Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening Aikido....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_azorek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Trening Aikido....
Witam mam takie zarombiste pytanie :D czy da sie ułożyc własny tryb treningu aikido bez instruktorów ?? bo u mnie w okolicach ni ma takich klubów ;( niestety poprostu kocham aikido ono mnie inspiruje no ale widziecie jak to jest ;(;( moze dacie jakies pokazy albo trening jesli ten temat juz był bardzo przepraszam czekam na odpowiedź....
  • 0

budo_zaiste
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Aikido....
Nic nie zastąpi treningu w dojo, ale możesz skorzystać z książki np. "Dynamiczne Aikido", "Poznaj Aikido", "Broń w Aikido", "Aikido i Dynamiczna Sfera". Na rynku dostępny jest również program Aikido 3D. Pokazy i demonstracje można obejrzeć chyba na wszystkich serwisach internetowych z plikami video. Polecam portal youtube. Skoro trenujesz karate obejrzyj: :wink:
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Aikido....
nie napisałeś skąd +/- jesteś...
Aikido bez nauczyciela jest... jest trudne i z nauczycielem - ale, ale jeśli naprawdę Ci zależy to masz wyjście np. następujące:
Poszukaj klubu, który prowadzi zajęcia w weekendy: być może stracisz cały dzień na dojazd w 1 i 2 stronę i jeszcze kupę kasy (twoje słowa: "niestety poprostu kocham aikido ono mnie inspiruje no ale widziecie jak to jest") niemniej możesz wtedy raz w tygodniu uczestniczyć w treningu i przez tydzień odrabiać zadanie domowe, powtarzać trening...
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Aikido....
moim zdaniem zamysł kompletnie bez sensu, chyba żeby ćwiczyć sam "sprzęt" (boken, jo) albo ćwiczyć jeszcze z jakimś zapaleńcem(-ami): wtedy od biedy.
  • 0

budo_dorgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Aikido....
Zgadzam sie z przedmówcą.

1) Nie da sie nauczyc Aikido bez instruktora.( to tak jak bys się uczył sexu bez partnerki :P )

2) Nie radziłbym uczyć się z filmów, kaset czy książek, to tylko pomoce dydaktyczne dla ćwiczących. Jedyne co, to możesz nabrac złych nawyków i błedego przekonania o poprawności technik.

Lepiej poszukać dokładnie po sekcjach wybrac styl:

Aikikai, Yoshinkan, Seiseikai, Nishio czy co tam jescze jest - poszukać na ich stronach gdzie prowadzą treningi i lepiej poświęcić 1h czasu na dojazd niż samemu "błądzić" :P

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024