Skocz do zawartości


Zdjęcie

sukces sportowy bez siłowni?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

sukces sportowy bez siłowni?
szukałem takiego tematu w tym dziale, ale nie znalazłem.


niedawno wybrałem się pierwszy raz na zawody bjj i naciąłem się na typa który był silny jak koń.
jak tylko dałem się złapać to zwyczajnie mnie wydusił bez żadnych fajerwerków i nie miałem w tym momencie nic do powiedzenia bo zacisk był taki że by mi gały wyszły zanim bym się gdziekolwiek odwinął :)

na pociechę miałem to, że dalej nieźle sobie radził (w absoluto wygrał z masywniejszym kolesiem itd).


ale dopiero kiedy zobaczyłem, jak łaził bez bluzy - zrozumiałem na czym polegała pewna istotna różnica :)


i zastanowiło mnie to, co w temacie. czy bez siłowni w ogóle jest podstawa, żeby liczyć na sukcesy na zawodach?


ankietę dodaję ot tak sobie. najbardziej jestem ciekaw uzasadnionych opinii.

dzięki, pozdrawiam.


PS. w gi
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
Cześć

Zaznaczyłem ostatnią opcje. Ten Twój przeciwnik wiedział co z tą swoją siłą robić. Na tyle takich samych przypadków jak Twój można podać tyle samo odwrotnych czyli "niewysportowanych" zawodników pokonujących koksów.
Wg mnie siłownia pod bjj ma więcej minusów niż plusów. Pod kątem bjj robi sie oczywiście inne ćwiczenia na siłowni niż typowe, które mogą własnie przeszkadzać. Ja osobiście po siłowni na macie czuje sie jakiś nieswój, nie czuje naturalnie swojego ciała i wydaje mi sie że podupadłem na technice... :lol:
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
Na najwyższym poziomie, nie ma mowy, żeby nie było silowni. Wszyscy najlepsi zawodnicy robią siłownię. Przed zawodami na dobrym poziomie nie ma mowy, zeby nie przerzucać żelaza. Zresztą potwierdzają to sami zawodnicy z BJJ i SF w wywiadach i widać bylo to na ''Acte suave''. Cały tylko problem w tym żeby odpowiednio ulokować trening sily i jego obciązenia w cyklu treningowym.
  • 0

budo_simon mol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
silownia jest wskaza wszyscy znani zawodnicy cwicza na silowni :)
  • 0

budo_deprawator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Sodomy i Gomory

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
Haha nie jest konieczna (patrz Radek Turek), ale jest bardzo wskazana (patrz Mamed i Cipek)
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?

Haha nie jest konieczna (patrz Radek Turek), ale jest bardzo wskazana (patrz Mamed i Cipek)

Jednak przewaga jest tych co korzystają z siłowni jakieś 90%. Ogólnie dyskusja bedzie dosyć jałowa, jężeli będziemy się kłócić o taką z punktu teorii sporu oczywistą rzecz. Jka ktoś ma wątpliwości niech poczyta trochę fachowej literatury.
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
silownia? niekoniecznie.
trening sily i poprawianie ogolnej wydolnosci organizmu poza mata? koniecznie :)
crossfit.com
pozdro
lb
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
gdy technika jest taka samo decyduje szybkość, wytrzymałość, siła
  • 0

budo_kluft
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
Pewnie że siłownia jest niezbędna!!! Trzeba tylko ukierunkować właściwie trening. Ja osobiście preferuję trening wytrzymałościowy(do 30 powtórzeń w seriach).Do tego dochodzi bieganie,skakanka itp.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
Silownia moze byc zbedna, ale cwiczenia silowe to juz sa przydatne. Bo sila da sie zdusic technike, jesli samemu ma sie jakies pojecie o tej technice.
K_P
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
tak w ramach przydatnego offtopa, jakie sa zasadnicze roznice miedzy treningiem silowym, a treningiem "na silowni"?
  • 0

budo_deprawator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Sodomy i Gomory

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?

tak w ramach przydatnego offtopa, jakie sa zasadnicze roznice miedzy treningiem silowym, a treningiem "na silowni"?

miedzy innymi to ze do treningu silowego nie potrzebujesz silowni. Cala masa cwiczen swoim ciezarem (pompki, grzbiety, przysiady, podciaganie sie na drazku, gumy...) No i przez wszystkich uwielbiana droga krzyzowa, zwana treningiem obwodowym :twisted:
Jako przyklad moge ci podac zapasnikow z wks grunwald,ktorzy z przyzadow maja tylko sztange, kule, widly,line, drazek i przyzad do wyciskania na barki, a sa silni jak konie. I jest to sila stricte pod mate, a nie pompa na plaze :)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
ostatnia opcja była mi najbliższa. problemem jest tu, że jeden gania na siłkę i ma wyniki, a drugi nie gania i też ma wyniki. wiele zalezy od własnych predyspozycji fizycznych, przez pryzmat których każdy patrzy na tą sprawę, dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
ale ćwiczenia siłowe wykonywane w ramach zajęć na macie są niezbędne, tu się wszyscy zgodzimy.
  • 0

budo_tito_ortiz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
Nie wiem ile w tym prawdy ale podobno rosyjska kadra olimpijska nie cwiczy z ciezarami ale tylko z obciazeniem wlasnego ciala.Chyba Matt Furey o tym gdzies pisal.


o nawet znalazlem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
No ie tylko z obciazeniem wlasnego ciala - gumy, opony od traktorow, worki z piachem itp. Wystarczy zobaczyc gdzies trening karielina. Na prawde mozna wiele rzeczy wymyslic - zamiast sztangi np. pompki z partnerem siedzacym na plecach etc.
K_P
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
Silownia sama w sobie nie jest konieczna, ale tak jak juz inni wspomnieli trening silowy juz jest bardzo przydatny. Wiadomo ze najwazniejsza jest technika, ale jak technika jest na zblizonym poziomie, sila przewazy szale zwyciestwa. Dlatego kilka minut cwiczen silowych na koniec trzeningu to wrecz niezbedne minimum. Z silownia nie ma co przesadzac bo moze wrecz zaszkodzic jak sie zle bedzie cwiczyc :)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
ujmijmy to może tak:
1. kolega dostał bęcki na swoich pierwszych zawodach, co jest normalne. szuka przyczyn, też normalne. ale niezupelnie w dobrym miejscu, bo
2. w parterze, w przeciwieństwie do stójki, siła nie odgrywa aż tak wielkiej roli (co nie znaczy, że wogóle żadnej). zobaczcie podwieszony topic w dziale judo, traktujący o tym właśnie. więc
3. wobec ograniczonego czasu na treningi należałoby się skupić na technice bardziej niż na siłowni.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
Jasnym jest że technika jest ważniejsza od siły i na niej należy się głównie skupiać w trakcie treningów natomiast mówić że siła w parterze nie odgrywa tak dużej roli jak w stójce moim zdaniem świadczy o nieznajomość rzeczy.
To co napisali koledzy przede mną gdy technika jest na podobnym poziomie siła i wytrzymałość przesądza o wyniku walki.
  • 0

budo_piotr7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
Wciąż wierzę, że w najwyższych wagach da się zwyciężać dużo silniejszych zawodników i wciąż moja wiara w to słabnie :D Dlatego lekko wspomagam technikę siłownią.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: sukces sportowy bez siłowni?
Nie mozesz startowac w swojej?
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024