Skocz do zawartości


Zdjęcie

sankyo, yonkyo- pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

sankyo, yonkyo- pytanie
Mam do was pytanie o sankyo, yonkyo.
Wpoilem sobie ze robiac sankyo, nikkyo i sprowadzajac uke do lezenia wykonuje ruch podobny do cioecia bokenem - obie rece trzymaja reke uke jak boken- palce uke sa rownolegle do jego przedramienia.
Ostatnio ćwiczylem z kimś z czarnym paskiem i on robiac te techniki zginal mi reke w nadgarstku (cos jak przy nikkyo) (a wcale nie musial bo mu nie oporowalem na maxa). Kladlem sie od razu bo to bolesne bylo. Poddalem w watpliwosc czy to aby poprawne yonkyo (sankyo) jest wiec zapytalismy Sensei. Odpowiedz byla ze to kwestia interpretacji .No i nie wiem czy to kwestia interretacji czy tez Sensei nie chcial zawstydzic czarnego paska. Fakt że druga ręka robila to jak przy yonkyo i uciskala okolice nerwu.
Mozecie mi odpowiedziec czy tu jest jakas dowolność czy tez palce uke maja byc rownolegle do przedramienia?
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: sankyo, yonkyo- pytanie
Jeśli działa to znaczy, że jest dobrze 8)
  • 0

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sankyo, yonkyo- pytanie

Jeśli działa to znaczy, że jest dobrze


No tak - dziala - dlatego pytam.
A co jesli przy tym malego palca uke bede zginal? Tez dzialac bedzie ale to juz nie bedzie poprawna technika.

Moze znacie jakas stronke gdzie jest to dobrze pokazana z bliska taka technika?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: sankyo, yonkyo- pytanie

Mozecie mi odpowiedziec czy tu jest jakas dowolność czy tez palce uke maja byc rownolegle do przedramienia?

Dowolnosci tu nie ma. Aczkowleik istnieje wielka roznorodnosc, np jest co najmniej 10 sposobow na wykonanie yonkyo - uciskanie nerwu nie jest zadna wskazowka. Zarowno w sankyo jak i yonkyo najwazniejsza rzecza jest wytworzenie i utrzymanie 'polaczenia' z uke, fizyczna czesc tego polaczenia stanowi wytworzenie pewnego rodzaju napiecia miesni, stawow i sciegien w ramieniu uke, ktore nas 'podlacza' do jego centrum. Zeby ta zasade stutecznie zastosowac w sankyo, czasami cala dlon i palce uke musza byc prostopadle do przedramienia, to moze zalezec od gietkosci ciala uke.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: sankyo, yonkyo- pytanie

Jeśli działa to znaczy, że jest dobrze


No tak - dziala - dlatego pytam.
A co jesli przy tym malego palca uke bede zginal? Tez dzialac bedzie ale to juz nie bedzie poprawna technika.

Moze znacie jakas stronke gdzie jest to dobrze pokazana z bliska taka technika?

Wez sie nie wyglupiaj. Co za bzdurny pomysl uczyc sie z internetu. Lepiej pojedz do Wroclawia na pocz. sierpnia, Chiba sensei prowadzi tam staz, juz on ci wytlumaczy jak to nalezy robic na 50 sposobow LOL :lol: :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024