Skocz do zawartości


Zdjęcie

sukces sportowy bez siłowni?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
jerz, a gdzie ja piszę że jest inaczej? zauważ jednak, że mając predyspozycje można się w bjj obejść bez ćwiczeń na siłowni, a nawet z małą liczbą ćwiczeń siłowych na macie i mieć sukcesy. w judo (na walce bez gi się nie znam) to nie przejdzie. ci co tak twierdzą bardzo szybko są sprowadzani na ziemię (dosłownie). stąd moja opinia, że w stójce siła jest ważniejsza niż w parterze.
na powszechną opinie, że judoka = fizol nie będę się powoływał, bo to jednak zbyt duże ugólnienie. ale nie powstała bez powodu.
ale pozostańmy przy swoich opiniach. nie czuję się na siłach do podejmowania polemiki na ten temat, z chęcią natomiast poznam zdanie innych, bardziej doświadczonych trenerów i zawodników.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
dzięki za odpowiedzi. to prawda - żeby użyć siły to trzeba najpierw wiedzieć, jak.
ale z drugiej strony, jeśli ktoś wie jak, a ja równie dobrze wiem jak blokować, to wychodzi siła na siłę.

trening siłowy z obciążeniem ciała itd.

nie chcę wpadać w klimaty "a zróbcie mi plan", "ułóżcie mi jadłopis", ale jak konkretnie ćwiczyć? :) znaczy pompki, skakanka itd. rozumiem ogólnie, chodzi mi o jakieś bliższe wytyczne czy np. robić dziennie 5 serii po 50 pompek albo skakać 2x20 minut na skakance, czy coś w tym stylu.

wiem że (niewymienione tutaj) bieganie jest najlepsze interwałowe, ale nie biegam regularnie i nie wiem, czy nieregularne ćwiczenia tego typu mają w ogóle sens.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?

jerz, a gdzie ja piszę że jest inaczej? zauważ jednak, że mając predyspozycje można się w bjj obejść bez ćwiczeń na siłowni, a nawet z małą liczbą ćwiczeń siłowych na macie i mieć sukcesy. w judo (na walce bez gi się nie znam) to nie przejdzie. ci co tak twierdzą bardzo szybko są sprowadzani na ziemię (dosłownie). stąd moja opinia, że w stójce siła jest ważniejsza niż w parterze.
na powszechną opinie, że judoka = fizol nie będę się powoływał, bo to jednak zbyt duże ugólnienie. ale nie powstała bez powodu.
ale pozostańmy przy swoich opiniach. nie czuję się na siłach do podejmowania polemiki na ten temat, z chęcią natomiast poznam zdanie innych, bardziej doświadczonych trenerów i zawodników.


To o czym piszesz moim zdaniem wynika tylko i wyłącznie z tego że bjj i sf nie jest jeszcze na takim poziomie sportowo/zawodowym (w Polsce) aby nie dało się przezwyciężyć przygotowania siłowego technicznym. Gdy poziom techniczny wyrówna się do góry to moim zdaniem będzie dokładnie tak samo jak w judo może nie jest to pocieszające ale nie widzę innej możliwości.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
Nie zgadzam sie ze sila decyduje gdy przeciwnicy maja podobny poziom techniczny. Widzialem sparing niebieskiego paska z poczatkujacym koksem i wygladalo to tak ze niebieski trzymal go tylko w gardzie i kombinowal nad sweepem albo technika konczaca. Nic mu z tego nie wyszlo - obaj walczyli bez gi - czyli remis a technika nic nie pomogla. Poza tym łatwiej wypracowac wysoki poziom sily niz wysoki poziom techniki. Na mistrzostwo polski to bedzie za malo ale ktos taki moze narobic sporo klopotow nawet dobrym technikom. Tak czy inaczej technika ponad wszystko.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
Na wyzszym poziomie nie ma tego dylematu - dobrzy zawodnicy maja obydwie te cechy. Pamietam jakimi ciezarmi cwiczyl Soca na obozie!
K_P
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
tak na marginesie - co kiedyś pisał Madcat ze Złomiarzy:

Co do ćwiczeń siłowo wytrzymałościowych to polecam: wchodzenie po linie, ewentualnie podciąganie się na jakimś grubym sznurze, ewentualnie na górze Gi. Silne dłonie i uchwyt to podstawa. Poza tym dużo ćwiczeń z własnym obciążeniem i żadnej sztangi. Sprawdzałem chyba wszystkie możliwe połączenia i doszedłem do wniosku że typowo siłowniane ćwiczenie jest do dupy. Aha i rozciąganie po każdym treningu, rozciągaj każdą partie mięsni, najlepsza jest joga i jej pozycje.


  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
Bede troche polemiczny - powiedz Soce, kilkukrotnemu mistzrowi swiata w bjj, ze trening ze sztanga jest zbyteczny.
Panowie w malych wagach - nie oszukujmy sie - jest konieczny. W ciezkich moga pozwolic sobie na trening z obciazeniem wlasnego ciala.
Co do jogi - to zgoda, nie ma lepszego systemy "rozciagajacego", jej elementy robie ze 20 lat:)
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024