Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiek a BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Wiek a BJJ
Zapodaję temat bo jestem ciekawy jacy ludzie ćwiczą BJJ, a dokładniej w jakim są wieku i jak im idzie. Mam 36 lat, będąc małolatem przez kilka lat uprawiałem judo ( doszedłem do 2 kyu), dość intensywnie sporo zawodów, walk, później było różnie, jeszcze później zająłem się aikido na tyle aby uzyskać niecały rok temu 1 DAN, ponieważ mam trochę kolegów ćwiczących BJJ zacząłem chodzić na ich treningi. Konkretny trening, rywalizacja, walki dają mi tyle satysfakcji, że chcę dalej uczyć się BJJ. Narazie mnie "rolują" ale się nie poddam :) . Jestem ciekawy czy są jakieś granice wiekowe. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nawet 80-cio latek może robić fikołki, ale chodzi mi o to, czy w wieku "przed czterdziestką" można być dobrym w BJJ, czy są tego jakieś przaykłady.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_watson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 397 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a BJJ
Żeby nie wyciągać przykładów typu Rickson, Royce, Sakuraba itd, podam przykład naszego trenera - mowa o Robercie Faryju - który jest mniej więcej w Twoim wieku, starszy o rok albo dwa, i ważąc trochę ponad 75 kilo składa wszystkich w klubie - od 65 kilowych kurczaków do 120 kilowych schabów.
Jeżeli jeszcze masz doświadczenie z judo to myślę, że BJJ jest dla Ciebie dobrym pomysłem :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a BJJ
Mozesz spokojnie trenowac bjj. Przydadza Ci sie umiejetnosci zdobyte na treningach judo. Znam starszych od Ciebie i bardzo dobrze daja sobie rade.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a BJJ
Inne przyklady to Bagi, Manolo, tez w tym wieku a wygrywaja zawody za zawodami :)
Ja mam 29 lat, troche mniej niz Ty, ale tez trenuje i startuje. W klubie mamy tez osoby w podobnym wieku do Ciebie i radza sobie doskonale.
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a BJJ
Dzięki za odpowiedzi, jestem jeszcze bardziej zmotywowany :) Co prawda w wakacje muszę zadowolić się jednym treningiem na macie i ewentualnie wydolnościówką, ale od września będzie się lała krew :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_mr d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a BJJ
Ja mam teraz 30 zacząłem na poważnie niecałe 2 lata temu - z Lisbony ( ME 2007) przywiozlem brązowy medal 8) PS wcześniej trenowałem narciarstwo alpejskie :wink: jakieś 10 lat temuu skonczyłem.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a BJJ
w klubie gdzie ćwiczę jest gość, który zaczął 6 lat temu, mając wtedy 35 lat. (i ponad 10 kg więcej wagi, mówiąc nawiasem).

teraz ma w bjj brązowy pas, a jeszcze równolegle ćwiczył przez te 6 lat zapasy i niedawno zrobił oficjalne (uznawane przez brytyjską federację) uprawnienia trenera zapasów


wiek ma tylko to do siebie, że trzeba bardziej uważać na kontuzje, bo ciało trochę trudniej się regeneruje.
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiek a BJJ
W moim klubie (FC Łódź) trenuje pewien pan który BJJ rozpoczął w wieku 35 lat. Obecnie ma pas niebieski (niedługa chyba purpurę) a na egzaminie na pas niebieski otrzymał specjalen gratulacje dla najlepiej przygotowanego zdającego od pana Matuszczaka.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024