Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do Kenjiro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_snake19
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Do Kenjiro
Cześć Keniro, mam pytanko do Ciebie, mianowicie z jakich sztuk walki korzysta SBG jeśli chodzi o broń, wiem zę FMA, ale z czego dokładnie ?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Do Kenjiro
Ja tam nie jestem w SBG ale odpowiem, bo wiem :) Matt Thorntom uprościł maksymalnie rzeczy z FMA, które ćwiczył za swoich czasów vunakowych i inosantowych (Lacosta, Lameco, Ilustrisimo) a także ćwiczył z Burtem Richardsonem. Jest tam pięć technik na krzyż. System sobie nazwali SMAC...
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do Kenjiro
a w praktyce to wystarczy?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Do Kenjiro
Tutaj niema praktykow - ale w sparingu wystarczy. Im dalej zglebiasz temat walki czy to bronia czy to bez broni odkrywasz ze jak w boksie czy judo nie ma potrzeby uzywania 100 technik. Skupiasz na tych co umiesz najlepiej robic i pod nie przygotowujesz motoryke. Zeby je robic silniej szybciej i w odpowiednim czasie ;)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Do Kenjiro
Ja aktualnie także używam 3 technik "na krzyż" bo bronią macham wg pomysłu Floro...
Jak dla mnie - wystarczy...
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Do Kenjiro
:idea: :idea: :idea: :!: :!: :!: :-)
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Do Kenjiro
"nie ma praktykow..." :?: :!:
god bless you Warhead :twisted:
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Do Kenjiro
Tak, wszystko jarzę, co miałeś na myśli ;)

EDIT
No, teraz już wiem
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Do Kenjiro
szukalem tego rokendrolowego ludka z irokiem, ktory bije pokolny, ale ci forum nawala i go nie mozna znalezc :) dalem wiec trzy "idee" i podkreslilem wykrzyknikiem. ludek mial bic p oklony po przeczytaniu wypowiedzi twojej i warhead'a
pozdro
ps. praktykow nie ma, psia mac. i to mowi gosc ktory sparuje z jakas gabkowa atrapa :?: :!: choc z drugiej strony to strach taka gabka dostac po twarzy. wiadomo co z nia ktos robil pod prysznicem :?: :)
  • 0

budo_snake19
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do Kenjiro
A ja myślałem że Ty Kenjiro siedzisz również w SBG, tak o nich piszesz i sie wypowiadasz że tak pomyślałem, ale dzięki za odpowiedź, pozdrawiam !!!
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Do Kenjiro
Pod pojeciem praktyka mialem na mysli czlowieka ktory uzywal noza w realnych sytuacjach ulicznych. Nie bardzo rozumiem kontekstu twojej wypowiedzi - jezli mozesz to sprecyzuj.


Pozdrawiam


edit: Jezeli uwazasz ze praktykiem czyni kogos sposob jego treningu czy narzedzi sparingowych to z mojej strony EOT.
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do Kenjiro

Tutaj niema praktykow - ale w sparingu wystarczy. Im dalej zglebiasz temat walki czy to bronia czy to bez broni odkrywasz ze jak w boksie czy judo nie ma potrzeby uzywania 100 technik. Skupiasz na tych co umiesz najlepiej robic i pod nie przygotowujesz motoryke. Zeby je robic silniej szybciej i w odpowiednim czasie ;)


chodzilo mi o praktyke treningowa a nie uliczna bo mnie potrzeba 10 technik z nozem no ale to rzecz gustu
a praktykow to fakt ze tutaj nie ma siedza albo nie maja czasu na siedzenie przed netem tylko zarabiaja forse
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do Kenjiro
edwin: tak myslalem, ze chodzi o trening.
Wielu z Nas bawi sie/cwiczy nozem, w mniejszym lub wiekszym stopniu. Niektorzy oceniaja co jest bardziej lub mniej skuteczne.
Wedlug mnie nie ma obrony przed nozem - i ten "prawdziwy praktykant" jesli bedzie chcial zabic nozem to i tak to zrobi. Bawiac sie w fma (w mniejszym stopniu nozem) mialem mozliwosc wziecia udzialu w zajeciach z filipinczykiem Batalla - jak dotad on pokazal (dla mnie najbardziej przekonujaco) na czym polega tak i obrona, gdy pojawia sie noz. Sam pochodzi z rejonu, gdzie od wczesnych lat biegal sie z kosa. To tylko takie moje 3 grosze... Na temat noza i rzeczy z tym zwiazanych staram sie nie wypowiadac ...
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Do Kenjiro
odeszliście od tematu Panowie, pytanie było o broń z SBG. SMAC to tylko i wyłącznie pałki i to z interpretacją właśnie jako broń obuchowa a nie sieczna i nie ma nic wspólnego z nożem...
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do Kenjiro

odeszliście od tematu Panowie, pytanie było o broń z SBG. SMAC to tylko i wyłącznie pałki i to z interpretacją właśnie jako broń obuchowa a nie sieczna i nie ma nic wspólnego z nożem...

to w SBG nie cwiczą z nozem?
a co to za 5 technik "na krzyz"? moze jakies blizsze szczegoly ?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Do Kenjiro
Matt jest przeciwny nauczaniu ofensywnego noża "szerokiego" grona odbiorców. Ofensywne rzeczy zostawia dla służb mundurowych (z tego co mówi). Jeśli chodzi o defensywe przeciw ostrym narzędziom, to pozostają przy STAB - Karl'a Tanswella...
Ja tylko widziałem fragmenty seminarium poświęconemu SMAC-owi, więc ciężko mi się wypowiadać co do szczegółów, ale wygląda to tak, że jest ćwiczone tylko largo i to mocno okrojone....
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do Kenjiro
to moze ktos inny cos wiecej wie na ten temat ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024