Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pasy z haftem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_akn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Pasy z haftem
Czesc,
nic sie ostatnio na forum nie dzieje wiec moze poduskutujemy o pasach.
które pasy polecacie? zamawialiscie jakies haftowanie na nich? co wyszywacie i ile to kosztuje?

z tego co wiem to haftowanie razem z pasem mozna zamowic np.:
- [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
- [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
- [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - (pas 31zł; imie i nazwisko -do 21 znaków- 47zł; belka 11zł; TKD po koreańsku 36zł) wykonywane czcionką Arial lub Gothic

pozdr,
a.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem
ja mam z shoguna.
z jednej strony imie i nazwisko na dwoch poziomach (nazwisko pod imieniem) i belka, z drugiej "krzaczki" tkd. dlugosc 210 cm.
bardzo mi sie podoba, tylko belka troche krzywo wyhaftowana ;)
ciekawie jak bedzie sie sprawowac w akcji :)

pzdr

p.s. ty juz jakis wybrales?
  • 0

budo_martialartist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem
Hm osobiście bardzo tęsknie za pasami czarnymi produkcji koreańskiej z charakterystycznym logiem dpr korea na metce(taka sama mialy koreanskie doboki). Te czasy jednak nie wroca, wiec musimy sie zadowloic tym co mamy. Widzialem kiedys bardzo fajny pas chyba shoguna z mozliwoscia zrobienia belek i o dowolnej dlugosci do kupienia na allegro z zamowionym haftem.

Uwazam jednak, ze wyszywanie na pasie nazwiska, funkcji(prezes, trener itp) to zwykle festyniarstwo i nic poza tym...mozna sie oczywiscie nie zgodzic. Uwazam ze skromnosc to bardzo wazna cecha kazdego trenujacego sporty walki..
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem
ja mam pas z haftem TKD po koreansku, taki juz byl i taki zostanie, jakos nie przemawia do mnie wyszywanie imienia i nazwiska
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem
Ja na swoim kolorowym pasku nie mam zupelnie nic, chetnie bym kupil z haftem tkd ale juz nie bylo :cry:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem
a ja kiedys mialem na pasie napisane, markerem, po koreansku "moro" :) na niebeiskim
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem
Mozna i tak. Osobiscie uwazam, ze wyszywanie ilus tam haftow lub tarcz czy innych rzeczy to zbytnie no niewiem moze szpanerstwo to zbyt mocne slowo ale no lekka przesada - moja opinia. To wszystko chyba sluzy do cwiczenia (pocenia sie, szarpania, meczenia, brudzenia ...... krwawienia:twisted: ) a nie do obnoszenia sie.

Wieemmmm widac niejestem trendy :)





pozdro
  • 0

budo_martialartist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem
jak widac kazdy nowy wpis niezbyt pochwala, nie bojmy sie tego slowa, szpanerskie hafty. bardzo mnie to cieszy!
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem
a tam szpanerskie od razu. kazdy czarny pas jest szpanerski :)
dobrze jak pas jest przypisany do jednej osoby. zreszta jak iles osob ma pasy jednej firmy, podobnej dlugosci, to przynajmniej nie bedzie jakiejs pomylki pozniej.
poza tym pas to indywidualna sprawa kazdego posiadacza. jezeli nie ma regulacji co wolno a czego nie, to nikogo poza wlascicielem nie powinno interesowac co sie na jego pasie znajduje. a troche indywidualizmu nie zaszkodzi.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem

jak widac kazdy nowy wpis niezbyt pochwala, nie bojmy sie tego slowa, szpanerskie hafty. bardzo mnie to cieszy!

nie uwazam tego za szpanerstwo, poprostu sam nie odczowam potrzeby posiadania takich haftow na pasie
  • 0

budo_martialartist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem
moze faktycznie niech gore wezmie indywidualizm w tej kwestii. mi sie nie podoba, ale jak ktos chce to, oczywiscie, niech sobie haftuje - zyjemy w koncu (choc juz niedlugo) w wolnym kraju
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem
Hmm ja bym imienia i nazwiska nie wyszywał ale haft Taekwondo po Koreańsku, dlaczego nie :wink:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem
Mnie nie przeszkadza nazwisko i nazwa stylu lub klubu. Spotkałem się jednak z przypadkami pasów, gdzie w paru rzędach haftu brakowało chyba tylko grupy krwi posiadacza :wink: Na swoim pierwszym haftowanym pasie mam imię i nazwisko po jednej stronie i napis TKD po drugiej, niedużą czcionką i zrobione literami łacińskimi i koreańskimi - taki standard oferowała kiedyś pewna holendersko/koreańska firma i sporo ludzi widziałem z pasami jej produkcji. Drugi haftowany pas dostałem w prezencie od pewnego Koreańczyka i mało kto wie co tam jest napisane (wszystko znaczkami :wink: ) - ale schemat jest zbliżony, (jego) nazwisko po jednej stronie, KTA i nazwa klubu po drugiej.

W klubie u nas wygląda to różnie. Ludzie mają zwykle "gotowce" z haftem TKD na jednym końcu. Jeden z kolegów ma pas Kwona gdzie haft jest na obu końcach, jeden ma pas z TKD i nazwiskiem. Zasadniczo w naszym klubie przyjęło się nie oznaczać danów belkami czy rzymskimi cyframi, więc nie ma różnic w tej mierze między 1, 2 czy 5 danem.

Mistrzowie z WTF, z którymi współpracuję, zwykle mają pasy z haftem w zapisie koreańskim, z nazwiskiem na jednym końcu i nazwą szkoły/organizacji na drugim, bez belek.
  • 0

budo_akn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pasy z haftem
Rozeznałem temat do końca i:
- w firmie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (czyli pasy Hokaido) haft kosztuje ok 90zł + koszt pasa;
- w firmie Shogun wychodzi najtaniej bo ok 80-90 zł (już łącznie z pasem, haftem i przesyłką).
pozdr,
a.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024