreacja - nie znam wielu instruktorów co traktują go inaczej - w Gdyni jest Sławomir Pawłowski - ma spora wiedzę na temat Yang taji - ale to jest w Gdyni. W krakowie poza rekreacją nie slyszalem.


ptr sugeruję zajrzeć na stronę Tomka Grycana: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


P.S. do Yanga: tradycyjnie już drogi Yang'u walisz ściemę jak mało kto :)
W Krakowie jest oddział YMAA (o, chyba nawet Kwatera Główna przez zupełny przypadek :wink: ), ech. ekspercie od siedmiu boleści :wink:
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Tak, u nas jest mała sekcja Taji Chi. We wrześniu nawet zaczyna tam treningi moja żona, którą nakręciłem na tę sztukę :wink: A poważniej, to zajęcia prowdzi Iza i jakkolwiek na TC się nie znam zupełnie, to wydaje mi się bardzo kompetentną osobą. Ale "swojego" nie wypada zachwalać, więc...
A tak poza tym, to w Krakowie jest także conajmniej kilka innych sekcji, wystarczy poszukać - niespecjalnie mocno zresztą, przejść się na zajęcia i porównać.
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?
dziekuje!
ale na stronie p. grycana jest zatrzesienie szkol, stylow i instruktorow. ktora wybrac? macie jakies doswiadczenia jesli chodzi o instruktorow? nazwisko ciembroniewicz mowi mi cos, nie pamietam ale wydaje mi sie ze ten pan juz sporo lat temu trenowal karate shotokan w krakowie?
poleccie cos prosze!
pzdr!
  • 0

budo_maria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?
Cześć,
Jeśli chodzi o styl Chen w Krakowie to raczej najlepszy jest Krzysztof Kęsek.
Uczy się na seminariach i u Mistrza Chen Xiaowanga i u Jana Silberstorffa.
U Tomka Grycana i na stronach WCTAP znajdziesz link na stronę Krzyśka.
Pozdro
  • 0

budo_yang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południe polski i nie tylko

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?

http://www.muaythai.cnet.pl/str-harm-zaj.html
wiem że Piotr Ochniowski prowadzi ale radze zadzwonić i zapytać o terminy bo te na stronie sa prawie napewno nieaktualne


Niewiem co to ma wspólnego z tematem?

W Krakowie jest centrum Chen Taji związanego z żywą legendą tego stylu i nie tylko Chen Xiaowangiem - prowadzi je Jaromir Śniegowski - wieloletni uczeń taji w stylu yang i chen - tam możesz się czegoś nauczyć ewentualnie.
  • 0

budo_yang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południe polski i nie tylko

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?


Jeśli szukasz taji - jako relaksu po ciężkim dniu to jest pelno sekcji. Jeśli szukasz jako sztuki walki to tylko styl chen i stowarzyszenie Chen związane z Chen Xiaowangiem - w Polsce instruktorzy Taji są na swiatowym to znaczy na nijakim poziomie cięzko znaleśc coś uczciwego - w Krakowie są sekcje tego stowarzyszenia - można poszukać w necie ich stronę - wystarczy w google wpisać "Chen". Styl Yang jest nauczany jako rekreacja - nie znam wielu instruktorów co traktują go inaczej - w Gdyni jest Sławomir Pawłowski - ma spora wiedzę na temat Yang taji - ale to jest w Gdyni. W krakowie poza rekreacją nie slyszalem.


ptr sugeruję zajrzeć na stronę Tomka Grycana: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


P.S. do Yanga: tradycyjnie już drogi Yang'u walisz ściemę jak mało kto :)
W Krakowie jest oddział YMAA (o, chyba nawet Kwatera Główna przez zupełny przypadek :wink: ), ech. ekspercie od siedmiu boleści :wink:


Wiem że jest kwatera YMAA - i co z tego? Znałem osobiście zalożyciela tego stowarzyszenmia w Polsce pana Gackiego - co to ma wspólnego z tajii - w YMAA nauczany jest styl Yang - ale jaki stopień ma w tym stylu pan prezes YMAA na Polskę? - mistrzowski? W YMAA styl Yang nauczany jest jako sztuka walki? i można go porownać do Chen związanego z chen Xiaowangiem? - nie rozsmieszaj mnie - to ty masz wiedzę w temacie jak ja o zyciu kretow w Kambodży - żałosny jesteś.
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?
Czyli pan Sniegowski i Kesek sa godni uwagi.
Dziekuje.
zauwazylem ze powstal tu jakis spor dotyczacy jednej ze szkol, o co chodzi?
  • 0

budo_yang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południe polski i nie tylko

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?


Jeśli szukasz taji - jako relaksu po ciężkim dniu to jest pelno sekcji. Jeśli szukasz jako sztuki walki to tylko styl chen i stowarzyszenie Chen związane z Chen Xiaowangiem - w Polsce instruktorzy Taji są na swiatowym to znaczy na nijakim poziomie cięzko znaleśc coś uczciwego - w Krakowie są sekcje tego stowarzyszenia - można poszukać w necie ich stronę - wystarczy w google wpisać "Chen". Styl Yang jest nauczany jako rekreacja - nie znam wielu instruktorów co traktują go inaczej - w Gdyni jest Sławomir Pawłowski - ma spora wiedzę na temat Yang taji - ale to jest w Gdyni. W krakowie poza rekreacją nie slyszalem.


ptr sugeruję zajrzeć na stronę Tomka Grycana: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


P.S. do Yanga: tradycyjnie już drogi Yang'u walisz ściemę jak mało kto :)
W Krakowie jest oddział YMAA (o, chyba nawet Kwatera Główna przez zupełny przypadek :wink: ), ech. ekspercie od siedmiu boleści :wink:



Dodam jeszcze, że pan Garcyn wiele styli uprawia i to od wielu lat - ale jego wiedza o taji w stylu Yang w porownaniu z panem Sławomirem Pawlowskim jest jak moja do Yang chen fu. To że prowadzi seminaria i naucza gdzie popadnie nie znaczy że jest jakims wybitnym ekspertem w tej dziedzinie - w Polsce i na świecie taji w wersji sztuki walki to nie jest nawet 1% , a pan Garcyn nie należy do tych wyjątków i taka jest prawda, kto się z tym nie zgadza nie ma pojęcia o taji.
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?
dwie osoby polecaja szkole Chen, a jedna YMAA. Przyblizcie, prosze o co chodzi w tym sporze, bo wydaje mi sie ze sa skrajne opinie na temat YMAA. Co to za szkola?
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?
ptr - idź na trening i spróbuj, nic ci tego nie zastąpi - unikaj tylko Taoistycznych i innych nawiedzonych :)


off top do Yanga: ja też znałem Gackiego i co z tego (btw. witaj na mojej liście ignorów :) )
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?
ja juz nic nie rozumiem o co sie klocicie... :roll:
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?
ptr - nie sugeruj sie czyimis opiniami, sam sie przekonaj jaki rodzaj treningu i prowadzący ci odpowiada i tyle, poza tym z całym szacunkiem opcja "szukaj" też istnieje na forum
P.S. Ja w żadnym razie nie sugeruję ci jakiejkolwiek sekcji - to twój własny wybór :)
  • 0

budo_yang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południe polski i nie tylko

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?

ptr - idź na trening i spróbuj, nic ci tego nie zastąpi - unikaj tylko Taoistycznych i innych nawiedzonych :)


off top do Yanga: ja też znałem Gackiego i co z tego (btw. witaj na mojej liście ignorów :) )


Cieszę się, że mnie ignorujesz - twoja wiedza mnie normalnie rozwala.

A co do tematu. YMAA się średnio nadaje - jeśli by nie było stowarzyszenia Chen z panem Sniegowskim to z czystym sumieniem bym polecił to ale tak - normanie nie warto wg mnie Śniegowski i Chen jest znacznie lepszy - Śniegowski zajmuje się taji ponad 15 lat - tylko i wyłącznie, a pan garcyn ćwiczy style zewnętrzne (w jednym ma stopień instruktorski (teraz chyba nawet mistrzowski), a taji jest dodatkiem - to jest moje zdanie, a ty zrobisz co będziesz chciał.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_yang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południe polski i nie tylko

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?

dwie osoby polecaja szkole Chen, a jedna YMAA. Przyblizcie, prosze o co chodzi w tym sporze, bo wydaje mi sie ze sa skrajne opinie na temat YMAA. Co to za szkola?


YMAA - to jest stowarzyszenie szkół pod patronatem dr Yang'a a calym swiecie i takze w Polsce - nauczane sa w nim głównie style Chan Quan, Biały żuraw oraz taji w odmianie Yang, zapraszani są też mistrzowie innych styli gdzie uczą wybranych elementów swojego stylu. Jeśli Chodzi o material to szkoła ta uczy tak tradycyjnego kung fu jak i sportowej jego odmiany - w krakowie jest kwatera główna tego sowarzyszenia i dobry instruktor - ale taji w tym stowarzyszeniu (mozna sprawdzić jakie stopnie w taji mają instruktorzy tego stowarzyszenia w ramach programu YMAA) jest raczej na średnim poziomie ( w porównaniu z olbrzymią większością szkół w Polsce i nie tylko - poziom jest nawet wybitny - ćwiczone jes toś więcej niż forma 24 ruchy - a to jest już sukces). Podsumowując - jeśli interesują Cię style zewnętrzne - polecam - obok szkół Choy le fut Ciembroniewicza i szkoły Chow Gar, może jeszcze Ving Tsun to jest dobra szkoła, ale jeśli chodzi o taji to jest druga po stowarzyszeniu Chen Sniegowskiego.
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?
Dziekuje, o taka odpowiedz wlasnie mi chodzilo. Bylem na stronie p. Keska- imponujace dokonania sportowe jak i chinskie dyplomy, ale najbardziej przekonala mnie osoba pana Sniegowskiego. Pan Ciembroniewicz imponuje rowniez. Nawiasem mowiac p. Sniegowski podaje ze byl uczniem p. Ciembroniewicza, ale p. Ciembroiewicz nie wymienia p. Sniegowskiego w gronie swoich najlepszych uczniow. ( :?: ) Z kolei p. Dynarowicz przedstawia sie jako uczen p. Sniegowskiego, a p. Sniegowski nie wspomina o nim...hmm... :roll:
  • 0

budo_maria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie w krakowie mozna trenowac tai-chi?
Ptr- - idź na trening do Krzyśka i idź do Jaromira. I dopiero wtedy wybierz. Jeśli chcesz się zająć poważnie Taiji- szukaj dobrego nauczyciela. Nie trenuj u jednego instruktora nie widząc jak wyglądają treningi u innych. A na początku trudno jest ocenić, który instruktor jest dobry.
Ja doradzam Ci jednak Krzyśka- jeśli chodzi o Kraków.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024